Megyei Tükör, 1987. június (20. évfolyam, 4768-4793. szám)

1987-06-01 / 4768. szám

J­Ú­N­I­U­S. Ez a fa itt az Étet Fája. Júniusra kelve kilombosodott, ágait kínálja az aprónépnek: jöjjetek, ismerjetek meg, hatalmas vagyok és adakozó, minden ágam új fölfedezé­seket kínál, gyökereim mélyen ülnek, koronám maga a magasság, csúcsán madarak zengenek, onnan nyílik szemnek, lé­leknek a végtelen. Tiétek. Ősi mitológiánkból — mely oly békésen és test­melegen rokon száz más nép hitbéli csodáival — az életfa jelképe szinte szó szerint lefor­dítható az emberi életút fogalmára. „Kicsi ki­rályfik" — s minden gyermek kicsi királyfinak indul, az igazság, a szépség és a jóság fölta­lálása próbákkal szembenéző bajnokának — mon­dom. kicsi királyfik bejárandó útja az élet­fa, egy-egy ága új és új tartományt jelent, meghódítandó világrészeket. Egyik tartományában tündérek laknak, sárkányok a má­sikban, vannak ezüst- és aranyrétek, van­nak vaserdők és kristályfolyamok, üveg­hegyek, elvarázsolt kastélyok és zsúppal fe­dett gunyhók, bűvös barlangok, csodalé­nyek, a jó és a rossz, a szép és a rút megannyi megtestesítője. A Mirkó királyfik dolga — minden kicsi ember dolga —, hogy megjárják az életfa min­den tartományait, ismerjék meg igazságait, kóstolják meg az életvizet, s érjenek el az égig érő fa csúcsára, hol ama griffma­­dár lakozik, ki a bölcsesség és az igazság legfőbb tudója. Június van. Hódítsátok meg az életfát. Tiétek. MAGYAR! Rajos JÚNIUS 1. — a gyermekek nemzetközi napja • m Ünnepi rendezvények Június 1-je, a nemzetközi gyermek­napra a megyei nőbizottság, a Pioní­rok és Sólymok Szervezeteinek Megyei Tanácsa az óvodákban, napközi ottho­nok­, pionírok és sólymok házaiban, iskolákban, gyermekotthonokban ünne­pi rendezvénysorozatokat szervez­­ben Kiemelt figyelmet szentelnek ezek­a napokban azoknak a talál­kozóknak, melyekre az oktatási intéz­ményekben kerül sor, és melyekre a megye gazdasági egységeinek vezetőit, élmunkásokat hívnak meg, diafilmek vetítésével illusztrálják a megye el­múlt két évtizedes életében bekövetke­zett mélyreható változásokat, e vidék lakóinak hozzájárulását Románia fej­lődéséhez a szocializmus évei alatt.­­ A községi, városi könyvtárakban, a Megyei Könyvtárban, a szaküzletek­ben eladással egybekötött gyermek­­könyv-kiállításokat rendeznek, de az elmúlt időszakban az iskolákban is rendeztek kiállításokat. 9 Ügyes kezek munkája elnevezésű kiállításon a tanulók által a szakórá­kon, körökön készített munkákból mu­tatták be a legsikerültebbeket. 9 Hódolat a pártnak s szeretett ve­zetőjének címmel pedig a kisiskolások rajzait állították ki.