Munkácsi Közlöny, 1936. július-december (3. évfolyam, 148-233. szám)

1936-07-01 / 148. szám

A munkácsi kereskedelmi grémium a nemzetvé­delmi kölcsönért A munkácsi kereskedelmi grémium vezetősége elhatározta, hogy a pénz­ügyi hivatalokkal karöltve ismerte­tő előadást rendez a nemzetvédelmi kölcsön jelentőségéről és azokról az adókedvezmények­ről, a­m­el­y­ek a köl­csön jegyzésével kapcsolatosak Az előadás jú­lius 1 2­ án­y csütörtökön es­te fél 9 drakelttesz a városháza ta­nácstermeiben.­­ A kereskedelmi grémium vezetősé­ge felkéri a­ tagokat, hogy az előadá­son teljes számban jelenje­nek meg, de addig is igyekezzenek erejükhöz mérten kivenni részüket a nemzet­­védelmi kölcsön jegyzéséből. SPORT Viktoria Zízkov - S.K. Rusi 3:2 (3:1) A ruszin sportnak szép napja volt szombaton, amikor a ligaselejtezők során az SK Ru­sj a favorit V.Viktor­ Jará-v­al került össze és a 8—10.000 főnyi közönség előtt nagyszerű já­ték után minimális vereséget szen­vedett. A pályán ott volt minden­ki, aki­nek valami köze van, vagy volt Kár­pátaijához. Az e­lső félidőben a játék nehezen ment a Rusinak és főleg a védelem sokat hibázott, úgy hogy a­ három gólból kettő súlyos védelmi hiba kö­vetkezménye. A második félidőben mintha kicse­réülték volna a ruszin fiukat. Pom­pás tempót diktálva és a közönség viharos tapsaitól ösztönözve oda­nyomták a Zizkovot a kapujához. Hogy ebben a félidőben csak egy gól esett, a­z a Rusj balszerencsé­jé­­nek köszönhető. A közönség a mi derék sportolóinkat szívébe zárta és szeretettel ünnepelte. A játékosok közül Krizs, Kobzár, a rajinyák játéka emelkedett ki. A többiek is tudásuk javával szolgál­ta­k. SK Rusj—SK Boleslav 2:2 (2:0). Általános megdöbbenés fogadja a gólt és mindenki a gyors kiegyenlí­tésben reménykedik, ez azonban el­marad­ást a 17. percben súlyos védel­mi hibából Kruppa révén a Kassai SC ufjabb gólt szerez és már 2:0 az eredmény. A helmeci együttes a második gól után észbe kap és nagy játékba kezd. A 27. percben Ruzicska öt emberen töri keresztül magát, de lö­vés helyett a kapust is ki akarja driblizni, közben elnyomják, meg­sérül, kiviszik és oda a biztos gól­helyzet­ A helmeciek csatársora szé­pen kombinál, de a csatárok úgy lát­szik elfelejtették azt, hogy a futball játék cárja a gól. A 38. percben Ru­zicska kiadásával­­..m­íg. Zabó lefut, beadását Paskulyák II remek fejessel a hálóba továb­bította 2:1. 4 . 1 Sorozatos helmeci támadásokkal feje­ződött be az első félidő. A második félidőben a helm­eei csapat óriási fölénybe jutott, állan­dóan támad, de Sándor és Zabó a feg­yobb helyzeteket is kihagyják és , ehhez még az is hozzájárul, hogy Paskulyák I. váratlanul gyengén játszott és nem tudta a csatársort megfelelően támogatni. A királyhel­­meci SC egymásután éri el a korne­­reket, de ezeknek nagy részét Zabé vagy kirúgja, vagy pedig úgy ad­ja be, hogy azt nem lehet használni. . A helmeci nagy fölény közben Mihalovics a 27. percben a kas­saiak harmadik gólját lövi 3:1. Ezt a gólt is csak ilyen védelem mel­lett lehetett berúgni. A heiffledi csa­­­pat még mindig nem adta fel a re­­­­ménytelen küzdelmet és nagy erő­feszítéseiket tesz az eredmény meg­változtatására.. A 50. percben Zabó hatalmas kapufát lő. A 58. percben a kitűnően játszó Sántha 18 méteres S­zabadrúgá­­­­sából Boross a hálóba viszi a lab­dát 3:2.! І.Ґ. -.Ci!) ,.\ • f I i,f ! Hl' * Ilii A kassai csapat győzelmi é­­szekein- A esésnek mondható, bár gyorsaságá­val szemben a­ helmeciek nem tud­­­­tak megbirkózni- Jark Korschek­, Ivánkó, Tomiké, Mihakovics és Po­­j­korny. A helmeci csapatot ilyen rosszul­­ még nem láttuk játszani. Az egész,­j csapatban egyetlen fix pont volt, a balfedezet helyén Sántha, aki egy-­­­ben a mezőny legjobb játékosává­­ nőtte ki magát. Mellette Paskulyák II és Ruszícska érdemelnek említést.