Kisalföld, 1967. május (12. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-03 / 102. szám

1991. május 3., szerda Szellemes csatárjátékkal Győri ETO-Szegedi ESC 5:0 (3:9) G­yőr, 8000 néző, vezette: Bircsák. A két csapat a következő összeállításban lépett pályára: GYŐR: Tóth — Keglovich, Orbán, Izsáki — Palotai, Kiss — Stolcz, Varsányi, Győrfy, Nell, Szaló. SZEGED: Korányi — Vár­helyi III., Kővári, Arató — Várhelyi I., Reményik dr. — Nemes, Dobó, Kozma, Hajós dr., Vass. M­integy kétezer szegedi szurkoló harsány biztatása mellett kezdődött a játék. A 2. percben Várhelyi a jobb el­­adásról a győri ötösre dobta be a labdát. Hajós dr. senki­től sem zavartatva, belsővel a kapu fölé emelt. Nagy helyzet volt! a 4. percben győri szög­letrúgást hárítottak a szegedi védők. A 7. percben Storcz elhúzott a szélen, de beadása az oldalvonalon túlra szállt. A 14. percben gólt ért el az ETO. Kiss vitte fel a győri táma­dást, beadását Győrfy a ka­puvonalra fejelte, de az el­vetődő Kővári lábáról a lab­da Varsányi elé pattant, aki a jobb sarokba lőtt. 1:0. Alig indult útjára a labda, amikor szögletet harcolt ki a győri csapat Stolcz ívelte középre a lab­dát, Nell magasan felugrott a bolyból, de a labda át­szállt felette, s amíg Kővári kapus arra összpontosított, hogy Nell fejéről szedje le a labdát, a kitűnő ütemben felugró Győrfy a léc alá fejelt. 2:0. K­ét perc múlva Nell beadását Stolcz lőtte a szegedi kapus kezébe. A 21. percben Palotai — régi napjaira emlékeztető módon — emelte ki a labdát a szegedi védők fölött Var­sányi elé. Az összekötőt szög­letre szerelték. A 27. percben Nemes tört át a győri védő­kön, beadását Kozma óriási helyzetben, belsővel gurította kapura, és Tóth elvetődve vé­dett. A 32. percben példásan szép támadás futott a pályán. Keglovich hozta fel a győri támadást, Győrfyhez játszott a szegedi térfél közepén. A középcsatár egyből önzetle­nül Varsányihoz továbbított, aki élesen, laposan a jobb sarokba lőtt. 3:0. (Az akció mindössze 15 másodpercig tartott.) A 36. percben a fedezet Re­ményik dr. lövését tolta szög­letre Tóth. Egy perc múlva Arató az utolsó pillanatban mentett Győrfy elől. A 42. percben Stolcz—Varsányi— Győrfy—Nelly keverte meg a szegedi védelmet, de végül Varsányi az oldalhálót találta el. A szünet után továbbra is a győri csapat irányította a játékot. Az 59. percben újabb gólt ért el az ETO. Nell vitte fel a támadást, és a jobb oldalról a szegedi tizenegyes pont tájékára ívelte a labdát. Stolcz ka­pura lőtt, és a labda a felső léc éléről Győrfy elé vágó­dott, aki közvetlen közelről a hálóba lőtt. 4:0. (A közönség már Stolcz lövé­sénél is gólt kiáltott, de Győrfy dicséretére legyen mondva, hogy bebiztosította a gólt, mert Bircsák játékvezető a kapuralövésnél nem sípolt.) A 71. percben szabadrúgás­hoz jutott a győri csapat. Pa­lotai „nyeste” középre a lab­dát, és Stolcz fordulásból bal­lal alig bombázott kapu fölé. A 76. percben Kiss egyedül vitte fel a labdát, majd mintegy 22—23 méterről ballal ritkán látható nagy gólt lőtt a jobb sarokba. 