Zalai Hírlap, 1984. június (40. évfolyam, 127-151. szám)

1984-06-05 / 130. szám

1984. j­tvi hu 5. Megyei bajnokság Vereséggel búcsúzott szurkolóitól a bajnok Befejeződött az 1983—84. évi me­gyei bajnokság. A bajnoki címet, mint az már korábban eldőlt , a II. Volán Dózsa együttese szerez­te meg, s ezzel jogot nyert a te­rületi bajnokságban való indulás­ra. A kiesés kérdése még nem tisztázódott, ez függ egyrészt at­tól, hogy a MÁV NTE visszaesik-e a megyei bajnokságba, másrészt pedig attól, hogy a körzeti (volt járási) bajnokok közül hányan vállalják a megyeiben való sze­replést­. Az utolsó forduló meglepetése, hogy a bajnok N. Volán Dózsa otthonában vereséggel búcsúzott közönségétől. Honvéd Bottyán SE— I. Volán Dózsa 1-0 (0-0) Nagykanizsa, Volán Dózsa pálya, 150 néző. Jv.: Horváth J. A nagy akarással játszó vendé­gek több góllal is nyerhettek vol­na. Góllövő: Révész. Jók: Háklár, Csejtei, Nádasdi, Méhes. A kani­zsaiak közül senki sem dicsér­hető. Nagykanizsai Móricz SE— Zalatej SE 4-2 (2-1) Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Nagy J. A helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Góllövők: Szerdahelyi (3), Mol­nár, illetve Balogh, Tamási. Jók: Tóth, Szerdahelyi, Molnár, illetve a hazaiak közül senki sem dicsér­­­­hető. Ifjúsági: Zalatej—Móricz SE 2-1.­­ Tótszerdahely—Hévíz 2-1 (0-0) Tótszerdahely, 200 néző. Jv.: Bük­­­ki. .­ Góllövők: Markek, Kanizsai, il­letve Fegyverneki. Jók: Horváth I., Tisler, Horváth L., Gyarmati,­­ illetve a vendégek közvetlen vé­delme. A kapkodva játszó hazaiak sok lehetőséget elpuskáztak. Ifjúsági: Hévíz—Tótszerdahely 5-1. Lenti TE—Lovászi Bányász 5-0 (1-0) Lenti, 400 néző. Jv.: Kiss J. Helyenként sziporkázó játékkal, fölényes hazai győzelem született az idényzáró mérkőzésen. Góllövők: Román (2), Pál T., Hodászi. Paizs. Jók: Román, Ha­­dászi, Szekeres, Horhor, illetve Horváth J., Horváth Gy. Ifjúsági: Lenti TE—Lovászi 7-0. Lenti Tsz—Zalalövő 5-3 (1-2) Lenti, Sport utca 306 néző. Jv.: Józsa. Fordulatokban gazdag, jó mér­kőzést láthatott a lelkes közönség.­ Góllövők: Kiss (3), Magyar (2),­­­­lletve Pongrácz (3). .Tok: Vörös,­­ a mez­őny legjobbja: Gáspár, illet-­­ve Pongrácz. Kiállítva: Balogh (Lenti Tsz) Nagy (Zalalövő) 50. percben. Ifjúsági: Lenti TE—Zalalövő 7-3. Tótszentmárton— Z. Volán MTE 4-3 (3-2) Andrásluda, 150 néző. Jv.: Goz­dán. A gólokban gazdag mérkőzésen jobb helyzetkihasználása révén megérdemelten nyert a vendég­csapat. Góllövők: Jase dr. (*), Lukács (7, egyet 11-esből), illetve V­ In­­cze (2), Horváth Zs, Jók, Czapári, Tkálecz­ Lukács, Wirkas illetve Vincze, Bálizs, Horváth T. Ifjúsági: Z. Volán MTE—Tót­szentmárton 2-2. Csesztreg—Páka 4-0 (0-0) Csesztreg, 150 néző. Jv.: Baki. A helyzetek alapján nagyobb arányú győzelem is születhetett volna. Gólövők: Kocsis G.. (j), Bagó, Kecskés, Jók, Tamándi, Kocsis I., Csongár, illetve Szabó, Hajas, Farkas. Ifjúsági: Csesztreg—Páka 4-2. Iri-tenyi-Zalaszentgrót 2-2 (1-1) Jők: Bohár, Salamon. Megyei bajnokság végeredménye: 1. N. Volán D. 3­0 22 3 5 74-32 47 2. Lenti TE 30 20 6 4 63-24 46 3. H. Botty. SE 30 19 8 3 63-23 46 4. Lenti Tsz­ 30 18 4 8 58-34 38 5. Z. Volán MTE 30 14 5 11 52-43 33 6. Hévíz 30 10 10 10 46-40 30 7. Zalatej 30 10 10 10 42-41 30 8. Csesztreg 30 9 11 16 46-51 29 9. Móricz SE 30 10 7 13 54-62 27 10. Zalaszentgrót 30 9 9 12 42-52 27 11. Letenye 30 8 10 12 45-61 26 12. Tótszentm. 