Napló, 1969. augusztus (Veszprém, 25. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-26 / 196. szám

Sedd, 1969. augusztus 26. ■>—“**'‘n-i trnn 7*1 (2'11 V. Bánvász—Viüeolon z.i u-1» Várpalota. 5 ezer néző I V: Kaposi (Bpest). Bányász: Palotai — Süke. Szabó. Csa­pó I. — Orbán II., Jónás — Berta (Müller), Orbán I., Ber­talan (Kisber), Dorogi, La­­kics. Edző: Zsótér Ferenc. Videoton: Tímár (Horváth) — Sári. Kovács J— Fejes — Borsányi, Kerecsényi — Wo­­lek, Pataki, Burka (Balogh), Karsai, Csukovics. Edző: Tú­rai András. Szögletarány: 4:4 (2:2). Hatalmas érdeklődés előzte meg a mérkőzést Nappal szemben a Várpalota kez­dett Mindkét csapat megerő­sítette védelmét, a 3—3 elő­retolt csatár a 16-os körül v­alóságos betonfallal találta szembe magát. Nem várt gyors vezetéshez jutott a Bá­nyász. A 10. percben Berta jó labdával elfutott a jobb­­szélen. Váratlanul lövésre szánta el magát, a 16-os sar­káról küldött nem túl erős lö­vés meglepte Timárt, aki ké­sőn vetődött, s alatta ért há­lót a labda, 1:0. Kitűnő volt az iram, nagy izgalom ural­kodott a nézőtéren. A gól felvillanyozta a Videotont, a Bányász védekezésre kény­szerült. A vendégek fölénye a 20 percben érett góllá. Borsányi kapu elé ívelt sza­badrúgására jó ütemben ér­kezett Karsai, aki nem hibá­zott, 1:1. Élvezetes, jó volt a játék, mindkét oldalon pom­pás akciók gördültek. A 38. percben Dorogi remekül ug­ratta ki Bertalant, aki lefu­totta a védőket, kisodródva nehéz szögből nagy gólt lőtt, 2:1! Fordulás után Borsányi lö­vése a felső lécen csattant, majd Lakics az elfekvő Tí­már mellett két lépésről az üres kapu mellé gurított. Csukovics bombáját robinzo­­náddal nyomta szögletre Pa­lotai. Borsányi lövését ismét a kapufa mentette. Parázs jelenetek zajlottak le a ha­zai kapu előtt, a Bányász védők hősiesen védekeztek. A ritka hazai ellentámadások is veszélyesek voltak. Kisber beadását Lakics közelről a kapus kezébe fejelte. Ahogy közeledett a mérkőzés vége, úgy fokozódott a Videoton idegeskedése, viszont a Bá­nyász higgadt játékával tar­tani tudta az eredményt Bírálat: Ritkán látott, él­vezetes, izgalmakban bővel­kedő nagyiramú mérkőzést vívott a két éllovas. A Vi­deoton többet, a Várpalota veszélyesebben támadott. A hazai csapat helyzetei alap­ján megérdemelten győzött a kissé elbizakodott fehérvá­riak ellen. Palotai két biztos góltól mentette meg hálóját. A vé­delem Szabóval az élen kitű­nően játszott, a legnehezebb pillanatokban is feltalálták magukat. A középpályások között találjuk a mezőny leg­jobbját, a fáradhatatlan Do­rogit. Kitűnő teljesítményt nyújtottak az Orbán testvé­rek. Lakics ezúttal döntő helyzetekben hibázott, Ber­talant gólja dicséri. A Vi­deotonban Kerecsényi, Ko­vács és Borsányi tűnt ki. G: Berta, Bertalan. Ul. Karsai. (S. J.) Az m 1. B állása MA VAG: Miskolc—Szolnok, VI­DEOTON—Győr, Szeged—Várpa­lota, Ózd—Szfvár, Előre—B-csa­­ba Nagybátony—ZTE, Szállítók Pécs, Spartacus—Oroszlány. A többi eredmény: Pécs-Nagybátony 4:1, ZTE Előre 1:0, Békéscsaba—Ózd 3:0, Szfvár— Szeged 0:2, Győr—Miskolc 1:0, Szolnok—Kecskemét 1:0, Ganz— Spartacus 1:0, szállítok—Orosz­lány 1:2. 