Zalai Hírlap, 1967. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-20 / 143. szám

4 SPORT Ez történt az NB I-ben • M Újpesti Dózsa—Pécs K­­ (1:1). Pécs, 8000 néző. Góllövők: Káposzta, illetve Hernádi. ★ Csepel—Diósgyőr 2:2 (1:0). Diósgyőr, 10 000 néző. Gól­lövők : Major, Losonczi, illetve Szurgent, Vass. ★ Szeged—Eger 2:1 (2:1). Szeged, 7000 néző. Góllövők: Dobó, Dezsőfi, illetve Zilahi. ★ Bp. Honvéd—Dunaújváros 4:0 (1:0). Kispest, 6000 néző. Góllö­vők: Németh (21, Marosi (11-esből), Tóth K. ★ Győr—Szombathely 2:2 (1:1). Szombathely, 7000 néző. Góllövők: Varsányi, Stolcz, illetve Szabó, Gyarmati. ★ A bajnoki táblázat élén 27 ponttal a Ferencváros áll, mö­götte az Újpesti Dózsa, majd a Vasas következik 20—20 ponttal. Még az NB I/B-ben Ganz-MÁVAG — Fővárosi Autóbusz 2:1 (1:0). Bp. Előre—Nyíregyházi Spartacus 1:0 (l6). Dorogi Bányász—Ózdi Ko­hász 1:0 (0:0). Budafoki MTE Kinizsi- Kecskeméti Dózsa 2:1 (06). Debreceni VSC—Székesfe­hérvári VT Vasas 0:0. Várpalotai Bányász—Orosz­lányi Bányász 0:0. B VSC—Bp. Spartacus 2:0 (1:0). Miskolci VSC—Egyetértés 2:1 (1:0). Pécsi Bányász—Szállítók­ör. Pont nélküli vasárnap az IVH II-ben Fűzfői AK-ZTE 1:0 (1:0) Zkataegsersaeg, 2000 néző, Játék­­vezető: Juhász. Fűzfő: Horváth, — Somogyi, László I­, Király, Balatoni. Nyes­te, Saller, Marton, Csontos, László n., Almás. Edző: Botos József. ZTE: Tóth — Papp, Czotter, Ma­­gyar. Igazi. Madár, Prokisch, Sza­bó, Lang, Kocsis, Rita. Edző: Py­­ber István. Néhány kezdeti ZTE támadás u­tán már a 9. percben megszüle­tett a mérkőzés egyetlen gólja: a ZTE kapuja előtt a védők nem tudtak felszabadítani, s Csontos az eléje pattanó labdát közelről a hálóba helyezte. 1:0. Később több bíztató helyzet is mu­tatta, hogy enyhe ZTE fölény ala­kult ki de ennek ellenére a ven­dégek voltaik veszélyesebbek: egy­­egy gyors ellentámadással sokszor zavarba hozták a ZTE védelmét, de vagy csatáraik hibáztak döntő helyzetben, vagy Tóth­ tudott há­rítani. SZÜNET UTÁN Igaz, a támadó­­sorban kapott helyet. Lang húzó­dott helyette vissza a középpá­lyára. Mintegy tíz percen át a le­vegőben lógott a kiegyenlítés: elő­ször Madár lövését, majd Kocsis fejesét védte Horváth, aztán Papp hatalmas lövése csúszott ki a felső kapufát érintve. A nagy nyomás azonban nem tartott sokáig, újra veszélyes támadásokat vezetett a Fűzfő. A 75. percben a kifutó Tóthot is átjátszották, és az üres kapura lőtt labdát Czietter csak vetődve, kézzel tudta hárítani. A megítélt 11-est Csontos lőtte, Tóth azonban kivédte azt. Rendkívül idegesen játszott ezután is a ZTE, támadásai azonban nem vezettek sikerre: a lelkesen és jól játszó vendégcsapat nemcsak hárítani tu­dott, de újabb gólhelyzetek meg­­teremtésére is futotta erejéből. A ZTE igen gyenge teljesítményt nyújtott ezen a mérkőzésen. A vá­ratlan gól láthatóan megzavarta a játékosokat, és idegességüket nem tudták levetkőzni a mérkőzés