30 9 7 14 45-55 25 13. Tótszerdah. 30 8 9 13 30-59 25 14. Lovászi 30 6 9 15 33-52 21 15. Zalalövő 30 6 7 17 40-57 19 16. Páka 30 1 3 24 31-83 9 ZALAI HÍRLAP Labdarúgó NB I Szezonzárás az előkelő hetedik helyen MTK VM—ZTE 0­C Hungária körút, 3000 néző. Jv.: Makó** (Szilágyi, Király). MTK-VM: Brünyi 7 — Balogh 5, Turner 6, Király J. 5 — Katzenbach 5, Borsó 5, Varga II. 4, Tóth 5 — Bognár 4, Boda 4, Fodor 5. Edző: Palicskó Tibor. ZTE: Balázs 6 — Varga I. 4, Pecsics 5, Kereki 5, Péter 5 — Sipos 4, Soós 5, Czigány 5, Galántai 4 — Gass 5, Kovács L. 5. Edző: Gellei Imre. Csere: Varga II. helyett Turtóczky (4) a szünetben, Boda helyett Handel (—) az 57., Kovács S. helyett Farkas (—) a 66., Sipos helyett Fehér (—) a 75. percben. Sárga lap: Pecsics a 90. percben. Szögletarány: 8:6 (3:4) a ZTE javára. A ZTE az egyik pont meg­szerzéséért utazott a fővárosba, mert ezzel biztosíthatta helyét a tabella középmezőnyének élén. A tét érződött a hazai csapat tagjainak játékán is, a találkozó elején: egy távoli Boda lövés Kerekin megpat­tant, de Pecsics megszerezte és indíthatta volna a csatárokat, de anélkül, hogy fölnézett vol­na, gyengén Balázshoz gurított. A szemfüles Fodor azonban le­csapott a labdára és egyedül törhetett a kapura, de 12 mé­terről nagy gólhelyzetben lőtt a kapu bal sarka felé, a labdát azonban Balázs érintette és ró­la szögletre került. Három perccel később még nagyobb lehetőséget hagyott ki a hazai csapat. Balról Fodor ívelt kö­zépre, Bognár tovább csúsztat­ta a labdát és a jókor érkező Boda két méterről lőhetett, de a kapufát találta el. Ezt követően a két tizenha­tos között folyt a játék,, majd Soós szerzett egy labdát és a jobbösszekötő helyén cselezett. A kapujából kint álló Brünyi fölött megpróbálta átívelni a labdát a jobb sarokba, de az MTK-VM portása bravúrral­­ mentett. Szinte ugyanebben a­­ percben Soós—Gass akció gör­­­­dült a pályán, amelynek végén­­ Gass húzott kapura, de Brünyi­­ jó ütemben futott ki eléje és­­ a 11-es pontnál elütötte a lab­dát az egerszegi csatár lába elől. A 27. percben Borsó balról ívelt középre, Kereki és Boda együtt ugrott fel a labdára, a hazai csatár elesett, s a kö­zönség tizenegyest reklamált, a játékvezető azonban továbbot intett. A félidő hajrájában Ko­ I­vács szerezhetett volna előnyt­­ a ZTE-nek, de hét méterről a­­ jobb kapufa mellé lőtt, majd­­ az ellenakciónál Boda tört ki az egerszegi védők közül, de Balázs felszedte előle a labdát. FORDULÁS UTÁN a ZTE- nek akadtak helyzetei: előbb Kovács elől mentett a hazai kapus, ezután Gass lapos lö­vését hárította lábbal, majd ismét Kovács nagy erejű lövé­sét öklözte a mezőnybe. A mérkőzés