Ujság, 1927. november (3. évfolyam, 248-272. szám)

1927-11-03 / 249. szám

14 SPORT Hungária—Bocskay 4:1 (1:0) A Hungária nagyon belejött a játékba A Hungária pechszék­esze, úgy látszik, véget ért. A III. .kerületi FC ellen már nagy kedvvel játszott s két nappal később újabb győzelmet aratott, ezúttal a debreceni Bocskay ellen s igy a három nap alatt szerzett négy ponttal a bajnoki lista utolsó előtti helyéről a negyedikre nyo­mult fel A kékfehér csapat kezd egyre jobban kiala­kulni. A csatársor egészen jó. Nem a »lálogatós» iskolát játssza, hanem gólra tőr és eredménnyel, mint a III. kerület ellen rúgott három és a Bocs- Ikaynak adott négy gól bizonyítja. Különösen a Jelig—Hirzer pár játszik nagyszerűen. Jeny régi pompás formájában van, Hirzer pedig kezdi be­váltani a szerepléséhez fűzött reményeket. Kitűnő a Rebró—K­léber—Schneider öszetételű fedezetsor is, míg a védelemnek csak a kapus posztján áll fix pont: Fehér. A hátvédpár az Oláh­ Kocsis összetételben sem megfelelő. A debreceni csapat a veresége ellenére is jó benyomást keltett, bár meglátszott rajtuk, hogy vasárnap erős bajnoki meccset játszottak. A csa­patnak Farkas kapuvéd volt a legjobb embere, aki egész sereg biztos gólnak látszó lövést hárított el bátor beíveléseivel. Kivüle a Vince—Markos jobbszárny játszott jól. Az első gólt Hirzer lőtte, a másodikat Jeny, a harmadikat Opata, míg a negyediket újra Hirzer. 1 :0 után esett a debreceni gól Wampetich lövéséből, ebben a gólban azon­ban Oláhnak van több érdeme. Kínos feltűnést keltett a mérkőzés bírójának gyenge teljesítménye. Egyik hibát a másik után követte el s még­hozzá olyan hibákat, amelyeket nem egy harmadfokon képesített bírónak meg kell látnia, de észreveszi akármilyen kezdő meccs­­látogató. Érthetetlen, hogy a Bírótestület — amely éppen a legutóbbi napokban igyekezett megleckéztetni a magyar sportközönséget azért, mert nem a legnagyobb rokonszenvvel nézi egyes bírák felháborító, a szabályokat semmibe sem vevő ítélkezéseit — valósággal kiprovokálja a közönség hangulatát azzal, hogy olyan bírákat delegál, akik egy megközelítően fontos mérkőzés vezetésére sem alkalmasak. A Bírótestület jobban tenné, ha a fölényes hangú leckéztetések helyett jó bírákat küldene ki a mérkőzésekre. Akkor nem lesz botrány sem... — Mi baja lehetett Holminak az Antalia elleni mérkőzésen? — Túl erős volt neki a kedd dél­utáni klíma. Melyiket szeressem, töpreng Meisl Hugó az osztrák-olasz válogatott mérkőzés előtt Vereséget szenvedett a Vienna és a Rapid a keddi bécsi lgafordulóban Szegény Meisl Hugónak, a bécsi futballszövet­­ség kapitányának kedden ugyancsak rossz ünnep­napja volt. Jövő vasárnap Bolognában Olasz­ország ellen kell starthoz állítania kedvenceit, a reprezentatív jelöltek azonban kedden sorra cső­döt mondtak. Budapesten leégett az Admira hír­neves csatársora, vereséget szenvedett a Közép­­európai Kupa döntőjére kvalifikált Rapid és te­tejébe kikapott az ősszel még veretlen Vienna is, amelyből pedig legalább négy játékost szemelt ki Messl a bolognai ütközetre. A Vienna veresége különben elsősorban az Ad­­mirának esett jól, amely így megszabadult egyet­len veszélyes riváliásától és mint a legegysége­sebb bécsi csapat, vígan kenterezik a második osztrák ligabajnokság felé. A keddi szenzációs liganapról az alábbiakban számolunk