5:0. A 80. percben Szaló fakép­nél hagyta a szegedi védőket, de lövése szögletre pattant. Három perc múlva Palotai be­adását Stolcz alig fejelte kapu fölé. Látványos, szép mérkőzé­sen ilyen arányban is meg­érdemelten győzött az ETO csapata. A mérkőzés előtt egyesek tartottak ettől a ta­lálkozótól, és aggodalmukat arra alapozták, hogy a sze­gedi csapat védelme számos mérkőzésen áttörhetetlennek bizonyult. Ahogy teltek a percek, kiderült, hogy a sze­gedi védőtaktika ezúttal csődött mondott, mert a győri csapat taktikája még a szigorú emberfogásra be­állt védelem ellen is hasz­nosnak bizonyult. Mi volt ennek a taktikának a lénye­ge? Elsősorban az, hogy a győriek Stolcz vezérletével egyik támadást a másik után vezették a széleken, és­­ megint bizonyossá vált, hogy­­ a legjobb védőfal is meg­inog a szélekről pontosan ivett beadások hárításánál. Dicséret illeti a Győri ETO játékosait, mert fegyel­mezett játékukkal, korszerű, szellemes támadásvezetésük­kel kitűnő szórakozást nyúj­tottak a közönségnek. Még a vendégségben lévő mint­egy kétezres szegedi tábor is a győrieket tapsolta, meg. Egyénileg ezen a vasárna­pon Stolcz lendületes játéka keltett legnagyobb örömet a szurkolók körében. De ez­úttal Nellről, Palotairól, Kissről és a többiekről is di­csérettel emlékezünk meg. Pintér István A megyei Növényvédő Állo­más szakembereinek megfi­gyelése szerint az őszibarack levélfodrosodásának első tü­netei (a levél lemezén gom­­bostűfejnyi vörös foltok) meg­jelentek. Az állomás­ laborató­riuma által végzett meteoroló­giai mérések szerint az idő­járási tényezők kedveznek a kórokozó terjedésének, és szá­mottevő megbetegedés vár­ható. Ennek megakadályozá­sára azonnal meg kell kez­deni a védekezést, és néhány napon belül el kell végezni. A védekezéshez az Orthocid 0 ,3 százalékos oldatát java­solja a Növényvédő Állomás. M­egfigyelések szerint a ba­rackmoly lárvái is megkezd­ték a hajtásvégek károsítását. Ezért a levélfodrosodás ellen használt, permetlé minden száz literjéhez — az óvórendsza­bály betartása mellett — 30 deka Hungária DL 40-et, vagy 40—50 deka Fitból E-t taná­csos hozzákeverni. Ahol a ta­valyi lisztharmat-fertőzöttség ezt indokolttá teszi, a permet­lé minden száz literjéhez még 50 deka Thiovitot és 20 deka Sandovitot kell hozzákeverni. Sürgős teendő KISALFÖLD Nyolc csapat nem tudott gólt lőni a megyei I. osztály hetedik fordulójában Három egymás utáni forduló ki­elégítő góltermése után vasárnap ismét a gólszegénység jellemezte a megyei I. osztály mérkőzéseit. Nyolc csapat, a résztvevők fele egyetlen gólt sem tudott lőni a ki­lencven perc alatt, három pedig csak egyszer-egyszer talált a háló­ba. Így a nyolc mérkőzésen csak húsz gól esett! Ennek a húsz gólnak több min­t egyh­armadát, hetet a csornai csa­társor lőtte. Ez annál inkább fel­tűnő, mert az előző hat mérkőzé­sen mindössze,­­egyszer találtak a hálóba a csornaiak. Úgy látszik, az új, remek füves talajú pálya jó hatással volt a hazaiak táma­dóira. Vagy a beledi védelem gyengesége is közrejátszott a gól­záporos győzelem kialakulásában? Kíváncsian várjuk a folytatást: tartós lesz-e Csorna javulása? A,­ pontveszteség nélkül vezető Fertőszentmiklós továbbra is