­­ A Megéneklünk, Románia feszti­vál tömegszakaszának versenyein ke­rült sor a haza sólymainak ének- és szavalóversenyére, de ünnepi előadá­sokkal köszöntötték a gyermeknapot a sepsiszentgyörgyi Pionírok és Sólymok Házának művészegyüttesei is. A há­romszínű zászló alatt dalolunk gyer­mekkorunkról című műsorukat nem­csak a megyeszékhely közönsége te­kinthette meg, hanem felléptek a kéz­­divásárhelyi városi művelődési ház­ban és ellátogattak e város gyermek­otthonába, ahol az előadást ajándékok átadása, ismerkedés, barátságkötés tet­te emlékezetesebbé. Hasonló ünnepsé­get szervezett az intézetben a kézdi­­vásárhelyi ifjúsági klub is. Művész­­együttesei kellemes, hangulatos pro­dukcióval örvendeztették meg a gyer­mekotthon kis lakóit.­­ A sepsiszentgyörgyi 2-es számú Ipari Líceum tanulói, műkedvelői az oltszemi kisegítő iskolásoknak mutat­tak be verses-zenés-táncos műsort. 9 A világ gyermekei békét akarnak címmel a bodzafordulói gyermekek, a helyi művelődési otthon fiatal műked­velői, az ipari líceum tanulói közös gyermeknapi műsort mutattak be.­­ Színes, játékos sportvetélkedők e­­gész sorát szervezték meg a pionírok és sólymok házaiban, három- és két­kerekű bicikli-, görkorcsolya-, hajtány­­versenyeken mérhették össze ügyessé­güket, gyorsaságukat a legkisebbek is. A sepsiszentgyörgyi 2-es számú Ipa­ri Líceumban pedig a Mindenki könyv­tára és az Ősi erények előadásokra kerül sor, míg a Megyei Könyvtárban az Iskolás könyvtára sorozatban mesét hallgatnak a gyerekek, lemezről. A Hétfőn, a kézdivásárhelyi műve­lődési ház kistermében, a Tudományos­ Művelődési Egyetem keretében. Szabó Judit tart előadást Mesevilág, való­­világ címmel. A Május 1. parkban 10 órától a város iskolásai és óvodásai sportrendezvényeken mérik össze tu­dásukat. ff) Baróton, kedden, a városi műve­lődési házban a gyermeknap tisztele­tére kiállítással egybekötött előadást szerveznek. MEGYEI TÜKÖR Társadalmunk szerető­ gon­dosko­­dásának középpontjában (folytatás az első oldalról) kább a felnőtt munkáját végző, gürcö­lő, elkínzott gyermekarcoké annyira a múlté, hogy már csak a felnőtt tár­sadalom legidősebbig emlékeznek rá. Ma az ország kiváló, nemzetközileg is elismert anyagi alappal rendelkezik, minden fokú oktatás biztosítására, kö­zel egymillió gyermek jár óvodába és napközi otthonba, az egészségügyi in­tézmények születésük percétől kezdve felnőtté válásukig a legmesszebbmenő­­en gondoskodnak egészségük megőrzé­séről. Ezekért a ragyogó körülményekért a párt egyetlen dolgot kér cserébe a gyer­mekektől, melyet N­I­C­O­L­A­E CEAUȘESCU elvtárs mélyreható szuggeszti­vitással fogalmazott m­eg: „Készüljetek fel — fordult a párt fő­titkára az ifjúsághoz — a munkára, az életre, hogy mindig jelen legyetek ott, ahol a nép, a haza azt megköve­teli.“ Ennek a felhívásnak hatalmas visszhangja volt az ifjúság, a gyerme­kek körében. Ennek bizonyítéka a jó tanulmányi előmenetel, a gyermekek­nek a munka iránti érdeklődése és megbecsülése. A gyermekek nemzedékei még az is­kola padjaiban messzemenően megér­tik azokat a feladatokat, melyek rájuk hárulnak a haza jövőjének megterem­tésében. A pionírok és a h­aza sólymai szervezetében életkori sajátosságaiknak megfelelően vállalnak részt az egész társadalom