be: Slovan—Rapid 2:1 (1:1). Wessely lövi a vezető gólt, Eckl egalizál, a bécsi csehek győz­tes gólja három perccel a befejezés előtt esik. WAC—Vienna 4:1 (4:0). Az őszi fordulóban eddig jelentéktelen szerepet játszott WAC a ve­retlen Vienna elleni győzelmével ugyancsak kel­lemes meglepetéssel szolgált még mindig szép­számú híveinek. Különösen Walzhofer, a WAC válogatott balösszekötője volt elemében, de az Amerikából hazatért Hierländer is kezd ismét be­lemelegedni. Góllövők: Walzhofer (2), Hierländer és Fried, a Vienna részéről, öt perccel a befe­jezés előtt, Giebisch, Florisdorf—Wiener Sport Club 5:1 (0 : 1). A WSC védelme a második félidőben letört. Az Austria—Brigittenau közti barátságos mér­kőzést 6:5 (3:5) arányszámban a Brigittenau nyerte meg tartalékkapusa Zöger révén, aki mint mezőnyjátékos, négy gólt rúgott. Eldöntetlen­t játszott Szabadkán az Atilla. Vasárnap Szegeden a Bástya ellen 2:2 arányban kivívott eldöntetlenje után kedden Szabadkán a SANT­ ellen állt Starthoz a miskolci Attila. A mérkőzés 2:2 (félidő :1:0 a­ SANC javára) arány­ban eldöntetlenül végződött, ami igen jó fényt vet a miskolciak kvalitására, akik nemcsak gól­zsákjukat, Ponolayt, hanem a hirtelenül meg­betegedett Trieszt és Singert is kénytelenek vol­tak nélkülözni. Horváth, a SAND balösszekötője szerzi meg a vezető gólt, sőt szünet után Beresk­a tizenegyesével már 2:0-ra vezetnek a szabad­kaiak, mikor Hajós tizenegyessel, majd ment­hetetlen fejessel egalizál. A mérkőzés közönsége az Attilát tüntető melegséggel fogadta. Pénteken meghívásos borversenyt rendez az Igazságügyi SC. Tatics Péter dr. klubja, az Igaz­ságügyi Sport Club, amely rövid működése óta arról lett híres, hogy versenyei a legpompásabb rendezésben folynak le, november 4-én, pénteken este bonyolítja le rendkívül érdekesnek ígérkező meghívásos boxkiérkezéseit. A mitingre, amelyen tíz per fog ringbe szállni, hét egyesület nevezte be versenyzőit. A meccs az Igazságügyi Sport Club tornatermében (V., Mackó­ utca 10.) kerül megrendezésre. \ ÚJSÁG CSÜTÖRTÖK, 1927 NOVEMBER 3 Ferencváros—Admira OsO Nagy fölénye mellett sem tudta megverni a Ferencváros az osztrák ligabajnokot Az Admira utoljára évekkel ezelőtt játszott Pesten, akkor azonban még nem reprezentálta az első osztrák klasszist, így a tulajdonképpeni bemutatkozása a keddi Ferencváros elleni sze­replés volt. Ez bemutatkozás a legkellemesebb nyomokat hagyta hátra. Az Admira szimpatikus, fairen játszó, igen küzdőképes csapat, amelynek játékosai­ a kulturált bécsi futballt játsszák és játékkulturáltságuk nagy lendülettel is párosul. Kár, hogy ez a lendület csak az ellenfél tizen­hatos vonaláig tart, a gól előtt —■ jóllehet az Admira támadósorában játszanak a leggólképe­­sebb osztrák csatárok — meglehetősen határo­zatlanok. Legalább is a keddi mérkőzésen így mutatkoztak be. A Ferencváros elleni küzdelemben a védelem bizonyult a csapat legjobb részének. Vozi és Janda intelligens, áttekintő, gyors és határozott hátvédek s mögöttük egy nagyszerű tehetségű kapuvéd áll Franzl személyében. Franzl, a kapu­­védeknél egészen szokatlan és eddig csak Zamo­­rától látott stílust játssza, de még a Zamora­­stílust is javított és bővített kiadásban adja Nem elégszik meg azzal, hogy a kapuvonalon őrizze szentélyét, hanem maga is felcsapott mezőny­játékosnak. Nemcsak