száz­­százalékos maradt. Ezúttal Brenn­­bergbányáról vitt haza két pontot­­az együttes, negyedik 1:0 arányú győzelmével. Ritka teljesítmény a fertőszentmiklósiak sikersorozata. A tavalyi bajnokságban Győrszent­­iván ért el hasonló sikert, s a nagyszerű rajt bajnokságot is eredményezett az együttesnek. Le­het, hogy már eldőlt az 1367. évi bajnokság is? Kisebb meglepetést is hozott a forduló: Kapuvár otthonában adott át egy pontot Mosonszentjánosnak! A többi mérkőzés eredménye a papírformának megfelelően ala­kult. A táblázaton kezdenek kialakul­ni a csoportok. Az élcsoport hat csapatához megkezdte a felzárkó­zást a Gy. Textiles. A három utol­só helyezett viszont egyre jobban lemarad. GY. POSTÁS—GY. PAMUTSZÖVŐ 2:0 (1:0) Győr, vezette: Szukics. Gy. Postás: Bognár — Kovács I., Füzi, Szűcs — Lapovits N­., Szer­­beczky — Gerics, Pál, Buri, Csi­­dei, Gulyás. Edző: Szőrffy Károly. Gy. pamutszövő: Csörnyei — Vé­­csei, Komjáti, Nagy Gy. — Ko­vács, Lang — Takács, Vida, Bejczy, Szőke, Laudán. Edző: Kárpáti Fe­renc­ 16. p.: Takács kézzel teszi ma­ga elé a labdát, s utána hiába lő a hálóba, a gól érvénytelen. — 21. p.: Buri lapos lövését Csörnyei Pál­­elé Üti, akinek lövése a jobb tarokba jut. 1:0. A Pamutszövő já­tékosai Csidei lesállása miatt rek­lamálnak, a játékvezető azonban tétlennek minősíti az összekötő helyzetét! — 42. p.: A tisztán ka­pura törő Takácsot Szűcs buktat­ja a tizenhatos előtt, a szabadrú­gást Vécsei magasan kapu fölé lövi. — 57. p.: Csidei átjátssza az egész pamutszövő védelmet, az­után a kifutó kapus mellett fölélő. — 65. p.: Buri lesről érvénytelen gólt lő. — 69. p.: Buri—Pál ado­gatás végén a labda az ötösön álló Gulyás elé kerül, aki nagy nyuga­lommal lő a bal sarokba. 2:0. Az első félidőben ideges kap­­­­kodás jellemezte mind a két csa­pat játékát, durva belemenéseket­­ is láttunk. Szünet után a Postás­­ lehiggadt, átvette a játék irányí­tását, s helyzetei alapján megér­demelte a győzelmet. GY. MEZŐGÉP—ÖTTEVÉNY 3:0 (1:0) Kisbácsa, vezette: Jockl. 10. p.: Sárosi (M.) közelről a ka­pufát találja el. — 44. p.: Fried­mann ívelt szabadrúgása átszáll a rosszul kifutó kapuson, s Szabó T. az üres kapuba lő. 1:0. — 45. p.: Pintér (M.) kiejt egy ártatlannak látszó labdát, Horváth megszerzi,­­ de közelről nagy helyzetben fölé­­bombáz! — 66. p.: Sárosi beadásá­ból Szabó T. növeli a hazaiak elő­nyét. 2:0. — 78. p.: A rosszul ki­futó öttevényi kapus mellett Faj­­kusz beállítja a végeredményt. 3:0. A javuló formában játszó Gy. Mezőgép különösen a második félidőben játszott nagy fölény­ben. GY. ELEKTROMOS—S. VASAS 3:0 (1:0) Győr, vezette: Bognár. 4. p.: Takács I. (E.) öt méterről az oldalhálóba lő. — 24. p.: A ki­törő Meliert (E.) hátulról fellökik a védők a tizenhatosán belül, a játékvezető továbbot int! — 32. p.: A soproni kapus kifut, de nem tudja megfogni a labdát, Germán az üres kapura ível, s Horváth Z. kézzel üti ki a hálóba tartó lab­dát. A tizenegyest Meller laposan a jobb sarokba lövi. 1:0. — 42. p.: Kétszer kerül tiszta helyzetbe a győri kapu előtt Korenika. Előbb Takács II. lábbal védi a közép­csatár lövését, majd merész vető­déssel tisztáz a győri kapus. —­­51. p.: Germán buktatása miatt jobb kapufa mellé lövi a labdát! — 60. p.: Germán húsz méteres nagy lövése a felső lécről vágó­dik vissza. — 68. p.: Czigány be­adását Germán kétszer is átemeli a rátámadó védőkön, majd az ötösről élesen a léc alá bombáz. 