vé­géig. Tóth a gólról nem tehetett, volt néhány szép hárítása, s kivédett egy 11-est. A hátvédhármas igen gyenge napot fogott ki. Számta­lanszor átjátszották őket, nagy ré­szük volt az ideges hangulat, a kapkodás kialakításában. Igazi sem fedezetként, sem­ csatárként nem nyújtott elfogadhatót. Madár sok támadást indított, lövésekre is vállalkozott, de ezek nem sikerül­tek. A támadósorról is alig lehet pozitívumot mondani, csaknem ki­vétel nélkül sok hibával, elgondo­lás nélkül, igen gyengén játszot­­tak. A Fűzfői AK csapatából Horváth, László I., Király és László is ját­szott jól. Juhász játékvezető többször fe­leslegesen avatkozott a játékba, de számottevő hibát nem követett el. Gondi Béla Horváth, a fűzfőiek kapusa nem nézett oda, amikor Cson­tos nekifutott a 11-esnek. Ne­ki lett igaza, ismét eredmény­telen volt a fűzfői büntető. Az idén már ötödször ... Pécsi VSK­­Z. Dózsa 4:2 (3:1) Pécs, 900 néző. Játékvezető: Gere. PVSK: Lipovszky — Szekeres, Mohácsi, Hámori, Tamási, Holló­­vári, Nagy, Márton, Vincze, Ben­­csics, Mihály. Edző: Meggyes La­­jos.Z. Dózsa: Szeles — Szalai, Varga, Mániga. Pék. Dervalics. Farkas. Podpácz. Katona. Sípos, Józsi. Ed­ző: Göncz István. A Z. Dózsa kezdett jobban, s kezdés után hamarosan háromszor is veszélybe került a pécsi kapu. Ezután feljöttek a pécsiek, formás támadásokat vezettek, s a 21. percben a vezetést is meg­szerezték. A lesen álló Márton közelről a hálóba lőtt. 1:0. A gól után a PVStK maradt táma­dásban, s a 33. percben újabb gólt szerzett: Szeles csak kiütni tudott egy fejest, és Mihály közelről nem hibázott. 2:0. Az egerszegi csapat hamarosan szé­pített: a 36. percben Farkas ugrott ki Dervalics labdájával, lefutotta a védőket és a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurított. 2:1. Továbbra is a lila-fehérek marad­tak támadásban, mégis a pécsiek érte­k el újabb gólt: a 39. percben Márton ismét le­sen kapta a labdát, és ezúttal is a hálóba talált. 3a. A H. FÉLIDŐBEN megváltozott a játék képe. A Dózsa vette át az irányítást, s négy szöglet után, a 62. percben ismét szépített: egy jobboldali beadást Józsi kapásból bombázott a jobb felső sarokba. 3:2. A 70. percben a bal szélső újabb nagy lövése a kapufáról pattant ki. A 83. percben Márton 20 mé­teres szabadrúgását Szeles csak kiütni tudta, s Vincze beállí­totta a végeredményt, 4:2. A 89. percben Farkast egy össze­csapás után a játékvezető kiállí­totta. Két ellentétes félidő jellemezte a találkozót. Az első félidőben a pé­csiek játszottak ötletesebben és gyorsabban, a másodikban azon­ban a Dózsa játszott fölényben, s ha nem sújtják játékvezetői téve­dések, az egyik pontot megszerez­hette volna. A lila-fehéreknél Varga, Derva­lics, Pék és Józsi játéka emelke­dett ki, a pécsiek legjobbjai Li­povszky, Márton és Vincze voltak. Gere játékvezető gyengén vezette a mérkőzést, ítéletei az eredmény alakulását is befolyásolták. Ebben partjelzői is ludasaik. G. I. NB II. Nyugati csoport­ kőgyár—Pécsi Ércbányász 4:1 (1­0) Dombóvári VSE—MAV-DAC 2:0 (13)1. Pápai Textiles—Táncsics SE 3:2 (1:1). Kaposvári K­rizsi—Veszp­rémi Vegyész 3:1 (2:0). Győri Dó­zsa—Soproni Textiles 2:0 (1:0). 