kapus volt, hanem egyben harmadik hátvéd, aki a hosszan előreadott szök­­tetéseket villámgyors kifutásaival s legtöbbnyire lábbal való védéssel parírozta. Franzl védőstílusa teljes sikert aratott és az Admira elsősorban pompás kapuvédjének köszönheti, hogy nem szenvedett vereséget a játéknak különösen má­sodik félidejében nagy fölényben levő Ferenc­várostól. Az első félidőben körülbelül egyenlő arány­ban oszlottak meg a támadások, szünet után azonban szemmel látható volt a Ferencváros fö­lénye, de a csatársor vagy túlkombinálja a jó­alkalmakat, vagy Franzl terem hirtelen a zöld­fehér csatárok között, hogy váratlan közbelépé­sével tisztázza a helyzetet. Szedlacsek még egy tizenegyest sem tudott értékesíteni, Franzl a gyengén rúgott labdát is elfogta és így a Ferenc­városnak ez a biztos gólsansza is megsemmisült. A Ferencvárosnak újra a hetek óta szenzációs formát játszó Takács I. volt a legjobb embere. Ára vitathatatlanul­­ a legjobb formában levő hátvéd játékosunk. A fedezetsor, amelyben Túrái sok felesleges futkározással igyekezett Bukovit pótolni, csak hellyel-közzel elégített ki, a csatár­sor ■— Fröhlichhel Túrái posztján — sokat volt játékban kevés eredménnyel. A mérkőzést a cseh Cemnar vezette — csak­nem kifogástalanul. A magyar közönség előtt megmutatta, hogy tud jól is bíráskodni. A ma­gyar csapatoknak s főleg a válogatottnak kül­földön vezetett mérkőzésein sohasem láttuk ilyen igazságosnak és pártatlannak. Azokon a mérkő­zéseken mindig felháborító módon nyomta a magyar csapatot. Csütörtökön kezdődnek Európa birkózóbajnokságának küzdelmei Este 7 órakor a légsúly-mérkőzések nyitják meg a négynapos versenyt A Magyar Birkózó Szövetségnek hónapok óta tartó gondos, lelkes és önfeláldozó munkája tel­jes sikerrel járt: tizennégy nemzet legkiválóbb birkózó­­reprezentánsaival sorakozik fel a csü­törtökön kezdődő európabajnoki versenyre, amelyhez hasonlóan nagyszabású miting még a világ egyetlen fővárosában sem folyt le. Hétfőn, kedden és szerdán sorra megérkeztek a külföldi birkózók és a birkózó világkongresz­­szus összes bejelentett külföldi résztvevői, élükön Percy Longhurst-tel, a Nemzetközi Amatőr Birkózó Szövetség főtitkárával. Csütörtökön délelőtt 11 órakor programm­­­szerűen megkezdődnek a mérlegelések, este 7 órakor pedig a versenyzők felvonulása, bemuta­tása, a verseny megnyitásának proklamálása, utána pedig a küzdelmek. A verseny fővédnökei­nek megérkezése után Brill Alfréd, az IAWF és az MBSz elnöke a műveit európai nyelveken rövid megnyitó beszédet mond, majd Csillag Miklós főtitkár bemutatja a külföldi résztvevőket. ♦ Tapasztalat igazolja,­­hogy a teljesen ismeret­len arcú külföldi versenyzőket könnyen össze­tévesztheti nemcsak a közönség, de még a bírók is. Ennek megelőzése végett érdekes nyítást alkal­maz a szövetség az Európabajnokságok verse­nyén. A szőnyegre lépő mindkét versenyző ugyanis egy-egy bokaövet kap, még­pedig az egyik zöld színűt, a másik pirosat, hogy a versenyzőket könnyebben lehessen egymástól megkülönböz­tetni. Az eredmény kihirdetésekor nemcsak a győztes nevét fogják hirdetni, de a versenyző bokaövével azonos színű zászlót is lenget az ered­ményhirdető. A verseny résztvevői egyébként ál­landó számot is kapnak, a­mely a verseny pro­­grammján minden versenyző neve mellett lesz található.