2:0. Remek csatárteljesítmény volt! — 82. p.: Germán jobbról bekül­,­dött szögletét Meller csúsztatott fejessel juttatja a kapu jobb fel­ső sarkába. 3:0. Az Elektromos irányította vég­­­gig a játékot, több gólhelyzetet­­ teremtett, mint ellenfele, s a­­ győzelmet ilyen arányban is­­ megérdemelte. GY. TEXTILES—FARAD 2:0 (2:0) Farad, vezette: Herczeg. 10. p.: Baán sjp.­ húszméteres nagy lövése a felső lécről pattan vissza a mezőnybe. — 14. p.: Ma­gyar szögletét Fajkusz a jobb sa­rokba fejeli. 1:0. — 31. p.: A ka­putól harminc méterre álló Tóth kap labdát, hirtelen lövésre szánja magát, s jól eltalált lövése nyo­mán a jobb kapufa éléről vágódik a hálóba a labda. 2:0. — 41. p.: Ha­zai szöglet után Horváth lövését Vida Kocsis II. elé üti, aki azon­ban két méterről magasan kapu fölé lő. Óriási helyzet volt! — A 42. és a 47. percben Vida nagy bravúrral védi Baán lövéseit. — 67. p.: Horváth (F.) a jobb szélen felfutó Csordás elé játszik, aki éles szögből a kapufát találja el! Közepes színvonalú, helyenként kemény mérkőzésen a vendégek kapusuk kiváló védősorozatának köszönhetik a győzelmet. mosonszentjánosi kapuvar 1:1 (1:1) Kapuvár, vezette: Horváth F. Az első tíz percben négy hazai helyzet marad kihasználatlan. Sza­­lay előtt kétszer, Horváth és Cser­mely előtt egyszer-egyszer nyílik gólszerzési alkalom, de sorra hi­báznak a csatárok. — 25. p.: Pincér JK.­­ labdája Sárközibe vágódik a félpályánál aki elfut, hosszan te­szi ugyan maga elé­ a labdát, de a kifutó Hancz lyukat rúg. Sárközi megkerüli a kapust, nyugodtan helyez az üres kapuba. 1:0. — 3­. n.: Csermely Vargának adja a lab­dát, s a kapuvári gólzsák szoron­gatott helyzetből is a kapuba tud lőni. 1:1. — Szünet után nagy ha­­•1-I V*.­ «r-M nélkül. Részben a kapuvári csatársor rossz helyzetkihasználási készsé­ge, részben pedig a mosonszent­­jánosi kapus nagyszerű formája miatt vesztett pontot a hazai együttes. S. POSTAS—SFAC 0:0 Sopron, vezette: Szakács. 65. p.: Kovács (P.) rosszul esik a vállára, megsérül és végleg ki­áll. — Gullner (S.) szereli Hegyit (P.), aki Gullner után rúg. A já­tékvezető Hegyit kiállítja! Változatos, élénk iramú mérkő­zésen a SFAC játszott tetszető­­­­sebben, gyenge csatársora miatt azonban még a majdnem húsz­­ percig kilenc főre olvadt postá­­­­sok ellen sem tudott gólt elérni, az eredmény igazságos! FERTŐSZENTMIKLÓS— BRENNBERGBÁNYA 1:0 (0:0) Brennberg, vezette: Gróf. Inkább küzdelem folyt, mint játék a kilencven percben. A vendégek a 77. percben Pirger révén elért szerencsés góllal sze­rezték meg a két pontot. A dön­tetlen eredmény igazságosabb lett volna! CSORNA—BELED 7:0 (2:0) Csorna, vezette: Egyed. A mérkőzés előtt avatták fel a csornaia­k új, füves talajú pályá­ját. A­ hazai együttes ünnepi játék­kal tette emlékezetessé a pálya­­avatót. Végig kezében tartotta a játék irányítását és szebbnél szebb támadásokból elért gólokkal érte el hatalmas győzelmét. A beledi együttes időnként keménységgel, durvasággal akarta megakadályoz­ni a nagyobb képességek érvénye­sülését, de ez a módszer sem ve­zetett eredményre. A játékvezető a beledi balösszekötőt kiállította. Góllövő: Márkus (4), Gaál (2) és Berta. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Fertőszentmiklós 7 13: 2 14 2. Gy. Postás 7 16: 4 12 3. Kapuvár 7 15: 5 11 4. Gy. Elektromos 7­­12: 5 10 5. S. Postás 7 10: 8 10 6. Gy. Mezőgép 7 13: 4 9 7. Gy. Textiles 7 8: 5 8 8 Mosonszentjános 7 14: 8 7 9. SFAC 7 8: 6 7 10. Öttevény 7 12:11 7 1 11. Gy. Pamutszövő 7 8:14 5 12. Csorna 7 8: 7 4 13. S. Vasas 7 9:18 4 14. Brennbergbánya 7 7:18 2 15. Farád 7 6:24 1 16. Beled 7 4:25 1 A szerencsésebb győzött SVSE - Fertőd 2:1 (0:1) Fertőd, 2000 néző, vezette: Far­kas. Fertőd: Szalai — Sorváti, Mar­ó­ton, Ankhelyi — Jakab, Nagy I- j — Horváth, Túri I., Farkas, Sze­­delyi, Tárcsas. SVSE: Horváth — Kuczkó, Bor­­­sós, Lift — Czunyi, Polgár —­­ Csuti, Hatala, Horkai, Szentes,­­ Som. Hatalmas érdeklődés kivejezésben élvezetes, váltakozó játékkal kez­dődött a mérkőzés. A 13. percben Som előtt nagy helyzet adódott, de Ankhelyi a gólvonalról men­tett. A játék irama és szépsége egyre fokozódott. A 15—16. és a 18. percben egymás után­ gördül­nek a szebbnél szebb hazai tá­madások. Aztán a jobb szárny jeleskedett. A 22. percben Tárcsáitól Szé­­delyi kapta a labdát, de lövését a kapus kiütötte, és a résen lévő Horváth biztosan bombázott a hálóba (0:1). A 30. percben Jakab 40 méteres labdavezetés után a tizenhatosról fölér ott. A 33. percben s­értődt sortűz az SVSE kapuja előtt, de Horváth, majd Túri, végül Tárcsai hibázott. A 34. percben az SVSE 25 méteres nagy erejű szabadrú­gásában gyönyörködhetett a kö­zönség, melyet Szalai ragyogóan a kapu fölé nyomott. Szép, vál­tozatos támadások következtek, de főleg a hazai helyzetek kihaszná­latlanul maradtak. A második félidőben is a ven­dégek vezették az első támadást, azután változatosan gördült a mérkőzés. Az 57. percben Ankhelyi sza­bálytalan szereléséért a tizenha­tos sarkáról szabadrúgáshoz ju­tottak a vendégek, melyet Pol­gár végzett el és Csuti értékesí­tett 1:1. Csökkent --az iram és a játék színvonala,­ de így is élvezetes játék volt.* A 76. percben Horváth kamisája jelentett veszélyt a ven­dégeknek. A 85. percben Szalai rosszkor jött ki kapujából, és a hazai védelem fáradtsága révén kön­y­­nyedén megszerezték a vendé­gek a győzelmet jelentő máso­dik gólt 2:1. A hátralévő időben már mind­két csapat fáradt volt, és ennek követve ''-­ében sok volt a szabály­talankodás. Ritkán látható színvonalas és jó mérkőzést vívott a két csapat. Csak a szerencse és a kissé jobb erőnlét juttatta az SVSE-t a két ponthoz. Szántó Jenő Gyenge mérkőzésen biztos győzelem MTK-Péti MTE 4:1 (3:1) Mosonmagyaróvár, 600 néző, ve­zette: Cseke. A hazaiak a következő összeállí­tásban játszottak: Lőre — Papp, Nagy I., Szabó — Buti, Csáki — Köpcsényi, Szeit, Puszter, Kele­men, Nagy István. Kezdés után a hazaiak vették át a játék irányítását, a 1. percben Köpcsényi—Kelemen összjáték után Kelemen lövése jutott a hálóba. 