erőfeszítéseiből, melyek egy jobb, emberibb társadalom megva­lósítását célozzák. Nem kétséges, hogy azokat a­ nagyszerű célokat,­, melyet a Román Kommunista Párt programja tűzött az ország elé, azok a gyermekek fogják megvalósítani, akik ma piros­­nyakkendősen fejezik ki életkörülmé­nyeik, tanulási feltételeik, iránt a párt vezette felnőtt társadalomnak háláju­kat. AZ 1987-ES GAZDAG HOZAMOKÉRT Végezték az egyeléssel (folytatás az első oldalról) az egyelést is. Közelés-egyelés úgy­mond egybefolyó műveletként kapcso­lódott e határban. A tavalyi termelési sikereken felbuzdulva a lakosok cso­portosan vállaltak a globális akkord szerinti javadalmazásban művelést. "A­­mint arról a gazdasági irányítók be­számoltak, nem is tudtak minden je­lentkezőnek répát mérni az idén. A tavaly­i gazdaság harminckilenc tonnás hektáronkénti termésátlagot ta­karított be, s az idén negyventonnás termelőirányzat elérésének kell eleget tennie. A gazdálkodók jól tudják, hogy a magas hozam elérésének egyetlen feltétele ilyenkor, növényfejlődési sza­kaszban az idejében elvégzett gyomta­lanítás. Megállapított tény, hogy az el­gyomosodott parcellákon két százalék­kal csökken a répa cukortartalma, s hogy ez betakarításkor mit jelent, ar­­ról egyszerű számítással is meggyőződ­het bárki. Kilyéni viszonylatban pél­dául a 390 mázsás hektár hozamot véve alapul, egyetlen hektár terméséből hét mázsánál több cukrot állíthatnak elő, amennyiben egész nyáron át gyomta­­lanul tartják parcelláikat. S ez bizony jelentős nyereséget biztosít. — — Mindent megkapott az idei cépa hangsúlyozta Szakács Magdolna mérnöknő, a gazdaság elnöke —. ve­téskor komplex műtrágyát juttattunk a földekre, s most igazán szorgos mun­ka kíséri a­ kultúra fejlődését. Búza után került a cukorrépa földbe tavas­­­szal, s a jól előkészített talaj is biz­tosítékát képezi a magas átlagok el­érésének. De nemcsak a répa-, a burgonyaföl­dek művelésére is féltett gondot for­dítanak e határban. Meg­kapálták, töl­tögették, nagyobb részét újra is töltö­gették, s a vegyszerezés is jól sikerült mind­­ a 150 hektáron. Ezen a héten a növényápolási munkálatok folytatása mellett a takarmányneműek, a 36 hek­táros vetett füvek első termésének betakarítása lesz soron. B-OSZTÁLY KELETI CSOPORT A-OSZTÁLY BRASSÓBAN GYŐZÖTT A MOUENI Az­ egyik leggólszegényebb­­ forduló volt a 29., mindössze 19 gólt lőttek a csatárok, dehogyis a csatárok, csatár csak elvétve lőtt gólt, viszont alaposan besegítettek a hátsó alakzatok, Bojtor például, a Zsil kapusa, kettőt is lőtt. A gólok közel egyharmada a szomba­ton lejátszott Dinamo—Corvin­ mérkő­zésen esett, Cămătaru mesterhármasa jelzi, hogy jó formában van a Dinamo gólzsákja. Jó viszont az idegenben lőtt gólok aránya, ebben a fordulóban (hat) a gólok egyharmadát a vendégek lőt­ték. Aranyat érő győzelmet aratott a Mo­­reai Brassóban, rajta kívül még négy mérkőzésen raboltak pontot a vendé­gek: a Steaua, csak