♦ Klebelsberg Kuno gróf kultuszminiszter az Európa-bajnokságokra gyönyörű tiszteletdíjat adományozott. Tiszteletdíjat küldött még a Birkózó Szövetségnek: Vass József dr. népjóléti miniszter (egy,­ a XVIII-ik századból származó antik ezü­stserleget), Karafiáth Jenő dr., az OTT elnöke, Janky Kocsárd, a honvédség főparancs­noka, az MTK, Drrsztay Gedeon báró, Sigray Antal gróf, Ullmann Andor lovag, Dréhl Imre dr. államtitkár, az MLSz elnöke, Hollós Ödön bank­igazgató, a Pénzintézeti SPSz. Mindezek be­tetőzéséül Brüll Alfréd, a Nemzetközi Amatőr Birkózószövetség és az MBSz elnöke 50 centi­méter magas­ négykilogrammos ezüst vándordíjat ajánlott fel a mitingen legeredményesebben sze­repelt ország birkózószövetségének. ♦ Az Európa-birkózóbajnokságokkal párhuza­mosan tartja meg a Nemzetközi Birkózó Szövetség (IWAF) 1927. évi világkongresszusát, amelynek tárgysorozatán a török és lengyel nem­zetek felvétele, továbbá több ország szövetségé­nek fontos javaslatai szerepelnek. A világkon­gresszus megtartására a székesfőváros tanácsa a Gellért-szálló dísztermét bocsájtotta rendelke­zésre. A tanácskozások november 4-én kezdőd­nek, amely előtt a főváros tanácsa a külföldi vendégek tiszteletére reggelit ad. A kongresszuson résztvevő külföldi kiküldöt­tek a következők: Svéd: Einar Rooberg szövetségi elnök. Olasz: Luigi Torretta elnök és Cavalliere Mugillo. Német: Ernst August Kampmann elnök, Hein­­rich Brunner szövetségi főkapitány és Willy Stepulat főtitkár. Jugoszlávia: L. Ferus elnök és Martin Denich főtitkár. Török: Ahhmed Felgeri bey elnök és H. Saadoullah titkár. Dán: Arnold Richard Nielsen és J. Pedersen. Spanyol: J. Garcia Alsina és Ervin Selcer. Lengyel: Josef Matlek elnök, Wilhelm Ga­­luszka főtitkár és G. Pytlasinszky. Francia: Albert Perroud elnök, Roger Super­­v­ielle főtitkár és Marcelle Moreau szövetségi ka­pitány. Finn: W. Smeeds, szövetségi elnök, az IAWF alelnöke. Cseh: Anton Rina elnök és F. Menschik fő­titkár. Észt: R. Saulmann elnök, Johanes Willemson főtitkár és N. Kursmann. Angol: Percy Longhurst, az IAWF főtitkára. Holland: W. J. M. Linden, az IAWF alelnöke és a verseny szövetségi képviselője. Osztrák: Kari Kamischke elnök. Norvég: H. Gundersen elnök és T. Olsen fő­titkár. A külföldi kiküldöttek november 6-án részt­­vesznek a Kossuth-szobor leleplezésén és a szob­rot megkoszorúzzák. Sabaria vezet a Vidéki Kupában Szombathely proficsapata újból legyőzte a szegedi SzAK profiutódját, a Bástyát A Ferencváros ellen vasárnap győzelmesen megvívott csatája után a Sabaria kedden Szege­den állt starthoz, hogy a Vidéki Kupa őszi for­dulójának utolsó meccsét ősi riválisával, a Bás­tyával megvívja. A két neves ellenfél küzdelme annál érdeke­sebbnek ígérkezett, mert a két csapat alig néhány hete játszotta le ligameccsét Szombathelyen, amelyből 2 :1 arányban a Sabaria került ki győz­tesként. A revánsra a Bástyának most, a honi pá­lyán kívül, annál is inkább esélye volt, mert a szombathelyi csapat Weinhardt, Iván, Mészáros ás Holzbauer helyén tartalékokat szerepeltetett, a kulturáltabb csatárjáték azonban újból 2:1 arányban ismét a Sabaria javára döntötte el a küzdelmet. A négy elsőosztályú vidéki proficsapatnak a ligán kívüli foglalkoztatására bástyás Holczer Ti­vadar által alapított Vidéki Kupa őszi küzdelmei­ből tehát a Sabaria került ki veretlenül