1. Videoton 20 14 1 5 58:26 29 2. Várpalota 20 11 3 8 32:20 25 3 Oroszlány 20 10 5 5 34:22 25 4­. szeged 20 10 4 6 35:26 24 5. Pécsi B. 20 10 4 6 34:23 24 6. Zalaeg. 20 9 5 6 33:21 23 7. Kecskemét 20 8 6 6 22:16 22 8. MA­VAG 20 8 5 7 21:18 21 9. B-csaba 20 9 3 8 33:30 21 10. Szolnok 20 7 7 6 25:30 21 I. BP. Sport. 20 6 7 7 29:26 19 12. Szállítók 20 6 6 8 30:32 18 13. Előre 20 5 7 8 16:22 17 14 Ózdi K. 20 5 5 10 12:30 15 15 Győri D. 20 5 5 10 15:28 15 11. SZÍV MÁV 20 8 3 11 15:29 15 17. Nagybát. 20 5 4 11 15:27 14 18 Miskolc 20 3 6 11 15*33: 13 A 21. forduló: Kecskeméti Labdarúgó NB II A 18. forduló: Kapuvár—Győr­­szentiván, Tatabánya-Sopron, Fertőszm.—Hubertus, MOTIM­Fertőd, Bábolna—Bakony, Rán­czi—Komárom, Ajka—Alba Re­­gi­a, pápa—Moson. A többi eredmény: Alba Regia -Rákóczi 1:3 (1:2), K Komárom- Bábolna 4:3 (2:1), Fertő­d-Fertő­­szentmiklós 2:1 (0:0), Hubertus Tatabánya 3:1 (3:1), Sopron-Ka­puvár 2:2 (2:1). __ A 9. forduló: Zalaszentgrót— Kőszeg— M­TE—Tapolca, SZSE— Sz Vasas, Katona-Celldömölk, Meresztev-Z. Dózsa, Sárvár­ak Dózsa, Sz. Dózsa ,Marcali, Körmend—Nk. Sáska, Keszthely szabadnapos. A többi eredmény: Marcali— Körmend 0:2 (0:1). Nk. Dózsa- Sz. Dózsa 5:3 (2:1), Z. Dózsa­­sárvár 4:3 (3:2). Sz. Vasas—Ka­tona 0:3 (0:1). Kőszeg-Nk. Vas­utas 2:3 (0:2). Nk. Saska szabad­napos volt. 4. 25 . MOTIM 17 10 2 5 29:23 22 l. Rákóci 17 8 4 5 33:23 20 4. Hubertus 17 8 4 5 27:21 20 . Alba H 17 7 5 5 24:18 19 5. Gyorszd­. 17 9 1 7 22:16 19 7. Komárom 17 9 0 8 28:27 18 a Bakony V» 17 5 8 4 16:16 18 a­ Sopron 17 6 5 6 17:18 17 10. Tatabánya 17 7 3 7 21:23 17 11 Fertőszm. 17 5 6 6 17:16 16 lk IáS 17 6 3 8 25:27 13. Fertőd 17 5 4 8 25:34 14 14 pána 17 4 5 8 13.20 l£ Moson 17 4 3 10 18:23 11 16. Kapuvár 17 2 4 11 M­J® * P NYUGATI CSOPORT 1. Keszthely 20 11 6 3 24:14­­ 2. 7. Dózsa 20 11 5 4 49:23­­7 3. Körmend 29 0 7 4 34 :28 25 4 Kőszeg 20 8 7 5 25:20 23 5 s. Dózsa 20 9 5 6 36:28 23 1. MÁV NTE 20 3 7 5 23:18 2 1. Sask. S 7 6 6 28:23 11 9. Nk. Dózsa 20 8 4 8 32:40­­0 10. Tapolca 19 8 3 8 29:31 19 Ik Szhelyi SE 20 5 8 7 31:29 18 Sárvár 18 6 6 6 25:27 18 13. iviercszjev ä* J) > Í*:J* }* 14. Celldömölk 19 51 7.4.38 17 ic zalasztgr. 19 5 3 11 24.34 13 W.mS 7» 4 3 12 25:47 13 17 Sz Vasas 20 2 4 14 12.42 8 lov kelleti volna... Nyeremények A 34. HETI TOTÓ 1. Komló-Honvéd 0-0 x 2. Dunáúj­város—Eger 4.1 * 3. Tatabánya—Salgót.