1. Győri D. 14 7 4 3 15:­­ 18 2. Táncsics 15 8 1 6 27:20 17 3. Veszprém 14 6 5 3 20:23 17 4. Sz. Cipő 14 7 1 6 26:17 15 5. ZTE 14 7 1 6 25:20 15 6. Kap. Km­. 14 6 3 5 19:17 15 7. Dombóvár 14 6 2 6 19:17 14 8. PVSK 15 6 2 7 23:21 14 9. MÁV-DAC 14 5 4 5 22:21 14 10.­­ Bányász 14 5 4 5 20:24 14 11. Pápa 14 6 2 6 19:22 14 12. Fűzfő 14 5 3 6 16:20 13 7. Dózsa 14 5 3 6 16:20 13 14. M. Szászv. 14 5 2 7 18:20 12 15. P. Erch. 14 4 4 6 20:25 12 16. Sopron 14 4 1 9 13:26 9 Eredmények: Szombathelyi Ci­ Az NB Bi-ban: gólszüret Nagykanizsán N. Sáska Petőfi—Sárvári Kinizsi Su (4:9) KSfifcanázsa, 880 néző. Járscéréne­­vesbe: Dalosai„ N. Sáska, Dervalics — Leherer, Bokán L, Rozmán, Németh H., Ködeik: Bokán N­., Németh L, Flumbori, Letzvencz I., Horváth. Edző: Mihalecz Boldizsár. Sárvár: Haraszti — Szöllősi, Vö­rös, Kovács, Hábeller, Barko­vics, Németh IL, Horváth H., Simon, Léderer. Németh L Edző: Szijjártó Antal. Jó iramú mérkőzés alakult ki a sáros, síkos talajon. A hullám­Nagykanizsa, M­TE edzőpálya, 690 néző. Játékvezető: Závár. M­TE: Szántó — Nádas I, Sza­badi. Luzsányi. Jakabdai. Marton­­falvi. Farkas. Józsi n.. Kovács. Horváth Matyók I. Edző: Schweitzer Sándor. Tapolca: Tompos — * Horváth, Lábas, Mogyorósi. Kardos. Szűcs, Farkas. Simon. Jánosi. Szőcze Li Stzőcze II Edző: Németh Lajos. A gólok története: A 7. percben közvetett szabad­rúgás után Farkas tört be a vé­dők közé, s közelről a kapu bal felső sarkába lőtt. 1:0. Egy perc­ed később Józsi n. növelte az előnyt. 2:0. A 47. percben Jánosi a jobbszélen elfutva szépített. 2:1. Az 55. percben Kovács beadását Józsi n. fejelte az ötösről a hálóba. 3:1 A 79. percben Farkas leadását Kovács lőtte a kapu bal sarkába. 4:1. A 84. percben ismét Farkas futott el, s az alapvonaltól nem messze, nehéz szögbe a kapu jobb felső sarkába vágta a labdát. 5:1. A 90. percben Jánosi játszotta magát­­tisztára, s Szántót is kicse­lezve lőtt gólt. 5:2. A hosszabbí­tás után, a 93. percben ismét Já­nosi volt eredmén­yes. 5:3. A gólok ellenére, amelyek mind völgyből kiéballt feaffsa csapata esz első félidőben nyújtott jó játéká­val már eldöntötte a talál­ko­zó sorsát. A kihagyott, tucatnyi gól­helyzetet figyelembe véve, a ven­dégek veresége nagyobb arányú is lehetett volna. Góllövők: Lervencz L (la, egyet 11-esből), Rodek, Böskén IL, Hor­váth, illetve Németh IL Jók, Dervalics, Rodek, Németh IL (a mezőny legjobbja), Scheier, Rozmárt, illetve Vörös, Kovács, Hábeller, Rarfcovics. Jó játékvezetés, szép átadókból estek, lanyha i­a­mú, alacsony színvonalú, csapko­dó játék alakult ki a találkozón. Jók: Nádasi, Jakabfi, Farkas, il­letve Horváth, Jánosi. Závor