győztes­ként és három pontnyi előnyét a tavaszi forduló­ban is aligha hozza be egyik ellenfele is. A vezető gólt már az első percekben éri el a Sabaria Szófián, illetőleg Szladovits fejeséből. Szünetig nem is változik az eredmény. A második félidőben Beck, a Bástya hátvédjének hibájából tizenegyeshez jut a szombathelyi csapat, amit Bureseh a második góllá értékesít. A Sabaria most már fékezi az iramot, a Bástya viszont erő­sít és a Pesovnik véletlen handje miatt megítélt tizenegyest Höss juttatja rendeltetési helyére. A Sabaria tehát a Bástya otthoni pályáján is 2 : 1 arányban gyűrte le legerősebb vidéki ellenfelét. A Vidéki Kupa állása most a következő: 1. Sabaria 3 mérkőzés 7 ,3 gólarány 6 pont. 2. Bástya 3 mérkőzés 5 :5 gólarány 3 pont 3. Attila 2 mérkőzés 2 :3 gólarány 1 pont. 4. Bocskay 2 mérkőzés 3 :6 gólarány 2 pont. Lejátszandó az ősszel még az Attila—Bocskay mérkőzés.• .... _ Mérkőzések az amatőrfronton. Az elsőosz­tályú amatőrbajnokságért a keddi ünnepnapon mindössze egy mérkőzést játszottak. Az 1926— 1927. évi országos amatőrbajnok BSE állt szem­ben az 1926—1927. évi Magyar Kupa győztessel, a Kispesti AC-al és gólokban ki nem fejezett fölényes játék után 3:0 (1:0) arányban győzött. A halom utcai pályán a vasutasbajnokságért a Törekvés a Pécsi Vasutas SC-al játszott. Az Oprée-csoport vezető csapata pompás kondíció­ban van és 4:0 (3:0) nem remélt gólarányú fö­lénnyel győzte le pécsi ellenfelét. A főiskolai bajnokságért mérkőzött kedden Debrecenben a budapesti tudományegyetem erősen tartalékos reprezentatív csapata a Deb­receni EAC-al. Az első félidőben a debreceniek vezettek 3:1 arányban, a BEAC azonban lelkes finissel 4:4 arányban eldöntetlenné tette a küz­delmet. A mérkőzést olyan későn kezdték, hogy a kétszer 15 perces játékmeghosszabbításból, a sötétség miatt, csak tíz percet játszottak le. Küzdelem a Magyar Kupáért A másodosztályú amatőr Egyetértés SC legyőzte a profi Turult A keddi ünnepnapon a Magyar Kupának ed-­­dig még lejátszatlan selejtező mérkőzéseit bonyo­lították le, amelyek közül éppen a legbiztosabb kimenetelűnek hitt Turul—ESC-meccs szenzációs meglepetéssel végződött. A második profiliga egyik vezetőcsapata, a Turul ugyanis, mint amelyik biztos a dolgában, nemcsak tartalékok­kal vette fel a küzdelmet, hanem le is becsülte ellenfelét; az Egyetértés, a II. osztályú amatőr­bajnokság jó kvalitású együttese azonban meg­lepően szép összjátékkal az első félórában Kreitz (tizenegyesből) és a tehetséges Presovszky II. révén két gól előnyt szerez. Fischer, a Turul balösszekötője, ugyan rövidesen 2:1-re szépíti az eredményt, a Turul elkeseredett finise a második félidőben azonban­ meddő marad, mert a hét perccel a befejezés előtt megítélt tizenegyest sem tudja értékesíteni. Az elhamarkodottan és túl szigorúan megítélt tizenegyes ellen egyébként az ESC protestál és csak percek múlva folytatja a játékot, miután Fodor Endre bíró az ESC öt játékosát kiállítja. A végeredmény tehát 2:1 (2:1) az ESC javára. A kupameccsek másik meglepetése a szépen feljavult BTC-nek a Postás ellen 3:2 gólaránnyal kivívott győzelme volt. A rendes játékidő 2:2 arányban eldöntetlenül végződött, a kétszer tizenöt perccel meghosszabbított meccs első fél­idejében azonban Palcsek a piros-fehérek javára dönti el a küzdelmet.