­­.i i 4. Győr—Pécs * 5. Várpalota—Videoton 2.1 1 6 Szolnok—Kecskemét 1.0 i 7. szivér—Szeged 6.7 i 8. szállítók—Oroszlány 1.2 2 9. G.­Mávag—Bp. Sport. 10 l 10. pápa—MÁV DAC 1­­ * 11. S.újhely-BVSC *•”* 12. Kistere.iye-Kazineo. n.o x 13. Ormosb.—S. Kohász 0.3 2 14. Kistext—Szolnok 4.1 1 13 plusz 1-es nincs „ 1 db 440 981 Ft­­Lm 25 db 11 760 Ft };.„ 367 db 799 Ft I.« 2 882 db «Ft NAPLÓ ­ Újra három pont az NB-III-as Ajka előnye Bakony VTC— Moti­nr 1:0 (1:0) Veszprém, 400 néző. V: Győri (Szivár). Bakony: Mikolasek — Puskás, Kiss, Domján — Bartal­­fi, Zwiczker — Sárközi (Ripecz), Lipp, Kozma, Kitzwéger, Szántó. Edző: Bolemányi Károly. MO­TIM: Horváth F. — Vaskovits Kelemen, Tóth — Juhász, Vári — Köpcsényi, Buti, Mezei, Schlitt, Hérics. Edző: Rigó Vilmos. Szög­letarány: 5:8 (4:4). Az első félidő jobbára ki­egyenlített mezőnyjátékot hozott. Lelkesen küzdöttek a csapatok, de a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe, az erőtlen csatárokat könnyen semlegesítették a jó védelmek. A 42. percben Bartalfi labdájával Kozma a jobbszélen elhúzott, beadásából a magasra felugró Szántó 8 méterről fejel­te a labdát a megdermedt kapus­sal szemben a léc mellett a háló­ba, 1:0.­­ Fordulás után az örökmozgó Kitznegar ügyetlen­kedett el két helyzetet. Ezután a vendégek kerültek nagy me­­zőnyfölénybe, de erőtlen csatár­soruk nem hozta zavarba a helyi védelmet. — Jó védelmek, erőt­len csatársorok küzdelme. A Va­sas csatárok II. félidei álló játé­kukkal nem tudták tartani a labdát. G: Szántó. Jó, Kitzwé­­ger, a mezőny legjobbja: Kiss, Domján, Bartalfi, ill. Vaskovits, Juhász, Tóth, F. I.­ka — Papp, Fülöp, Mészáros, Kohl, Tóth II. Edző: dr. Kalocsai Ana. Szögletarány: 7:2. Jó talajú pályán, szemerkélő esőben kezdődött a játék. A 4. percben Németh beívelt szögle­tét Márkus kapásból lőtte a há­lóba, 1:0. A 15. percben Pungor a kapuból kifutva a 16-oson kí­vül fejjel tisztázott, f­eljött a Moson, több szép támadást veze­tett. A 39. percben gyors táma­dás végén Németh fejje­l Márkus elé játszott, a jó formában levő­­ középcsatár ismét szép kapás­gólt lőtt, 2:0.­­ Az 50. percben Kiszelka csúnyán letalpalta Né­­methet. Nyolc perc múlva Király a kapufa tövét találta el. A 71. percben Németh a kipattanó lab­dát az üres kapu mellé lőtte. A 82. percben Varró magas haza­adása Pungor fölött a léc alatt esett a hálóba, 2:1. öngól. Izgal­mas lett a játék. A 84. percben Mészáros egyenlítési alkalmat szalasztott el! A 87. percben Né­meth átadását Máté nehéz szög­ből lőtte a hálóba, 3:1. — A jól játszó Moson 2:1 után könnyen meglepetést okozhatott volna. Kitűnő játékvezetés. G: Márkus 2, Máté, *11. Varró öngól. — Jó: Márkus, a mezőny legjobbja. Ge­rencsér, Schwarcz, Varga, *11. Lábas, Papp, B. L­­estes — Kovács, Poór (Cseri) — Prinzt, Szegi, Horváth,­­ Németh, Elek. Edző: Lábas György. Me­­resztev: Farkas — Somodi, Kiss L., Dombi — Szanati, Benkő — Kicsi (Pele), Kutasi, Márkus, Ka­ki, Szárnyas. Edző: Karáth Já­nos. Szögletarány: 7:5 (3:2). A vizes pályán nyomban nagy iramú, változatos játék alakult ki. A 10. percben Kutasi fejese érte a kapufát Többet támadott a Mereszjev, Márkus kétszer hi­bázott a kapussal szemben áll­va! A 25. percben Kucsi átadá­sával Kieli elfutott, a kifutó ka­pus mellett éles szögből lőtt a hálóba, 1:0. A 26. percben a vi­zes labda Szanatin irányt változ­tatva Elek elé került, aki a hosz­­szú sarokba bombázott, 1:1.­­ Nagy iramban indult a játék a II. félidőben. A helyiek támad­tak, Farkas jól védett. Harminc perc után újra Mereszjev fölény alakult ki. A 80. percben Kaki elhúzott, a kapus mellett lőtt a jobb sarokba, 2:1. A 87. percben a lesen álló Horváth átadását Németh küldte a kapuba, 2:2. — Nagyiramú, izgalmas mérkőzés. Helyzetei alapján a Mereszjev állt közelebb a győzelemhez. G: Kiesi, Kaki, ill. Elek, Németh. — Jó: Kiss L., a mezőny legjobbja: Szanati, Farkas, Kutasi, ill. Ko­vács, Komáromi, Elek, G. A. S­ SE-Tapolca 2:0 (0:0) Tapolca, 400 néző. V: Nagy K. (Zalaeg.) — Szhely: Németh — Tóth, Palotai, Bősze — Kántor, Rozmán — Kovács I., Scheffer, Kovács N­., Fülöp, Kövér. Edző: Molnár László. Tapolca: Tompos — Bajnok, Nyirő, Szigeti — Már­kus (Maron), Simon — Vidosa (Farkas), Murai, Gellei, Szőcze, Szabó I. Edző: Dezsényi Zoltán. Szögletarány: 5:5 (2:4). Az első félidőben végig a TI­­AC volt fölényben, de a csatárok a kapu előtt csődöt mondtak. A vendégek ritka ellentámadások­kal kísérleteztek, a helyi véde­lem többször is csak az utolsó pillanatban tisztázott. A II fél­időt nagyobb lendülettel kezdte az SZSE. Kovács I. jól eltalált lövését Tompos kinyomta, de Fülöp résen volt, 1:0. A gól után a Tapolca támadott, de csatárai tehetetlenek voltak a kapu előtt, a jobbnál, jobb helyzeteket is el­rontották. A 80. percben megpe­csételődött a vasutasok sorsa. Kovács II. jól eltalált lövése vá­gódott Tompos kapujába, 2:1 1 — Fordulás utáni jobb játékával rászolgált meglepő győzelmére az SZSE. A TIAC csatársorának passzív játéka kiábrándító volt. G: Fülöp, Kovács II. Jó: Fülöp, Kovács TI., Németh, Rozmán, ill. Simon, Bajnok, Szigeti, D. J. A ska — Sfogon 3:1 (2:0) Ajka, 600 néző. — V: Mórocz (Sárvár). Bányász: Pungor — Mester, Varró, Nagy L. — Geren­csér, Schwarcz — Szimán (Nagy B.), Király (Máté), Márkus, Né­meth, Varga. Edző: Gyenese Jó­zsef. Moson: Baranyai — Tóth L, Lábas, Molnár — Für, Kiszel­ GITS/SK-Pápa 3:0 (1:0) Győrszentiván, 600 néző. — V: Varga (Tatabánya). Győrszent­iván: Zsédely — Pozsgai, Ferte­­tics I., Csorna — Balin, Szabó — Gőbölös, Fertetics