Bridzs-élet, 1962 (4. évfolyam, 1-12. szám)

1962 / 1. szám

A továbbjutók és kiesők nagyarányú vetélkedése az 1961. csapatbajnokság utolsó fordulóiban Befejezéshez közeledik az 1961. évi bridzs csapatbajnokság. Az I. osztály küzdelmeiből már csak két forduló van hátra, a többi osztályok is már csak hat mérkőzést játsza­nak. Az elsők és az utolsók csaknem mindenütt megugrottak és leszakad­tak, de a továbbjutó és kieső zóná­ban levő csapatok még nagy csatát vívnak a harmadik, negyedik he­lyekért és a kiesés elkerüléséért. I. OSZTÁLY A bajnokság legesélyesebb váro­mányosa a PÁL csapat. Az utolsó négy fordulóban csak a Kovács csa­pattól szenvedtek vereséget. Két könnyűnek ígérkező mérkőzésükből 7 pont is biztosítja számukra a pál­mát. A második helyen álló GÖTH csapat az elmúlt hónapokban csak a Vég együttestől kapott ki, és az első helyre csak akkor lenne esé­lyük, ha Pálék átengednék nekik meglepetésszerű pontvesztés révén a helyüket. A harmadik helyre első­sorban a WIDDER és a KOVÁCS csapatok esélyesek, mindkét csapat egyenletes formát mutatott decem­ber folyamán. Nincs kizárva az sem, hogy az élmezőnyhöz felzárkózott VÉG és SZELECZKI csapat is bele­szól a harmadik hely birtoklásának eldöntésébe. Bár a Szeleczki csapat idén meglehetősen rapszodikus for­mát mutat, az elmúlt négy forduló alatt két vereséget szenvedtek, csu­pán 6 ponttal győzték le a Szik­­szayné csapatot, viszont a Kolbász csapat ellen 113 ponttal győztek. Ugyanez a Vég csapatra is áll, hi­szen legutóbb a javuló formát mu­tató Szikszayné csapattól vereséget szenvedtek. A HIRSCH, KASZAB és SOLTI csapatok alkotják a középmezőnyt, a kieső zónában viszont heten küz­­ködnek. A BARTAL csapat javuló formát mutat, BOLGÁRÉK viszont visszaestek az utóbbi fordulókban. A SZIKSZAYNÉ csapat, amint már említettük, javuló játékot mutattak, KORBÁSZÉK viszont meglehetősen szélsőségesen játszanak. A DEBRE­CENI, a KELETI és a CSENGERI csapatok már aligha kerülhetik el a kiesést, bár a Debreceni csapat legutóbb két mérkőzését megnyerte, aminek a szépségét csak az rontja, hogy a két utolsó helyezett ellen. RÉSZLETES EREDMÉNYEK: X. forduló Kovács—Szeleczky 3:1 +10 Pál—Widder 4:0 +26 Vég—Góth 4:0 +27 Kolbász—Bartal 3:1 +11­­Csengeri—Keleti 2:2 +3 Debreczeni—Solti 4:0 +39 Bolgár—Kaszab 3:1 +9 Hirsch—Szikszayné 4:0 +25