­ A csapat vereségét elsősorban Weisz, Paskulyák I. Sándor és Za­bó lehetetlenül gyenge játéka okoz­ta. A mérkőzést Dolyák Árpád (Kas­sa) jól vezette. Kornerarány 5:0 a Királyhelmeci SC javára. Nyilatkozatok a mérkőzés után: Heidecker Lajos, a KSC futball­­igazgatója: A technikásabb és gyorsabb csa­pat győzött. Kiss Géza Lajos, a királyhelme­­ciek kerületi tagja: Csapatunk váratlanul gyengén ját­szott. A reális eredmény, a döntet­len lett volna­ Dolyák Árpád, a mérkőzés bí­rája: A technikailag fejlettebb csapat győzött az állandó fölényben levő királyhdinfocsesckel szemben. I Nagy meglepetés a selej­tezőkben! Saját otthoná­ban szenvedett vereséget a Királyhelmeci SC. Kassai SC - Királyhelmeci SC 3:2 Nol) Hu­sz­oni három­ mérkőzést nyert meg egymásután a Királyhelmeci SC és a huszonnegyedik mérkőzésén egy-két játékos teljesen gyenge szereplése elég­ebbt ahhoz, hogy vereséget szenvedjen akkor, amikor a győzelemre a legnagyobb szükség lett .volnaі A keleti divízió selejtező­jében a Királyhellmeci SC egy tisz­ta ponttal vezetett a mérkőzés előtt, mííg a mérkőzés el­vesztésével ezt az előnyt a Kassai SC szerezte meg. A mutatott játék alapján egyik csapat sem érdemelte meg a győzelmet és a legreálisabb eredmény a döntetlen lett volna. Mérsékelt érdeklődés mellett ke­rült sor a mérkőzés lejátszására, melyre úgy Ungvárról, mint Kassá-­ról és a környékről is számos sport­­ember jött ál."Oolyák Árpád kassai bíró sípjelére a Kassai SC­ indtotta el a játékot, de a hellmee-i csapat a­zonnal átveszi a játék irányítását és egy pár igen­ szép és formás akcióval megközelítette ellenfele kapuját, de eredménytelenül, mert a csatársor puhaságával szemben a kassai véde­lem túl masszívnak bizonyult. A 7. percben volt az alsó nagy helyzete a héliumos csapa­trnck, de Ruzicska előtt, Korab­ek­ az utolsó pillanat­ban menteni tud. Az első­­­ perc­ben a sielmeciek valósággal­ odaszo­­rítják ellenfelüket a kapushoz, lövés lövés után megy, de a labda mindig emberbe pattan és végül Sándor felé lövésével vége a nagy helyzetnek. A 11. percben Weisz balhátvéd jó­voltából­ a kassai csapat" szép tám­a­­dást t­udt"­felelni, a­ labda kikerült a ba­lszfélre, ahonnnan Kainéz bead és centere nagy kavarodást idéz elő,­­ végül Рокоту­hoz kerül a bőr, aki éles félmagas lövéssel megszerzi a kassaiak els­ő gólját 1:0. Huszt: ,új HSE - Beregszászi MSE 2-І A kárpátaljai magyar kupa kere­tében lejátszott mérkőzést a huszti csapat biztosan nyerte a 9 emberrel kiált BMSE-vel is szemben. A bereg­szászi mun­káscsapat mindössze 9 emberrel tudott kiáltani, mert két já­tékosra váratlanul nem érkezett meg Husztra. Az ell­ső félidőben a HSE Ackermann két góljával 2:0-ra ve­zetett már és a BMSE csak a máso­dik félidő 43-ik percében tudott Szabó révén szépíteni. Jók a HSE-nél Ackermann és Pá­zsit, a BMSE-nél Horváth, Steinber­­ger és a listán.­­A mérkőzést Győrffy Dezső ki­sebb hibáktól eltekintve, jól vezet­ te^ . 10| , ,­­| ||t| .. . .. Nagyszőllös: Beregszászi FTC - Nagy­szál­lási SE 2-1 (2-І) А A FTC Kalocsay II és a két Ehrbach nélkül játszott, de így is megérdemelten nyert. A gólokat Vá­­rady, Ortutay, illetve a ballezélső rúgták. A második félidő 40. percé­ben a bíró 11-est diktált a BFTC el­len, de Kósa bom­balövését Schön­­feld nagy­ bravúrral kivédte és így biztosította csapatának a győzelmet­jók­e­e FTC-nél Páncz­él, Ortutay, Vá­rady és Sch­önfeld. Az NSE-nél a kapus, Vámossy és Kósa- Bíró: Vámossy. .. ,­ S­árpalánka: P. Spartacus - UMTE 4-3 Szépszámú közönség előtt játszott a két munkáscsapat barátságos mér­kőzést ,melyet az egységesebb pa­­lánkai csapat nyert meg a bajnok­ság második helyezettje ellen, de V­árosi Mzosgó UX$HEROO і­­ a d і ■» Szerdán és csütörtökön: Harry Baur a Gólem főszereplője legújabb szerepében: M M A szerelem orvosa Ma szerdán utoljára az erős idegzetűek filme: Ember vagy szörnyeteg A főszerepben Frederic March. T. JL»