já­tékvezető lesenitfesett, hibát nem vétett Lovászi Bányász—. N. Dózsa 2:1 (1:1) Lovászi, 200 néző. Játékvezető: Szabó. Lovászi. Nagy IL — Glavano­vics. Nagy L. Brendus. Pahlina. Kozma H.. Tóth. Kozma L. Mol­nár n.. Keszei. Pusztai. Edző: Ke­lemen István. N. Dózsa: Pilcz — Kőműves, Kovácshegyi. Bencs. Filó. Pro­­hászka. Szőcs, Fizli. Kiss, Szat­mári. Baranyai. Edző: Kátai Jó­zsef. Nagy iramban kezdődött a mér­kőzés, s a tétovázó hazai védők közt Szatmári fejesével a kani­zsaiakat juttatta vezetéshez már az 5. percben. Utána a lovásziak átvették a mérkőzés s a 20. percben Készei révén egyenlítettek. Fordulás után is folytatódtak a hazai tám­adó,­­s a 61­. percben Molnár U. volt eredményes. Ezután heves Dózsa­­rohamok következtek, de a lová­szi védők jól álltak a lábukon. A 75. percben Készéi, a 77 percben pedig Brendus sérült meg, s utá­na mindketten csak statisztálta­k. Közepes színvonal, erélytelen játékvezetés. Jók: Glavanovics, Kozma 11., Molnár I­., Pusztai, illetve Filó. Prohászka. Baranyai. Marcali Város Meteor—­ Katona SS 1:1 (0:0) Marcali, 000 néző. Játékvezető: Böbrentei. MVTVM: Szántó L — Hosszú. Bó­­dis. Rigó. Jakab. Kósi, Bene. Mol­nár. Szántó n., Lázár. Kisborsó. Edző: Abonyi Károly Katona SE: Bencze — Rábavöl­­gyi, Kovács, Zöldvári. Simon L, Szakony, Marton. Simon­né Szűcs, Németh, Sziklai. Edző: Gáspár Géza, Nagy Iram tétemezte a tanáree­zőt, s az a félidő első felében jobbára a marcaliak támadtak, egy kapufát is lőttek. Ezután vi­szont az e­gerszegiek lendültek bele, s ők hagytak ki helyzetet. Szünet u­tán mindkét oldalon újra kimaradt egy-egy jó helyzet, majd a 71. percben a Katona SE szer­zett vezetést: egy közvetett sza­badrúgás után Németh lőtt a há­lóba. Keménnyé vált a játék, s a hazaiaknak a 86. percben sikerült egyenlíteniük: Lázár lőtt öt mé­terről a léc alá kitűnő játékvezetés. Jók: Kosi, Bene, Molnár, Lázár, illetve a közvetlen védelem. Körmendi Építők— Andráshidai MEDOSZ 2:1 (2:0) Körmend, am néző. Játékvezető: Jó­zsa, K. Építők: Sárik — Déri, Csáki, Varga, Simon, Kristóf, Somogyi, Kocsis, Horváth H., Horváth L, C­zibók. Edző: Takács István. Andráshida: Pethő II. — Ben­ézik. Balogh, Fehér H., Braun, Pethő I., Pintér, öze: Koltai, Ha­mar, Tóth. Edző: Török István. A mezőnyben egyenrangú ellen­felek küzdelméből a gólratörőbb csatársorral rendelkező körmen­diek kerültek ki győztesként Az andráshidaiak nagyobb arányú vereségét a kitűnően védő Pethő IL akadályozta meg. A körmen­diek három kapufát is lőttek, az andráshidai csatársor szétesően játszott. Góllövők: Horváth IL, Czibók, illetve öze. Jók: Csáki, Kristóf, Horváth L, Horváth II., illetve Pethő H. (a mezőny legjobbja), Balogh, Fehér N­., Hamar. Gyenge játékvezetés. EGYÉB NB III-AS EREDMÉ­NYEK: SZSE—Sz. Spartacus 1:1 (1:1), Kőszegi Textiles—Sz. Dózsa 3:2 (1:1), Keszthelyi Haladás—La­tinka SE 2:1 (0:0). Tudósítók: Gáspár Géza, Kiss