hajrájában Borsó­s előtt adódott gólszerzési lehe­tőség, de Czigány tisztázott, majd az utolsó percben Pecsics i. felvágta Handelt, amiért sárga , cédulát kapott. Mindkét csapatnak szüksége lett volna a pontokra, hiszen a ZTE győzelem esetén bebiztosíthatta előkelő helyét, az MTK-VM pedig — ha győz — helyet cserélt volna az egerszegiekkel. Talán éppen a nagy lehetőség volt az oka, hogy százszázalékos gólhelyzeteket is kihagytak a csapatok, s ebben a hazaiak jártak az élen. Jók: Brünyi, Turner, Borsó, il­letve Balázs, Péter, Gass. Az NB I további eredmé­nyei: Rába ETO—Vasas 2-6, Videoton—FTC 1-0, Volán— S Bp. Honvéd 6-6, PMSC—VI. Dózsa 1-1, Diósgyőr—Nyíregy­­­­háza 2-7, Tatabánya—Csepel­­ 2-1, Haladás—SZEOC AK 1-1. Területi bajnokság Bauxitbányász SE—H. Katona SE 0-0 Tapolca, 1006 néző Jv.: Szabó J. H. KATONA SE: Knocz — Szar­ka, Hóbár, Kiss T., Balhási — Kocsis, Kató (Mózes), Banai, Kiss G. (Kém), Csíki, Kaszás. Edző: Gáspár Géza. A 4. percben balról beívelt szögletről Kaszás 6 méterről tiszta helyzetből mellé lőtt. A 36. percben egy újabb szöglet után Kiss G. 4 méterről a ka­pus kezébe fejelt. A 38. perc­ben a hazaiak 18 méterről Or­mai révén a kapufát találták el. A második félidőben a ha­zaiak fokozták az iramot, de a zalaegerszegiek határtalan lelkesedéssel védték kapuju­kat. Lelkes játékukkal rászól­nának az egyik pontra. Jók, Kocz a mezőny leg­jobbja, Hóbár, Kiss T, Csíki. Területi bajnokság: X. Báuxitb. 32 22 5 5 64-30 49 2. Ajkat B. 32 20 8 4 49-24 48 3. Sabaria SE 32 18 9 5 59-28 45 | 4. H. Katona SE 32 15 8 9 46-35 38 5. Ajkai Alu. 32 13 8 11 60-18 34 6. Győri Dózsa 32 10 14 8 50-43 31 7. Zirc-Dudar 32 12 10 10 36-36 34 8. MOTIM TE 32 14 6 12 43-36 34 9. Kapuvár 32 14 5 13 55-44 33­­ 10. Fűzfő 32 13 7 12 37-35 33 11. Sárvár 32 13 6 13 46-38 32 12. Soproni P. 32 10 10 12 43-43 30 j 13. Pét 32 10 9 13 41-41 29 í 14. MÁV DAC 32 7 13 12 43-49 27 | 15. MÁV NTE 32 9 7 16 30-48 25 I 16. Répcelak 32 8 8 16 33-61 24 17. Várpalota 32 8 4 20 27-52 20 I 18. Kőszeg 32­­ 7 25 23-96 7 Mannheimben szerepeltek a ZTE fiataljai Az idén is megrendezték Mannheimben a hagyományos Sepp Herberger Kupát, ame­lyen ifjúsági labdarúgó csapa­tok vettek részt. Ez alkalom­mal nyolc csapat alkotta a tor­na mezőnyét: négy külföldi együttes és négy NSZK-beli. Hazánkat a ZTE fiataljai kép­viselték a tornán, amelynek küzdelmeit két négyes csoport­ban rendezték, majd a hely­osztók következtek. A ZTE eredményei a cso­portmérkőzéseken : ZTE—Mannheim 2-0 .A ZTE góljait Szemerédi lőtte.) ZTE—Hertha Berlin 1-1. (A ZTE gólszerzője Németh). ZTE —Astonvilla 0-0. A csoportban az egerszegi kék-fehérek a második helyen végeztek, s ezért a 3—4. he­lyért léphettek pályára a Kaiserslautern ellen, s ezen­­ a találkozón 1-0 arányú veresé­get szenvedtek, s ezzel a tor­na negyedik helyét szerezték meg. a döntőben a Makabi­­ Tel-Aviv ugyancsak 1-0-ra győzte le az Astonvillát, s ez­zel megnyerte a tornát.