amúgy becsületből, a Victoria és a Galac pedig, mert a házigazdáiktól nem illik pont nélkül eljönni, a Corvin, mert igenis szüksége volt rá. Dinamo—Corvin 3—3 (3—1). Cămă­taru első félidőben rúgott mesterhár­masára Klein, Stoichiță és Cojocaru válaszolt. Brassó—Moreni • 0—1 (0—1). Megle­petés a javából, ha csak a papírformát vesszük figyelembe, a pályán azonban végig a Moren­i volt veszélyesebb, az egyetlen, aki megakadályozta a vendé­gek nagyobb arányú győzelmét, az Pol­gár volt, no, meg a kapufa. Góllövő: D. Sava. FC OU—EC Argeș 1—9 (0—0). Bár­hogy is biztatta a népi fúvószenekar az Oltót, sehogy sem sikerült a gól­szerzés, a 17. percben Eftimie tizen­egyest is hibázott. A mérkőzés végén, a 79. percben, Pena volt eredményes: Buzău—Galac 0—0. Úgy látszik, a Buzău lassan a Rimnicu Vilceához ha­sonlóan, a bajnokság pofozózsákja lesz. A Galac Vaiscovici révén többször ke­rült közel a gólszerzéshez. Kolozsvár—Petrol 3—0 (2—0). A ko­lozsvári diákok otthon, úgy látszik, senkinek sem kegyelmeznek. A mérkő­zés és egyúttal a forduló első­­ gólját Bucur a 30. percben tizenegyesből sze­rezte meg, majd a 46. percben Sabău 25 méterről lő gólt Liliacnak, a vég­eredményt Muzsnai a 75. percben ál­lítja be. Liliac ezen a mérkőzésen is kitűnő volt. Bakui SC—Steaua 2—2 (0—0). A má­sodik félidő hozott csak gólokat. Steaua Cireașă révén szerzi meg a ve­­­zetést az 58. percben, majd a 76. és 78. percben a Baku góljai következnek Viscreanu és Tismanaru révén, akik egymás átadásaiból egyenlítenek, illet­ve szerzik meg a vezetést. Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak a veze­tésnek: egy perccel később a lován helyett beálló Bălan egyenlít. Rapid—Sportul studențesc 1—9 (0—0). Kiegyenlített játék folyt a mérkőzés e­­gész időtartama alatt.­­ Persze, a Ra­pid mindent megtett­­ a győzelemért. Pistol az 59. percben 25 méteres lövés­sel csapta be Cristiani. d­g Zsil—Craiova 3—0 (0—0). A 80. per­re meghettek a petrozsényi nézők, mert a Craiova nagyon n­ehezen adta meg magát. Akkor tizenegyeshez jutott a Zsil. Egyetlen mezőnyjátékos sem vállalta a büntetőrúgás elvégzését, vé­gül a kapus, Bojtor volt az eredményes ítéletvégrehajtó. Két perc múlva meg­ismétlődött az előbbi jelenet: 2—0. A mérkőzés hosszabbításában Vancea lőtte a mezőnyjátékosok becsületgólját. Rimnicu Vílcea—Victoria 0—0. Na­gyon nehéz, felázott pályán nem tu­dott gólt lőni egyik csapat sem, pedig a Vílcea nagyon akart. A 30. forduló; Petrol—Rímnicu Víl­cea, Zsil—Rapid. Sportul—Brassó. Cra­iova—Victoria. Moreni—Buzău. Galac— Dinamo. Corvin—FC Olt. FC Areos- Bnkó. Steaua—Kolozsvár. ŰJ ÉLLOVAS A Iași veszített idegenben, a Sucea­va viszont otthon nagy gólarányú győ­zelmet aratott. És ezzel ez utóbbi vette át a vezetést. Igaz, csak jobb gólará­nyával. A Botosani idegenben győzött, a Pascani pedig pontot rabolt. Mind­kettőnek nagy szüksége volt rá, házi­gazdáiknak pedig olyan mindegy, hogy a középmezőny