­­ Testvériség—Kőbányai SE 2:0 (1:0). Csiz­madia, a győztes csapat középfedezete, az első félidő 27. percében az ellenfél egyik játékosával olyan szerencsétlenül ütközött össze, hogy láb­törést szenvedett. A többi kupamérkőzés eredménye a követ­­kező: III. kerületi TVE—V. kerületi SC 3:1 (1:1). Wekerletelepi SC—NSC 4:1 (2:1). Budapesti Vasutas—Kispesti Munkás TE 2:0 (1:0). Soroksár (profi)—Rákospalotai AC 8:0 (4:0). Kecskeméti AC—Ceglédi MOVE 3:0 (2:0). Mit hallani a rádión? A városok melletti szám a hullámhosszúságot jelenti CSÜTÖRTÖK, NOVEMBER 3. Budapest (555.6). 9.30: Hírek, közgazdaság. —­ 11: Zongorahangverseny. — 12: Pontos időjelzés, hírek, közgazdaság.­­— 1: Időjárás- és vízállásje­­lentés. — 3: Hírek, közgazdaság, élelmiszerárak. — 4: Mezőgazdasági előadás. Treitz Péter m. kir. főbányatanácsos, agrofőgeológus: A szikes tala­jok javítása. — 4.30: Pontos időjelzés, időjárás­és vízállásjelentés, mozik műsora. Utána: Asszo­nyok tanácsa­d­ója. Teöreökné Arányi Mária elő­adása. — 5: Cigányzene. — 6.10: Művészettörté­neti előadás. Haraszthy Emil: Az egyes zenei mű­fajok keletkezése, I. rész. — 6.30: Előadás a Stú­dióból. Ember tervez. Komédia három felvonás­ban. Irta Rek­e Pál. Személyek: Ághy Ta­más, To­ronyi Imre. Anna: Péchy Blanka. Dános K.: Somló István. . Eöry: Szerém­y Zoltán. Losonczy: Pa­­lásthy Géza. Bamburger: Bodnár Jenő. Delm­neczné: Iványi Irén. Mari: Iványi Irén. Lottri: Baló Elemér. Gerber: Sugár Károly. Rendezik: Relle Pál és Gyarmathy S., a Stúdió rendezője. —• 8.45: A Magyar Rádió Újság félórája. — 9.33: Szaffka Melinda, a Városi Színház énekesnőjének hangversenye. Zongorán kisér Polgár Tibor — 10: Pontos időjelzés, híreik, közlemények, lóver­senyeredmények. Utána cigányzene. MAGYAR RÁDIÓ ÚJSÁG KÉPES RÁDIÓSZAKLAP PÉNTEK, NOVEMBER 4. Budapest (555.6). 9.30: Hírek, közgazdaság. —* 12: Pontos időjelzés, hírek, közgazd­asság. — 1: Időjárás- és vízállásjelen­kás. —- 3: Hírelk, közgaz­daság, élelmiszerárak. —- 4: Onikel Hans német­nyelvű mesedém­ik­ánja. — 4.45: Pontos időjelzés, időjárás- és vízállásjelentés. Mozik műsora. — 5. A m. kir. Operaház tagjaiból alakult kamaraze­­nekari hangversenye. Vezényel Komor Vilmos kar­nagy. 1. Adam: Az egynapos­­királyné, megnyitó. 2. Delibes: Goppolia baillei, suite. 3. Boildifeu: A bagdadi kalifa, megnyitó. 4. Gioroamo: André Chernier, ábránd. — 6.15: Egészségügyi előadás. Büdíkter Pál dr. egy. taná­rse­géd: A morfium és kokain hatása az idegrendszerre. — 6.45: Mit és kit id­ézek? Irodalmi rejtvényverseny. Tartja Bá­­nóczy Dezső dr. — 7.30: Rádió-amatőrposta. —• 8.30: Hangverseny. Közreműködnek Barré Emil, a m. kir. Operaház első hangversenymestere, K. Kemény Gitta zongoraművésznő és Gerő Margit, a Városi Színház művésznője. Zongorán­­kísér Pol­gár Tibor. 1. Bach: Somát® h­imoM. Adagio, Al­legro, Andante, Allegro (K. Kemény—Barré). 2. Schumann: Papidlons (K. Kemény). 3. a) Gluck: Orfeusz áriája. b) Benedetto Marcello: Ária. (Gerő Margit.) 4. a) Bizet: Berceuse. b) Chami­­nade—Kreisler: Serenade espagnole. Előadja Barré Emil, zongorán kiséri K., Kemény Gitta. 5. Schumann: Dalok. (Gerő Margit.) 6. Dohnányi: Sonaitia op. 21. Allegro aippassiottato, Allegro ma con teimerezz®, Vivace assai (K. Kemény—Ilarré). — 10.10: Pontos időjelzés, hírek, közlemények, az Európa-birkózóbajnokságok eredménye. Utána tánczene.