II., Takács, Hujber, Szentmihályi. — Edző: Schillinger Rudolf. Pápa: Mes­terházi — Horváth NI., Harcos, Keresztes, Gröber — Ölyei, Tóth — Miklós, Megyeri, Budai, Papp (Horváth I.) Edző: Szabó Sán­dor. Szögletarány: 6:3 (3:2). Már az ötödik percben Göbölös bomba szabadrúgását a kapufa mentette. A 15. percben Papp lövése csúszott el a léc mellett. Három perc múlva Szentmihályi öt méterről szerezte meg a veze­tést, 1:0. Két perc múlva Miklós nyolc méterről lőtt a hálóba. Varga gólt ítélt, már középkez­­désnél voltak a csapatok, ami­kor a hat­árbíró vissza­vonatta. A II. félidő első negyedórája ki­egyenlített küzdelmet hozott. A 20. percben Fertetics ívelt sza­badrúgását Mesterházi elnézte, 2:0. Ezt követően a Vasas roha­mozott. Miklós, majd Megyeri hibázott el nai­v helyzetet A 38. percben Gőbölös közelről a ka­pussal együtt sodorta a hálóba a labdát, 3:0! A nagy erőbedobás­sal és óriási akarással küzdő hazai együttes jobb volt, meg­érdemelten győzött. Pápa csa­tárai a kapu előtt ismét nem ta­lálták föl magukat. G: Szentmi­hályi, Fertetics II., Gőbölös. Jó: Gőbölös, a mezőny legjobbja. Szentmihályi, Szabó, Takács, ill. Harcos, Tóth, K. Z. Mezesyj út—C­V­SE 2:2 (1:1) Celldömölk, 600 néző. V: Far­kas (Győr). Celldömölk: Tormá­­si — Komáromi, Katona, Kova­ Megyei bajnokság Keleti csoport: Veszprémi Volán—Inota 2:0, ifi 4:0, Pe­­remarton—Várpalota II. 4:8, ifi 0:6, Városlőd—Pét 2:5, Balatonaliga—Fűzfő II. 3:0, ifi 0:7, Balatonfüred—Bala­tonalmádi 1:0, ifi 3:1, Zirc- Dudar—Bakonybél 1:0, ifi 2:4, Schönherz—Vegyész II. későbbre halasztva. Nyugati csoport: Pápai Sp. —Ajkai VT 0:3, ifi 1:2, K. Kinizsi—Bauxitbányász 1:2, ifi 3:0, Hévíz—Csikvánd 6:3, ifi 11:1, Padrag—Ezüst Nyíl 2:3, Úrkút—Mezőlak 5:1, ifi 9:1, Devecser—Pápa II. 2:1, ifi 2:4, Üveggyár—Alumíni­um 2:6, ifi 1:3. Keszthely — Zalas­zent­gr­ót 1K) (1:0) Keszthely, 700 néző. V: Rácz (Sopron). — Haladás: Váradi — Ferdinand, Bognár, Mazzag — Huth, Biczó — Wolf (Horváth), Karászi, Bohus, Fábián, Török (Nagy). Edző: Kovács Miklós. — Spartacus: Feznek­ — Szakonyi, Kádár, Erdősi — Mazzag, Kovács — Török, Simon, Somogyi, Lu­kács, Molnár (Csendes). Szöglet­arány: 5:4 (2:3). Csúszós, mélytalajú pályán vál­tozatos mérkőzést hozott a talál­kozó. A kapuk hosszú ideig nem kerültek veszélybe. A 22. perc­ben Fábián távolról rálőtt labdá­ja Kádárról irányt változtatva jutott a háló közepébe, 1:0. A 28. percben Wolf kapuba tartó lövé­sét Erdősi a gólvonalról vágta ki. A 40. percben Molnár elől nagy helyzetben mentett Váradi.­­ Szünet után meglepetésre a ven­dégek vették át a kezdeménye­zést. A 65. percben Simon l1­esét Váradi kiütötte. Nem sokkal utá­na Simon szabadrúgása a kapu­fán csattant. A másik oldalon Bognár lövése érte a felső lécet, majd ugyanő mentett fejjel az utolsó pillanatban. A 78. perc­ben a szentgróti Török találta el a felső kapufát, végül Karászi hagyta ki a mérkőzés legna­gyobb helyzetét.