hányadik helyét foglal­ják el. Rekordnak számít a 29. fordu­lóban rúgott 34 gól, a nézők hat mér­kőzésen láttak háromnál több gólt. Prahova — Címpina 5—1, Tulcea — Konstanca 1—0, Mizil—Botoșani 2—3, Piatra Neamț'—Bákó 1—0, Suceava — Gura—Humorului 7—0, Rímnicu Sărat — Pașcani 2—2, Slobozia — Iași 2—0, Focșani — Brăila 3—2, Bîrlad — Galac 3—0. A 30. forduló: Galac—Pașcani, Bá­kó—Rímnicu Sărat, Konstanca—Piatra Neamț, Cîmpina—Tulcea, Bîrlad—Foc­șani, Botoșani—Prahova, Brăila—Slo­bozia, Gura Humorului—Mizil, Iași— Suceava. KÖZÉPCSOPORT ITTHON IS KIKAPOTT AZ IMASA Idegenben a Drobeta győzött, sajnos, éppen az IMASA-val szemben, és az ASA Szebenben. Pontot rabolt még a Mirsa attól a Slatinától, mely egy hét­tel ezelőtt Marosvásárhelyen döntetlen­re játszott. Ebben a fordulóban 29 gól esett, a vendégek nyolcat lőttek. Haladás—Autóbusz 3—1, Craiova— ICIM 2—0, Mechanika — Automatika 4—2, IMASA—Drobeta 1—2, Traktor— Tîrgu Jiu 4—0, Slatina — Mirșa 0—0, Gázmetán—ROVA 3—0, Kémia—Tîrgo­­vi­ște 3—1, Szeben—ASA 1—2. A 30. forduló: ASA—Mirșa, Drobeta —Slatina, ICIM—IMASA, Autóbusz— Craiova, Szeben—Haladás, Tîrgovi­ște— Gázmetán, Tîrgu Jiu—Mechanika. Au­tomatika—Haladás, RÓVA—Traktor. IMASA—DROBETA 1—2 (0—0) Sepsiszentgyörgy, MSC stadion, kb. S00 néző. Vezette G. Cabula (Nagybá­nya). IMASA: Incze — Sebestyén (66. 1> Vilikó), Simion, Elekes, Váncsa, Dé­nes, Faragó, Adorján, Lovász, Kerekes, Diaconi (66. 0 Sebestyén). DROBETA: Mantalogu — Catan, Călin, Chir­eed (81. p Palca), Jován, David, Mișn, A­­dil, Mănescu (88. p Udrea), Păuna Pa­vel. Góllövők: Dénes 51. p. illetve Că­lin 56. p és 59. p — tizenegyedből. Szögletarány: 4—1. Kapura lövések: 1 —5, a kapu területére 5—3. Továbbra is hullámvölgyben az IMASA. A kérdés már csak az: hol van ennek a legmélyebb pontja? Mert mérkőzésről mérkőzésre egyre gyen­gébb játékot produkálnak. Ezúttal még a balszerencse is üldözte őket. Popa és Partin nagyon hiányzott a védelem­ből, a támadósorban pedig két csatár­nál többet egyszerűen nem lehetett fel­állítani. Persze, a balszerencse is min­­di­ az amúgy is gyengét üldözi. Jól indul a mérkőzés: az első perc­ben Faragó hat méterre a kaputól ke­rül jó helyzetbe, lő, de a kapus hárít. A 8. percben Lovász 14 méteres ka­páslövését védi Mantalogu. Ha ebből a két helyzetből valamelyiket sikerül ér­tékesíteni, talán másképpen alakul a mérkőzés. Így azonban az IMASA já­tékosai elveszítik maradék önbizalmu­kat, senki sem mer vállalni semmit, erőtlenné, meggyőződés és összefüggés nélkülivé válik a játékuk. Pedig hely­zet még így is adódik. Faragó előtt háromszor is, de Dénes és Lovász előtt is, ezeket azonban rendre elügyetlen­­kedik. A félidő két nagy helyzetét, a­­zonban a vendégek hagyják ki: a 4. percben Păuna Inczét is kicselezi, de beadását Mănescu az üres kapu mellé lövi. Egy perc múlva Păuna jó lövé­sét védi bravúrral Incze. A második félidőben a vendégek jönnek ki határozottabban, már