Tibor, Kozma Kál­mán, Kummer Lajos, Tö­rök István. M­TE—MÁV Tapolcai SAC 5:3 (2:0) A fotó 24. heti eredménye : Pécs—T. Dózsa * m­ 1 Szombathely—Győr * 7:2 3. DVTK—Csepel x 2:2 4. Bp. Honvéd—Dunaújváros 1 4:# 5. Szeged—Eger 1 2:1 8. Várpalota—Oroszlány X #:# 7. Kecskemét—Budafok 2 1:2 9. DVSC—Székesfehérvár x 0:0 8. Dorog—Ózd 1 W 10. KISTEXT—Pénzügyőrök 1 5:1 11. Budai Spartacus—SZMTE 1 2:1 12. Mezőkovács­—Békéscsaba 1 2:1 12. Martfű—SZVSE­­ ZIS ■+1 M. Páca—Táncsics SE 1 3:2 Súlyemelés: Négy új világrekordot állít fel Zsatyinszkij Szófia. A Szófiában meg­rendezett bolgár—szovjet— török nemzetek közötti válo­gatott hármas súlyemelő via­dalon újabb négy világrekord született és valamennyi a ki­váló nehézsúlyú szovjet ver­senyző, Leonyid Zsabotyinsz­­k nevéhez fűződik. Zsabo­tyinszkij a nyomásban 201 ki­lós (régi 199 kg Vlaszov), sza­kításban 174 kilós (régi 173,5 kg Zsabotyinszkij), a lökésben 218,5 kilós (régi 218 kg Zsabo­tyinszkij), valamint az össze­tettben 590 kilós (régi 580 kg Vlaszov) eredményt ért el. (MTI) ZALAI HÍRLAP Máza-Szászvári Bányász-H. Bányász 3:1 (2:1) Szászvár, 600 néző. Játékvezető: Soós J. Máza-Szászvár: Bodnár — Hüc­ker, Róth, Bocz, Németh, Nagy IL. Jónás. Gyorsok, Ladó, Szőllősi, Tóth. Edző: Palatinusz János. N. Bányász: Dankházi — Béke, Bolla, Vízhányó, Harcz, Hegedűs, Major, Király, Lukács, Varga, Szi­geti. Edző: Horváth Miklós. A csúszós, vizes talajú pályán változatos játék ala­kul­t ki az első félidőben. A 10. percben Király labdájá­val Major futott el s beadását Szigeti lőtte a hálóba. 0.L A 9. percben Jónás lövését Dankházi kiejtette,­­ a berob­banó Szőllősi közelről egyenlí­tett. 1:L A 21. perc­ben Bolla ts®abá3ytaűjaj S­toodarc­­s a rosszul helyezkedő sorfal és kapus mellett Róth szabadrú­gása talált utat a hálóba. 2:1. A 30. percben Lab­ó lőtt kapufát, majd nem sokkal később Szigeti, utána Lukács hibázott jó helyzet­ből. A H. F8UDO M. peccétően Harci indította Királyt, ahol a kifutó ka­pus mellett a hálóba lő. A játék­vezető azonban kezezést látott, s a hazai csapat javára ítél szabad­rúgást. A 75. percben Sova a ka­putól mintegy 25 méterre felvágta Szölösit, s a megítélt szabadrúgás a ka­pufáról vágódott Szöllősi elé, aki közelről a hálóba gurított. 3:1. Nagy kapushiba. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen az egyenrangú ellen­felek között súlyos kapus- és vé­delmi hibák döntötték el a talál­kozó sorsát. A meg nem ítélt gól erősen visszavetette a Bányászt, s az ismét kihasználatlanul maradt helyzetek a második félidőben igen lanyha játékot eredményeztek. Dankházi rendkívül indiszponál­tan védett, a hátvédhármas­ból csak Vízhányó nyújtott jó teljesít­ményt. A fedezetek keveset mu­tatták magukat, míg a támadósor­­ban csak Király, s helyenként Szi­geti játszott jól. A hazaiak legjobbjai Németh, Esöth és Nagy voltak. Soós J. játékvezető igen gyengén bíráskodott, ítéleteivel