­­ Jó iramú, vé­gig izgalmas találkozón szeren­csés góllal nyert a listavezető. A játék képe alapján a lelkes ven­dégeknek kellett volna nyerni a mérkőzést! G: Fábián. Jó: Vára­di, Ferdinánd. Bognár, 111. Er­dőál, Mazzag, Török. K- 1. — . 7 - Veszprém, 400 néző. — V: Barna, Somhegyi (Bpest). — Bakony: Tűzkő, Fazekas — Gálné 1, Tóth-Harsányi K. 3, Ritterné, Tóth-Harsányi B. 8, Kisné N­. 1, Cvetkóné 2, Pál, Kisné I., Pál. Edző: Tóth Miklós. Postás: Schuszterné, Bagros — Schwayer 2, Zsiga 1, Nagy, Sipos, Józsáné, Kop­pány­né 3, Németh, Tóth 3, Gulyásné. Edző: Mérai Fe­renc. Az első félidőben lényege­sen jobban játszó veszpré­miek Tóth-Harsányi B. ve­zérletével, szép akciógólok­kal nem v­árt nagy előnyre tettek szert a lelkes, látható­an a játék lassítására törek­vő Postás ellen. Fordulás után megváltozott a játék képe. A veszprémiek játékán kiütközött a megerőltető nemzetközi torna fáradalma. Játékuk lassúbb, védekezé­sük lazább lett. A lelkesen küzdő vendégek ezt jól ki­használták, s végül tisztes vereséggel tértek haza. Ismé­telten kár volt a hazai pá­lyán kapott sok gólért. A Vasas három heteséből csak egyet értékesített, a Postás egyszer sem jutott büntető­dobáshoz a sportszerű mér­kőzésen. A többi eredmény: Pécs— Ózd 20:7, Tatabánya—Bp. Spartacus 9:9, DGSC—Fe­rencváros 7:8, Győr—Gold­berger 10:15­ A Békéscsaba—­ Bp. Vasas és a TFSE—Csepel mérkőzés későbbre halaszt­va, az élcsoport Állása 1. FTC 15 14 9 1 163: 89 28 2. Bakony 15 13 2 0 191 :116 28 3. Bp. Vasas 14 12 1 1 157: 94 15 4. Pécsi B. 15 12 0 3 176:122 24 5. Goldberg. 15 8 1 6 155:148 17 6. Ózdi K. 15 6 2 7 132:137 14 A Bakony Vasas augusztus 27-én, szerdán délután 17 órakor Veszprémben az Ózd, augusztus 31-én, vasárnap délelőtt Budapesten a Gold­berger ellen játszik bajnoki mérkőzést. Kézilabda női VB I. B. Bp. V. Meteor—Pápai Vasas 15:5, Keszthely—Borsodi B. 9:8­ — Férfi NB II. Várpalota— Győri Építők 10:9, Teke NB I. Eger—Pápai Textiles 7:1, Pápai Vasas— Szegedi VSE 6:2. NB 11. ifj. Vegyész—Herend 5:3. Nők: Vegyész—Ikarus 6:2. Labdarúgó MNK megyei selejtező: Kerta—Magyarpo­­lány 6:1. Bakony VSC-Bp. Postás 16:9 (9:3) Apróhirdetések MÜE Balatonfüreden 378 négyszögöl beltelek házhelynek — Bala­tonra szép kilátással eladó. Víz, villany van. Jó út. Kővári, Balatonfüred, Nádor U. 16.______________(788) Veszprémben belvá­rosban három­szobás, kertes ház eladó. Beköltözhető jeligére a kiadóba. Szabad­­ság tér 15. (332) Házhely eladó Veszprém, Petőfi Sándor u. 8. Georgi. (333) Somlóvásárhely községben Rákóczi u. 2. szám alatt 1200 négyszögöl területtel családi ház eladó kertészkedésre alkal­mas, gyümölcsös, artézi kút van. (288) Szentgálon három­szobás, összkomfor­tos új családi ház, 250 négy­szögöl kert­tel eladó. Érdeklőd­ni lehet: Kovács Jó­zsef, Szentgál, Jókai Mór 14.