a kez­dőrúgásból gólhelyzetbe kerül Păuna. Az 51. percben megszerezzük a veze­tést: Sebestyén jobboldali beadását Dénes a kapus alatt fejeli a hálóba. Az 56. percben azonban egyenlítenek a vendégek: egy baloldali szabadrúgás után az őrizetlenül hagyott Călin ta­lál a hálóba. Négy perc múlva Dénes lerántja a kitörő Páunát, a jogos ti­zenegyest Călin értékesíti. Ezután az IMASA játéka még kapkodóbb, Drobetáé pedig még célratörőbbé vá­­­lik. Előttük adódik több gólszerzési lehetőség is. Feljegyezzük még, hogy a 81. percben Călin két kézzel üti szög­letre a labdát, de a játékvezető sípja néma marad. NYUGATI CSOPORT HAT PONT A TEMESVÁR ELŐNYE A középmezőnyben levő Parosény két pontot vitt haza Kolozsvárról, e­­gyébként a hazai csapatok győztek. 29 forduló után, úgy néz ki, hogy három kieső sorsa már eldőlt, egy hely még kiadó a táblázat végén. Erre viszont legkevesebb négy csapat „pályázik“. Temesvár megugrott, aligha foghatják be üldözői a még hátralevő öt fordu­lóban. Déva—Kapnikbánya 1—0, Arad —Re­­sica 4–0, Szászváros—Sziget 3—1, Besz­terce — Nagybánya 3—2, Zilah — UTA 2—0, Brád—FC Bihar 1—0, Kolozsvár- Parosény 0—1, Unió—Boksabánya 1—0, Temesvár—Olimpia 3—1. A múlt héten játszották le Nagybányán a Kapnik­bánya — Beszterce elmaradt mérkőzést. Eredmény 0–0. A 30. forduló: UTA—Temesvár, U­­nió—Kolozsvár. Parosény—Arad. Bok­saOlimpia: Resica —Beszterce, Kap­­nik—Szászváros, Sziget—Brád, FC Bi­har—Zilah, Nagybánya—Déva. C-OSZTÁLY Semmi jót nem hozott ez a 26. for­duló a megye csapatainak, melyek mind idegenben játszottak. Ha­csak annak nem örvendhetünk, hogy ezút­tal vereségük nem volt olyan nagy gól­arányú, mint két héttel ezelőtt. Bár összesített gólarányuk most is kataszt­rofális, 11—2. Ismét nagy gólarányú vereséget szenvedett a Baróti Bányász, s bár most a táblázat középső felében foglal helyet, egyetlen otthoni kisiklás veszélybe sodorhatja. A Bodzaforduló újabb háromgólos veresége egy hely elvesztését jelenti a táblázaton, s most bizony ő a sereghajtó. Még nincs vesz­ve minden számára sem, de most már hajszálon múlik a bentmaradása. A Kézdivásárhelyi Vasas kikapott ugyan, de lőtt egy gólt — az elsőt ebben a ta­vaszi idényben. Aligha várnak érte di­cséretet. Az Elektro 1—0-ás veresége tekinthető akár elfogadhatónak, de helyzete továbbra sem irigylésre mél­tó: az angol táblázatban mindössze két pont választja el a legrosszabb hely­zetben levő Báb­ostól. Egyébként a 26. fordulóban csak a hazaiak győztek, 25 gólt lőttek (ebből 11-et Kovászna megyei csapatoknak) és 6-ot kaptak. Ploiești—Bodzaforduló 4—1 (3—0), Băicoi—Elektro 1—0 (1—0), Olthévíz— Nitramonia 1—0 (1—0), Sinaia—Bárót 4—0 (2—0), Plopeni — Codlea 6—2 (2—0), Filipești — Szecsele 5—1 (3—0), Torpedo—Florești 2—1 (0—1), Cimpina —Kézdi­vásárhely 2—1 (1—0). A 27. forduló: Plopeni—Sinaia. Bod­zaforduló—Florești, Codlea—Torpedo, Nitramonia—Kézdivásárhely. Elektro— Szecsele, Ploiești — Barót, Olthéviz — Cimpina, Băicoi—Filipești. -----------------------------­kézilabda B-OSZTÁLY — FÉRFIAK BENTMARADT AZ IMP Iași-ban, a bajnokság utolsó mérkő­zésén 24—24 arányú döntetlent ért el az IMP csapata. Ez egyúttal azt je­lenti, hogy a többi mérkőzés eredmé­nyétől függetlenül, bentmaradt a B- osztályban. A mérkőzésre holnapi lap­számunkban visszatérünk. □ GYERMEKNAPI VERSENY A gyermekek nemzetközi napja al­kalmából a megyei sporttanács, a kar­­tingklub és a pionírtanács közös ren­dezésében Sepsiszentgyörgyön kar­ling­­versenyt rendeztek, íme a győztesek: 10 éven aluliak: 1. Tóth Alpár, 2. Zalán György; 10—12 évesek, lányok: 1. Szánthó Erika, 2. Illés Kinga, 3. Oprea Mona; fiúk: 1. Barabás György 2. Bor­­­bály Sándor és Nagy Ottó. 3. Griga Já­nos; 12—14 évesek, lányok: Gyenge Júlia, fiúk: 1. Bán Attila, 2. Szabó Ist­ván, 3. Tóth Zsolt. Szerkesztette GAJZAGÓ Márton 1.Stealur 22 6 0 71—14 50 +22 2.Dinamo 16 9 4 66—29 11+ 11 3.Victoria 14 7 8 36—29 35 +5 4.FC Olt u 511 26—33 31 —1 5.FC Argeș 11 810 24—21 30 +2 6.PeUd 813 8 21—22 29 + 1­­ 7.Kolozsvár 12 413 47—31­ 28 —2 8.Craiova 910 9 29—26 28 0 9.Bakui SC 11 642 36—43 28 —2 10.Sportul 11 513 38—33 27 —1 11.Galac 9 911 26—27 27 —1 12.Brassó 12 314 25—35 27 —3 13.Corvin 10 613 51—47 26 —2 14.Rapid 10 514 32—17 25 —3 15.Zsil 9 614 32—36 24 —4 16.Moreni 10 31« 28—50 23 —5 17.Buzău 9 416 24—57 22 —8 18.Rm. Vílcea 7 517 29—61 19—11 2.Iași 185 6 42—16 41+13 3.Brăila 18110 60—30 37 +9 4.Konstanca 16310 54—23 35 +7 5.Mizil 15410 45—36 34 -{-4 6.Focșani 14411 36—33 32 +4 7.P. Neamț 12611 40—44 30 0 8Prahova 13313 32—30 29 —1 9.Slobozia 12512 27—30 29 —1 10.Rm. Sărat 12512 30—34 29 -1 11.Pașcani 11612 34—30 28 _O 12.Bîrlad 13214 29—39 28 0 13.Botoșani 10613 28—44 26 —2 14.Bákó 10514 36—37 25 —3 15.Tulcea 11315 33—43 25 —5 16.Gura Hum. 9317 34—58 21 —7 17.Galac 9218 35—44 20—10 18.Cîmpina 1421 14—68 12—16 LSuceava 177 5 49—17 41+11 1.ASA 188 3 59—20 14+ 11 2.Haladás 167 7 47—24 39 +9 3.Craiova 147 8 53—27 34 +5 4.Gázmetán 13511 31—27 31 + 1 5.Tîrgoviște 13412 42—40 30 +2 6.Drobeta 12512 41—36 29 +1 7.Slatina 10910 35—34 29 —1 8.ICIM 11711 33—34 29 +1 9.Kémia 13214 41—41 28 0 10.Mechanika 11612 43—43 28 —2 11.Szeben 12413 34—36 28 0 12.Mirsa 10712 42—41 27 —3 13.Traktor 10712 38—37 27 —3 14.ROVA 10514 27—45 25 —3 15.Autóbusz 8813 33—40 24 — 1 16.Automat. 10415 29—47 21 —1 17.Tîrgu Jiu 10316 28—54 23 —5 18.IMASA 8615 28—57 22 —8 Az Akarat női kosárlabda-csapata a múlt héten fejezte be a bajnoki küz­delmet a sepsiszentgyörgyi teremtornán 1.Temesvár 179 3 71—33 13+ 13 2.Nagybánya 157 7 56—19 37 +­9 3.FC Bihar* 168 4 15—13 37+ 12 4.Beszterce 14510 11—31 33 + 3 5.Parosény 12710 36—33 31 + 3 6.UTA 14312 41—44 31 +3 7.Zilah 12611 41—41 30 0 8.Unió 12512 32—35 29 +1 9.Resica 12413 ,j 1 3.) 28 0 10.Olimpia 11612 35—46 28 —2 1-.Sziget 11513 42—48 27 _2 12 Boksab. 