a vendége­ket sújtotta, s az eredményt is le­­bolyásolta. Harasztos Ferenc Igen jól szerepeltek ifjúsági atlétáink Pécsett A Magyar Atlétikai Szövetség ■június 17-én és 18-án rendezte meg Pécsett az országos vidéki ifjúsági bajnokságot. A nagy mezőnyben népes zalai küldöttség is szere­pelt, és Kandor Tibor, Horvát­h Tamás, valamint Vasvári Mária révén három bajnokságot s e­zen kívül több jó helyezést szereztek tagjai. Horváth Tamás a 16 km-es gya­loglásban új megyei csúccsal nyerte a versenyt. Balogh Katalin pedig, bár bajnokságot nem nyert, két új megyei ifjúsági csúcsot il­ítött fel. A zalai atléták a következő eredményeket érték el: Horváth Tamás (N. Bányász) 10 km-es gya­loglásban bajnok, ideje 49 *17­8 perc, Kandár Tibor (N. Bányász) távolugrásban 666 cm-rel nyerte a versenyt Vasvári Mária (ZTE) 11.59 m-es dobásával megnyerte a súlylökést, (ő volt egyébként a mezőny legfiatalabb tagja). Dónzi Ferenc (N. Bányász­) 110 m-es gátfutásban 15,3 mp-es idejé­vel a második helyein. Borbíró Ferenc (N. Bányász) súlylökésben 12,01 m-es dobásával a harmadik helyen végzett. Balogh Katalin (ZTE) a 200 mé­teres síkfutásban második l­ett, 26,3 mp-es ideje új megyei ifjú­sági csúcsot jelenít. 80 m-es gátfu­tásban 12,5 mp-cel a harmadik, 100 méteres síkfutásban 12.7 mp­­cel a negyedik lett. Ez utóbbi eredményével Bogdán Margi ed­digi megyei csúcsát javította meg. Horváth Judit (ZTE) 800 méteres síkfutásban a második helyen végzett. Ideje 2:20.2 perc volt. Ekler László (ZTE?) 16 km-es gya­loglásban a második helyen vég­zett. Choma Balázs (ZTE) gerely­­hajításban 46.70 métert ért el, és ezzel az ötödik helyet szerezte meg. Sporthírek: A NÉPSZAVA nemzetközi atlé­tikai versenyének mindkét nap­ján kiemelkedő eredmények szü­lettek. Szombaton a kubai Figue­­rola a 100 méteres férfi síkfutás­ban beállította a 10 mp-es világ­csúcsot. Meglepetést keltett vi­szont, hogy a tízezer méteres eu­rópai válogató versenyen a győri Kiss György legyőzte Mécsért. Vasárnap a hármasugrásban, szü­letett meglepetés: Kalocsai két­szeres csúcsjavítás után szerezte meg a győzelmet nem kisebb nagyságok, mint a lengy°l Szmidt és az NDK-ben­ Rückhom előtt. Kalapácsvetésben viszont Zsi­­vótzky legyőzte ugyan a szovjet Bakarinovot, de közel fél méterrel alul maradt az NSZK-beli Be­vér­nél szemben. A női SCO-asok ver­­ eredmények fenyéiben a francia Duoureur fu­totta a legjobb időt . SZERDA DÉLUTÁN a francia­­országi Valenciennesben játszik a magyar válogatott labdarúgó ke­ret. Albert sérülése miatt felmen­tést kért, s helyette Varga került a csapatba. A tervezett összeállí­tás: Tamár — Tránoszta, Mészöly, Szűcs. Ihász. Mathesz (Göröcs), Varga. Rákosi, Molnár. Bene, Farkas.* Moszkva—Budapest 114:98. Az ifjú úszók küzdelméből ugyan a szovjet együttes került ki győz­tesként a pontversenyben, de a magyar fiatalok is — különösen Lázár Péter — biztatóan szere­peltek. 