­­ . Az NB I 1983—84. évi végeredménye Az egyenlő pontszámmal végzett csapatok között az egymás elleni eredmény döntött. A 37 pontos Rába ETO és a Vi­deoton között azért végzett előbb az ETO, mert kétszer 2-1-re verte a székesfehérváriakat. A 35 pontos O. Dózsa és Tatabánya között 3-1 az összesítés az V. Dózsa javára, 3-0 és 0-1 alapján. A 29 pontos MTK-VM és SZEOL AK között az MTK-VM végzett előbb, mert egy­szer 2-0-ra győzött, a másik mér­kőzés 0-0 volt. A­ 27 pontos Csepel és Ferencváros közül a Csepel 1-0 és 2-1-es győzelem , alapján került előbbre. 1. Bp. Honvéd 30 19 7 4 69-31 45 2. Rába ETO 30 14 9 7 66-58 37 3. Videoton 30 16 5 9 47-31 37 4. I. Dózsa 30 12 11 7 49-33 35 5. Tatabánya 30 13 9 8 40-37 3­7 6. Vasas 30 14 5 11 46-40 33 7. Zalaegerszeg 30 11 8 11 38-37 30 8. MTK-VM 30 10 9 11 39-44 29 9. SZEOL AK 30 10 9 11 42-14 29 10. Pécsi MSC 30 8 12 10 36-38 28 11. Csepel 30 9 9 12 36-43 27 12. Ferencváros 30 9 9 12 43-44 27 13. Haladás 30 10 6 14 29-42 26 14. Volán SC 30 7 11 12 48-60 25 15. N­YVSSC 30 8 9 14 35-49 24 16. Diósgyőr 30 2 9 19 27-60 13 Európa-bajnok a magyar ifjúsági labdarúgó válogatott Magyar sikerrel zárult a moszkvai Lenin-stadionban a labdarúgó ifjúsági EB. Válo­gatottunk 24 év után ismét Európa-bajnok lett Vasárnap a Szovjetunió elleni döntő mérkőzés rendes játékidejében nem esett gól, s nem tudták bevenni egymás kapuját az el­lenfelek a hosszabbításban sem, így végül 11-es rúgások döntöttek, s ebben a magyar válogatott bizonyult jobbnak — a második sorozatban, mi­után az első öt büntető után még döntetlenre álltak a csa­patok. A találkozót — ame­lyen a portugál Dos Santos volt a játékvezető , mintegy 80 ezren tekintették meg, s a­­ fiatalok színvonalas, jó mér­kőzést vívtak. Kézilabda NB I B A kanizsai nők első idegenbeli győzelme II. Olajbányász SE—Nyíregy­házi Volán Dózsa 15:14 (6:7) Nyíregyháza, 300 néző. Jv.:­­ Sidó, Taizs. Női mérkőzés. N. OLAJBÁNYÁSZ: Zelo­­­richné , László (2), Szöllöszi­né (5), Or­bán, K­urucz, Csép­iéné (6), Dávidné. Csere: Su­­lyokné (kapus), Pintér (2), Tót­­peti, Vágó, Pánczél. Edző: Cséplő László.­­ A rekkenő hőségben sorra került találkozón a legjobb összeállításban szereplő olajo­sok fej-fej melletti küzdelmet folytattak. Lelkesedésből, küz­­denitudásból mindenki jelesre vizsgázott, s az egész csapatot dicséret illeti első idegenbeli győzelmükért Kőbányai Bányász—I. Olajbá­nyász SE 23:10 (11:9) Komló, 200 néző. Jv.: Do­bos, Lovas. Férfi mérkőzés. N. OLAJBÁNYÁSZ: Ká­lóczy — Varga (7), Pánczél (2), Rodek (1), Zelovich (3), Dávid (1), Sári (2). Csere: Bi­­licz (kapus), Juhász, Leitmann, Gosztolai (3), Kozári. Edző: Marczinka Csaba. A kanizsaiak jól kezdtek, 3:0-ra elhúztak a gyengélkedő háziak ellen. Döntőnek bizo­nyult, hogy a 20. percben a játékvezetők végleg kizárták Dávidot s ezután a komlóiak nagy küzdelemben kerekedtek fel.. Sok helyzetei elügyet­­lenkedtek az olajosokkal szem­ben. Jók: Kálóczy és Varga. Tömegsport Országjáró diákok találkozója Június 1—3 között került sor Nagykanizsán az országjáró diákok megyei találkozójára. A találkozó eredményei: Termé­szetjáró éjszakai akadályver­seny: 1. Zrínyi Gimnázium (Zeg.). Tájékozódási futás F 15/B: 1. Tomasics János (Cser­háti (SZKI), F 15/D: 1. Csóká­­si Tibor (Csány SZKI, Zeg.), F. 17/D: 1. Kovács Tamás (Cserháti (SZKI), F 17 D: 1. Kurucz János (KBMSZ— WLVSZ/Nk.). N. 15 B: 1. Sza­bó Gizella (Csány SZKI Zeg.). N. 15 D: 1. Kardos Valéria (KBMSZ—WLVSZ). N. 17/D:1. Szándor Éva KBMSZ—WLVSZ. Honvédelmi rajversenyben: 1. Landler Jenő Gimn. Nk. Fiú labdarúgásban: 1. dr. Mező F. Gimn. Nk. Női labdarúgásban: 1. Kereskedelmi Vendéglátó SZKI Zeg. Az összesített ver­senyben: 1. Cserháti SZKI Nk., 2. A KBMSZ—VLVSZ Nk., 3. Csány L. SZKI Zeg., 4. Dimit­rov Építőipari SZKI Zeg. Az első négy helyezett ODK-s csapat képviseli megyénket a június 26—30 között Salgótar­­jában megrendezésre kerülő országjáró diákok országos ta­lálkozóján. ★ Szombaton Bánokszentgyör­gyön és Oltáré térségében ren­dezték meg a természetjáró kis­dobosok és úttörők IV. megyei találkozóját. A kisdobosok ter­mészetjáró akadályversenyen és megyei ismeretek vetélke­dőjén vettek részt, az úttörők ezen kívül még tájfutásban és főzésben is versengtek. Kétszáz versenyző vett részt a találkozón, melyen a követ­kező eredmények születtek: Kisdobosok: 1. Népköztár­saság úti ált. iskola, Zalaeger­szeg, 2. Péterfy ált. iskola. Nagykanizsa, 3. Csány ált isk. Keszthely. Úttörő lányok: 1. Hunyadi ált. isk. Nagykanizsa, 2. Népköztársaság úti ált. isk. Zalaegerszeg, 3. Alsópáhoki ált. iskola. Fiúk: 1. Pacsai ált. isk., 2. Péterfy ált. iskola Nagykanizsa, 3. Kun B. ált. is­kola Nagykanizsa. Horgász emlékverseny Keszthelyen Hagyományápolás s a hor­gász sport népszerűsítése je­gyében kétnapos versenyt rendezett a hét végén a keszt­helyi Agrártudományi Egye­­­­tem. A rangos esemény megnyi­­tóján szombaton délelőtt 11 órakor dr. Végh György tan­székvezető egyetemi tanár kö­­­szöntötte a résztvevőket, a sárvári, zalaegerszegi, zalakő- , mári és a keszthelyi Georgi- I­kon egyesület csapatait. Horgászfelszerelésekkel kap­csolatos barkácsolás, ügyessé­gi verseny, szellemi, vetélkedő volt az első napi program, majd vasárnap halfogó ver­senyben és halételek készíté­sében küzdöttek a csapatok. A rendezvény vasárnap dél­­­­után 2 órakor eredményhirde- ■ téssel és díjkiosztással zárult.­­ Az első és második helyezést a keszthelyi Georgikon hor­­gászegyesület két csapata nyerte, harmadik lett a zala­egerszegi csapat, negyedik Sár­vár, s ötödik helyen végzett Zalakomár. A csapatokon be­lüli egyéni értékelésnél kima­gasló eredményt ért el Szabó András, a keszthelyi Nagy­­váthy szakközépiskola végzős tanulója, aki az első helyezést elért csapatban versenyzett, ő lett a Georgikon horgászbaj­nok. A díjakat dr. Végh György adta át, az első he­lyezett csapatnak, a Mohos Vándorserleget, s az egyetem rektora által felajánlott ser­leget. Szabó Andrásnak a Georgikon horgászbajnok ér­met és oklevelet, s a keszt­helyi városi KISZ-bizottság különdíját, majd a helyezések sorrendjében oklevelet, em­lékérmet, s ajándékokat