__________(365) Zánkán 400 és 300 négyszögöl telek el­adó. Érdeklődni: Ju­hász Sándor Zánka, Rozmaring utca 6. ___________________(352) Ajkán, Madách Im­re u. 14. sz. alatti kertes családi ház azonnal beköltözhe­tő. Készpénzért el­adó. Érdeklődni a helyszínen. (832) LUKAS Elcserélném pápai nagyméretű tanácsi lakásomat hasonló veszprémire, esetleg kisebbre is. Ajánla­tokat : Sürgős csere jeligére veszprémi kiadóba. Szabadság tér 15.___________(389) Három diákfiú ré­szére szoba kiadó. Veszprém, Látóhegy u. 6. (351) Üzemmérnök fia­talember albérletet keres Veszprémben. Telefon: 113—30 (5-ös mellék.)_____(371) 1969. október 1-re a volt munkásszállás négy helyisége ki­adó. Veszprém, Sza­­badnép u. 5. (377) Szövetkezeti lakást vennék Veszprém­ben, készpénz plusz OTP átvállalással. Ajánlatokat Másfél­szobás jeligére a ki­adóba kérem. Sza­badság tér 15. ________ (375) Másfélszobás szö­vetkezeti lakásomat elcserélném hasonló, vagy nagyobb taná­csb­a, megegyezéssel. Kissné, Veszprém, 11—271. (366) Elcserélném Buda­pest, vI. kerületi térre néző, 1 szoba, hallos, összkomfor­­tos főbérleti lakáso­mat Balatonalmádi, vagy Balatonfüred központjában két-, vagy háromszobás, összkomfortos szö­vetkezeti, vagy örök­lakásra megegyezés­sel. Cím: Budapest, VII. Tanács krt­ 3. a. Roth Endre. (811) Újszerű P—10-es 9000 km-rel, igényes­nek eladó. Molnár,­ Veszprém, Stadion tr. 18. (345) 1000 MB világos­­szürke Skoda 1968-as kiadású eladó. Vesz­prém, Stadion út 1/B II. em. S. Érdeklőd­ni : 19—20 óra kö­zött_____________(344) Újszerű állapotban lévő sportosított Pannónia sürgősen eladó. Pápa 123—96. Tel. (835) Simson Star robo­gó kifogástalan álla­­potban 400 km-rel sürgősen eladó. Far­­kasgyepü, Szanató­rium^_____________(837) 601-es CR rendszá­mú fehér Trabant Limousine eladó. Megtekinthető: Már­ton, Füzfőgyártelep. TJ/2.___________ (370) Jó állapotban lévő P—10-es eladó. Ér­deklődni: Németh Imre, motorszerelő, Balatonkenese. (350) 1969. évi Skoda Oc­­távia Combi utal­vány eladó. Bodor Gusztáv Balatoncsi­­csó. (346) 407-es Moszkvics személygépkocsi ki­fogástalan állapotban eladó. Érdeklődés: Mészáros autószere­lő, Nyárád. 1 814) VEGYES Bőrkabátok, irha­bundák festése, tisz­títása, javítása Stel­­czer szűcsmesternél, Székesfehérvár, Ady E. u. 5.__________(798) Keresek háztartási alkalmazottat bent­lakással, gépesített házartásba. Iskolás gyerek mellé. Nádas Gábor, Budapest, XII. ker. Maros u. 4. (308) Új, modern szoba­bútor darabonként is eladó. Érdeklődni le­het: 15 órától Veszp­rém, Victor H. uI. 13. ___________________(373) Konyhabútor és sezlon eladó. Veszp­rém, Szigeti József u. 20.