1967. június 29. Győzelem az ökölvívó NB I/B-ben: Katona SE—Pécsi VSK 15:7 Zalaegerszeg, S­ágvári Gimná­zium, 500 néző. Mérkőzésvezető: Payer. A Katona SE szorít­óavat­ója jól sikerült. Az első, itt rendezett bajnoki mérkőzésen a jól képzett pécsiek ellen biztos hazai győze­lem született. Ezzzel a csapat a Tatabányai Bányász, a Kun Béla SE, a Vasas Dinamó és a Borsodi Bányász mögött jelenleg — hat forduló után — az ötödik helyen áll, 5 ponttal, a Pécsi VSK, a Szé­­kkesfehérvári MÁV Előre és a Ka­posvári Dózsa előtt. A Katona SE győzelmei közül igen értékes Sza­bó K., Kütsön T. Szilágyi és Ben­ce sikere, s ugyanez áll Szemeink döntetlenjeire is Eredmények (elöl az egersze­giek, papírsúlytól nehézsúlyig): Szabó K. pontozással győzött Gard ellen. 2:0. Horváth ellenfél nélkül győzött. 4:0. Fülöp ponto­zással győzött Gombkötő B. ellen. 6:0. Szabó B. pontozással vesztett Jávor ellen. 6:2. Zachár ellen Peti a 2 menetben sorozatos sza­bálytalanságok miatt leléptetve. 8:2. Pergel pontozással vesztett Sóvári ellen. 8:4. Szilágyi ponto­zással győzött Sémák ellen. 10:4. Kütsön 1. pontozással győzött Be­­retzsky ellen. 12:4. Benke ellen Torma az 1. menetben feladta. 14:4. Szemcsuk döntetlen Gulácsi ellen. 15:5. Pál orvosi engedély hiányában nem indulhatott Kósa ellen. 15 f1. Férfi tekézőink is elfáradtak a hajrára.­ A labdarúgáson kívül kevés sportágban folytak már csak küz­delmek az NB II-ben,. A kézilab­­dások változa­tlanul „gyengélked­nek”, s ráadásul most már — úgy tűnik — a férfi tek­ézők is el­fáradtak a hajrára. KÉZILABDA: Pápai Spartacus—7. Kőolaj 17:11 (13:6). Zalaegerszeg. Dózsa pálya. A Lu­­kovicsot nélkülöző egerszegiek gyenge, fegyelmezetlen játékukkal rászolgáltak a vereségre. Góllövők: Szántó (5), Szalai és Demeter (4—4), Rába és Bed­ecs (2—2), illetve Sza­bó (4), Csiszár (3), Harmath (2), Fitos és Pirbus (1—1). * TEKE: Művész SK—Lovászi Bányász 6:2. Budapest. Férfi mérkőzés. Ld: Sütő 476(1). Ságh 448 fa. Kőbányai Sörgyár—N. Bányász 6:2 (2583,2488). Budapest.­­ Férfi mérkőzés. Ld: Kocsis 431. Horváth J. 432, illetve Nagy L. 457. Kiss 433 fa. N. Kinizsi—Tatabányai Bányász 7:1 (2390:2202). Nagykanizsa.. Női mérkőzés. A férfiakkal ellentétben női teké­zőink az idény végére lendültek formába, s fölényes győzelemmel fejezték be a tavaszi fordulót. Ld: Juhász M. 412. Sashalmi 416. illet­ve Mohácsiné 415. Lendvai 380 fa. • ÖKÖLVÍVÁS: Budai Spartacus—N. Dózsa 17:3. Budapest. A Dorogi, Németh K., Hegyeshalmi és Feil nélkül, erősen tartalékosan felálló kanizsaiak szo­ros küzdelmeket vívtak, s ezt a végeredmény nem tükrözi. Az egyetlen győzelmet Pintér szerez­te, a légsúlyú Juhász döntetlent harcolt ki.• RÖPLABDA: Kaposvári Dózsa—N. Dózsa !-il (—12. 11. 12. 