ve­hettek át a versenyzők. Rendkívüli ülést tart az MLSZ A Magyar Labdarúgó Szö­vetség elnöksége csütörtökön 16 órakor rendkívüli ülést tart amelyen az ellenőrző bizott­ság előterjesztésében megvi­tatják az NB I és NB II leg­utóbbi fordulójának mérkőzé­seiről szóló jelentést. (MTI) Asztalitenisz Krenhardt és Szigeti harmadik Di­jon­ban befejeződött a francia nemzetközi ifjúsági asztalitenisz bajnokság, amely­nek a zárónapján négy szám­ban rendeztek döntőket A magyarok közül a fiú egyes­ben Krenhardt az elődöntőben 2:0 (13, 13) arányú vereséget szenvedett a svéd Von Sheelé­­től és így bronzérmes lett Ugyancsak bronzéremhez ju­tott a leány egyéniben Szigeti, akit az elődöntőben a szovjet Kovtun győzött le 2:0 (21, 18) arányban. (MTI) Sakk Ribli a második helyen Bugojnóban a nemzetközi sakkversenyen befejeztek négy függőjátszmát, így most már végleges a nyolc forduló utáni állás. A holland Timman mö­gött Ribli Zoltán tartja máso­dik helyét, ami rendkívül ér­tékes a mezőny összetételét te­kintve. (MTI) Lövészet Ezüstérem A dániai Vingstedben a ju­nior sportlövő Európa- bajnok­ságon a gyorstüzelő pisztoly­ban a szovjet Martirocsan győzött 507 körrel honfitársa Zsacsovasz (594) és a magyar Kovács Zoltán (594) előtt. A bronzérmes Kovácsnál is job­ban szerepelt a csapat, amely az első helyezett szovjet­­ együttes (1783) mögött ezüst­érmes lett (1763), míg az NSZK­­ a harmadik (1749). A totó 22. heti eredménye A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 22. heti totó végleges adatai a következők: beérkezett 6 011 895 darab szel­vény. Nyereményalap: 14 608 900 forint. Felosztása: jutalom 1 460 891 forint. I. és IV. nyerőosztály: 4 382 672 forint, II. és III. nyerő­osztály : 2 921 781 forint. Nyeremények: 13 plusz 1 találatos szelvény 1 darab, nyereményük egyenként 734 619 forint; 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 500 877 fo­rint; 12 találatos szelvény 10 darab, nyereményük egyenként 21 643 rint; 11 találatos szelvény 1678 darab, nyereményük egyenként 1395 fo­rint; 10 találatos szelvény 14 657 darab, nyereményük egyenként 239 forint.. A kifizetés időpontja: 10 000 fo­rint alatt június 9-től, 10 éop fo­rint felett június 14-től. (MTI):­­ St. Gallen— Grasshoppers 1-1 * 2. Lazern—Basel 4-1­­ 3. Young Boys—Lausanne 1-3 2 4. Zürich—Servette 0-1 2 5. Wettingen—Aarau 1-2 2 6. Arezzo—Como 1-0 l 7. Campobasso—At alant* 2-1 i 8. Cavese—Pescara 3-2 l 9. Cesena—Padova 0-0 x 10. Cremonese—Palermo 3-3 x 11. Monza—Cagliari 3-3 ar 12. Sambenedettese— Pistoiese 1-1 x 13. Triestina—Catanxare 3-2 1 +1 BeUinzdna— Sion 8-4 2 7 Kosárlabda Felszabadulási Kupa Pécsi VSK—ZTE 84-81 (40 39) Pécs, Városi Sportcsarnok jv.: Péter, Lackner. Női mér­­kőzés. Különösen az első félidő volt szoros, de szünet után is jól állta a sarat a ZTE. Ellen­tétben az első fordulóbeli za­laegerszegi találkozóval, ezút­tal első csapatának játékosait is szerepeltette a vasutascsa­pat. A ZTE legjobb dobói: Varga (25), Kalamár (16), Gulyás (12). Kitűnt: Varga és Gulyás.