12314 34—12 27 —3 13.Arad 11513 31—40 27 —3 14 Szászváros 12215 47—51 26 —4 15.Brád 10613 39—51 26 —4 16.Déva 10217 26—61 22 —8 17.Kapnikb. 9218 39—48 20 —8 18.Kolozsvár 5717 26—48 17— 10­­ Három pont levonva. 1.Plopeni 165­5 56—26.53 +14 2.Kezdi. 13211 37—24 11 +2 3.Ploiești 12410 40—32 40 + 1 4.Florești 13112 41—39 10 +1 5.Nitramon. 13013 41—34 39 0 6.Cîmpina 12311 30—38 39 0 7.Filipești 12212 37—32 38 —3 8.Szecsele 12212 43—39 38 —1 9.Bárót 11312 33—47 36 —3 10.Torpedo 10511 24—31 35 —4 11.Olthévíz 10511 28—37 35 —4 12.Sinaia 11213 39—47 35 —4 13.Elektro 10412 40—27 34 —5 14.Codlea 10313 32—45 33 —6 15.Băicoi s711 29—35 31 —7 16.Bodzaford. 9413 36—53 31 —5 A TÖREKVÉS KISIPARI SZÖVETKEZET az érdeklődők tudomására hozza, hogy 1987. május 26-tól nyílt a közjegyzőségi papírok másolására a Február 16. utca 2. szám alatt. Nyitvatartási időt — naponta 7—15 , — kedd 7—18 — szombat 7—13 — vasárnap zárva. Ugyanitt megrendeléseket fogad­unk vállalatok, intézmé­nyek, valamint magánszemélyektől fordításra a következő nyelvekből: német, orosz, finn, francia, angol, bolgár, ma­gyar. Nyitvatartási idő: naponta 7—15, vasárnap zárva. Ismét kérheti szolgálatainkat ! Lakhelyéről kocsival is elszállítjuk ÜVEG- ÉS BEFŐTTESÜVEG-FELESLEGÉT, ha értéke 100 lejen felül van. Értesítést a 13452-es telefonon fogadunk naponta 10—14 óra között. Ha nagyon felgyűlt... az OH-mező (Lunca Oltului) utcai ATVEV ÖKÖZPONT továbbra is átveszi nagyobb mennyiségben is ÜVEG- ÉS BEFŐTTESÜVEG-KÉSZLETÉT naponta: 7—12 és délután 16—19 óra között. Csakis itt van lehetőség kocsival vagy szekérrel is beállni. Csakis itt van lehetőség akármilyen nagy mennyiségben átvenni. A Kovászna megyei telefonelőfizetők tudomására hoz­zuk, hogy 1987. június 1-től az automata központokban (Ba­rót, Bodzaforduló, Kovászna, Kézdivásárhely, Sepsiszent­györgy) megváltoznak a szolgáltatási hívószámok, a követ­kezőképpen: 021 — hibabejelentés 031 — tudakozó 051 — különleges tájékoztatás 061 — mentőállomás 071 — pontos idő 081 — tűzoltók 091 — távolsági beszélgetések megrendelése. A BUKARESTI állami június 6—11. között Sepsiszentgyörgyön rendkívüli előadást tart, bemutatja a MEGLEPETÉSEK SEREGSZEMLÉJE című műsorát. Fellépnek a prágai, budapesti, szófiai és bukaresti cir­kuszok művészei: — egyedi műsorszám: pumaszelídítés — Prága — szibériai tevék, lámák, jávorszarvasok — Szófia — galambok — Budapest — medveszelidítők — tréfás kaszkadőrmutatványok lovon és kozák lovas­bravúrok — zsonglőrök, artistamutatványok a trapézon, repülő tányérok, két óra nevetés a cirkusz bohócaival. A cirkuszsátrat a Stadion edzőpályáján állítják fel. Az előadásokra naponta 16 és 19,30 órától kerül sor, vasárnap matinét is tartanak 10.30 órától. Jegyeket a cirkusz bejáratánál és a városközpontban el­helyezett pénztáraknál lehet váltani. A SEPSISZENTGYÖRGYI TERMELÉSI ÉS SZOLGÁLTATÁSI VÁLLALAT (Olt utca 30. szám) a barátosi asztalosműhely részére @ ASZTALOSOKAT Alkalmazás a­­z 1971-es törvény értelmében