____________(364) Egy konyhabútor sürgősen eladó. Veszprém külső VI. ép. II. em. 7. (367) Madarak, díszhalak akváriumi felszere­lések madár és hal­­eleség. Veszprém, Szabadság tér 14. (330) Egy darab 185x25v­­es vaslemezeit ga­rázsajtó olcsón el­adó. Érdeklődni 8-19 óráig Veszprém, Bar­tók Béla u. h. Feren­czék._____________(339) Garanciával sezio­­nokat, ágybetéteket készítek. Mintát, ár­ajánlatot küldök. Díjtalanul házhoz szalatok. Ball kárpi­tos, Pápa. Piac-ter­nel. ____________(509) sezonok, ágype­­tétek, 900 forinttal. Mintát küldök. Szál­lítás díjtalan. Heim­lich kárpitos. Papa __________ (508) Sezlonok, ágybeté­tek, heverők 900 Et­től, jótállással ké­szítek. Mintát, ár­ajánlatot küldök. Díjtalanul -s házhoz szállítok. Schuszter György, Balatonfü­­red, Arácsi út. *(815) Sezlonok, ágybeté­tek­ 900­ forinttól­. He­­verőt, garnitúrát ké­szítek.-- Mintát­­kül­dök. Szállítás díjta­lan. Levélcím: Ujvá­­ry kárpitos mester. Pápa, Teleki Blanka 3._____________(821) Eladó egy olajkályh­­a. Veszpré­nkülső XV/A épület IV. em. з. _________ 1374) Államilag minősí­tett príma bor el­adó. Somlóhegyen átvehető. Érdeklődés Keszthely, Munkácsy u. 19. Dr. Kalapus­né. (840) A Tihanyi Bioló­giai Kutatóintézet VESZ 15 cm-nél NAGYOBB, ÉLŐ TAVI KAGYLOT. Értesítésre érte megyünk. Fizetés megegyezés sze­rint készpénz­ben. (360) m 34 162 házias öz­vegyasszony, egy gyermek anyja, kis beszédhibával, meg­ismerkedne házasság céljából hozzáillő, el­vált vagy egyedülál­ló férfival. Meleg családi otthon jel­igére leveleket a ki­adóba. Veszprém, Szabadság tér 15. (381) Köszönetnyilvánítás: Ezúton mondunk mindazok­nak hálás köszönetet, akik felejthetetlen jó édesanyánk, testvérünk, rokonunk PORZÓ ISTVÁNNÉ temetésén megjelentek, sír­jára koszorút, vagy virágot helyeztek, részvétükkel fáj­dalmunkat enyhíteni igye­keztek. Külön köszönetet mondunk a Pápai Elekther­­max gyár, valamint a ven­déglátó vállalat részéről megnyilvánuló szíves rész­vételért. A gyászoló család. Pápa. (838) NAPLÓ Az MSZMP Veszprem­ Taegyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Veszprém. Irodaház Főszerkesztő: Csaba Imre Telefon: tl-551. ti— 252 Kiadta a Veszprém megyei Lapkiadó Vállalat Peleftá­madó: Demján Gábor Kiadóhivatal: Veszprém, iroda­ház Igazgató: 11—245 Hirdetés­felvétel: 11—251. 11—252 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető bármely postahivatal­nál, a kézbesítőknél, a posta hír­lapüzleteiben és a Posta Közpon­ti Hírlap Irodánál (Budapest, VI. József Nádor tér 1. sz.­ Előfizetés) díj 20 forint Veszprém megyei Nyomda V Felelős vezető Steltzer Ferenc Telefon: 1—890. fedes: 25—061-