8). Kaposvár. Férfi mérkőzés. Szo­ros küzdelem. Minden játszma ele­jén a kanizsaiak vezettek, de az­tán visszaestek. Jók, Tarnai, Pál­­£ai, illetve Tarsoly dr­. Horváth. Nagylengyel megerősítette helyét a megyei labdarúgó bajnokságban A megyei labdarúgó bajnokság utolsó előtti tavaszi fordulójának négy mérkőzését már szombaton lejátszották, s azokon általában a várt eredmények születtek. A forduló „java” azonban m­ég hátra volt. Vasárnap került sor Lentiben rangadó jellegű találkozóra he­lyiek és a grófiak között. Mivel a vendégek vezető gólja és jó játék után végeredményben hazai győzelem született, a gyenge játékerőt képviselő, s ráadásul sportszerűtlenül is viselkedő söjtöriek ellen gólzáporos győzelmet arató nagy­lengyeliek megerősítették vezető helyüket. Ugyancsak nagyarányú győzelmet arattak a letenyeiek a csesztregiek ellen. A helyzeteik kihasználására képtelen Előre csa­tárok azonban nem bírtak a jól védekező lövésekkel. Nagylengyeli Bányász—Söjtöri TSZ SK 7:0 (2:0). Gellénháza, 350 néző. Játékvezető: Báli. Helyzetei alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna a listavezető. A 85. percben három söjtöri játékost, Tóth I-et, Béke­fit és Hoóst a já­tékvezető megsértéséért, ill. után­­rúgásért kiállították. A söjtöriek sportszerűtlen viselkedése miatt öt percig állt a játék. Góllövők: Papp (3), Lovrek (2), Kustán (2; mind­kettőt 11-esből). Jók: Lovrek, Nagy n., Borbás, illetve Sabján, Tóth m.Lenti VM—Zalaszentgróti Sparta­cus 2:1 (1:1). Lenti. 500 néző. Já­­té­kvezető: Rubi. Lenti VM: Pető — Beled­, Kiss, Kremzner. Lakatos, Fasching. Varga. Török. Tóth. Ke­nyeres. Pete. Edző: Filó Rudolf. Zalaszentgrót: Balogh I. — Szabó. Megveri: Balogh .­ Kiss Kádár, Lánczky, Somogyi, Kovács, Beled!, Molnár. Edző: Gyuranecz Károly. Góllövők: Tóth. Kenyeres, illetve Kovács. Jók: Fasching, Tóth. Var­ga, illetve Kovács (a mezőny leg­jobbja), Kádár. Letenyei MEDOSZ—Csesztregi MEDOSZ 5:1 (3:1). Letenye. 400 néző. Játékvezető: Maderka. Kö­zepes iram, alacsony színvonal. Góllövők: Németh (3), Bicsák Dá­­vodi, illetve Tóth. Jók: Tóth, Sza­lai, Adorján, illetve Hermán, Cse­slör. Z. Előre—Zalalövői TK 0:0. Zala­egerszeg. Építők pálya, 50 néző. Játékvezető: Balczer. Jók: Horváth I., Németh, illetve Kovács I., Dem­ján, Hadászi. A megyei ifjúsági bajnokság eredményei: Nagylengyel—Söj­tör 3:0 (1:0), Zalaszentgrót—Lenti VM 2:1 (0:0), Letenye—Csesztreg 4:4 (3:2). 7. Sportiskola—Zalalövő 4:1 (3:0). Tudósítók: Balogh József, Hanzsalits Ferenc, Horváth György II., Krizsán József. SAKK Megkezdődtek az idei MNK csa­patküzdelmek. A két résztvevő za­lai együttes sikerrel vette az első akadályt. Zalaegerszegen a tarta­lékos ZTE Dömötör, Plecskó, Ko­pár, Erdész L., ifj. Rosta, Angya­­losi, Tóth, Sergyán, Vajda és Ber­talan győzelmével, valamint id. Rosta és Szigethy dönte­te­sével 11:1 arányban győzött a Barcsi VM ellen. Kaposvárott viszont a 7. Építők a Kaposvári Spartacus ellen aratott 7:5 arányra diadalt. Ezen a találkozón elsősorban Weiszfeld Preiszinger ellen aratott győzelme érdemel említést.