1:0. A hazai rohamok a 3. percben újabb góllá értek, ismét Köpcsényi futott el, beadá­sára jó ütemben érkezett Nagy, s lövése a kapuba jutott. 2:0. A 13. percben Buti szabadrúgássá ment mellé, majd a 20. percben a vendégeik értek el gólt, a jobbszél­­ső lefutott, beadását a nagy lesen álló Zsebe a hálóba vágta. A part­jelző nem intette be a lest. 2:1-Feljöttek a vendégek, azonban csatáraik elhibázták a helyzeteket. A védelem mindkét csapatnál na­gyon bizonytalan volt. A 38. percben Köpcsényi beadá­sát Streit értékesítette. 3:1. Szünet után a 7. percben Köpcsé­nyi megsérült, öt percig ápolták. Ez idő alatt feljavultak a pétiek. A 76. percben Köpcsényi a bal oldalon tört előre, beadását Ke­lemen lőtte a hálóba. 4:1. Kelemen és Köpcsényi hibáztak még jó helyzetben, de újabb gól már nem esett. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen biztosan győzött az MTK, bár játéka nagyon gyenge volt. A pétsek legjobbja a kapus volt, csatársoruk teljesen csődöt mon­dott. Komá­rom—Pető­háza 2:0 (0:0) Komárom, 300 néző, vezette: Szanyi. A petőháziak Komáromban így szerepeltek: Horváth II. — Ger­­gácz, Gál, Németh — Rajki, Var- I­ga — Torma, Horváth I., Szalai, Bujtás, Fekete. A félidő petőházi támadásokkal kezdődött. Az egész félidő tarta­mára Petőháza nyomasztó mezőny­fölényt harcolt ki. A komáromiak mindössze kétszer-háromszor jutot­tak át a petőháziak térfelére. A nagy fölény ellenére a petőházi csatárok alig tudták a kaput meg­közelíteni, mindössze egy szabad­rúgás jelentett veszélyt a komá­­romi kapura. A második félidőben is folytató-­ó­dott a petőházi fölény, a csatá-­­rok azonban sorra elügyetlenked­­ték a kínálkozó alkalmakat. Egy­­ ellentámadás során a 75. percben a komáromi jobbcsazekötő 25 mé­terről félmagas lövést küldött ka­pura, ezzel megszerezték a veze­tést. Élénkült az iram, a petőhá­ziak megpróbáltak kiegyenlíteni. A 85. percben mégis a hazaiak ál­lították be a végeredményt: a be­ívelt labdára Mester jó ütemben­­érkezett, és a megmerevedett pe­­tőházi védők mellett a hosszú sa­rokba fejelte a labdát. 2:0. A nyomasztó fölény ellenére a petőházi csatárok gólképtelensé­ge okozta a vereséget. A me­zőnyben a petőháziak nagyon tetszetősen játszottak. Mindkét gól védelmi hibából esett. A mér­kőzés végig sportszerű volt, a játékvezető a feladatát jól látta el. Hadarics Géza Nagy küzdelem Pápai Vasas-Mosoni Vasas 1:1 (0:0) A Pápán lejátszott mérkőzésen­­ így álltak fel a mosoniak: Bara­nyai — Németh, Brunner, Kor­­ner — Kiszelka, Nádids* — Malek,­­ Kopf, Morvai, Komjáti, Kóbli. Igen nagy küzdelmet hozott az első félidő, mindkét csapat kivet­te részét a támadásokból. A vé­delmek mindkét oldalon jól zár­tak, a csatárok alig jutottak lö­véshez. Szünet előtt Brunner meg­sérült, s ettől kezdve, jóformán , csak statisztált a bal szélen. He­lyére Nádler húzódott hátra. Szünet után folytatódott a küz­delem. A 60. percben Keresztes ugrott ki, éles lövése a mosoni kapuba jutott. 1:0. A mosoniak azonban nem adták fel a küzdel­met, s a 85. percben ki is egyenlí­tettek: Komjátit a tizenhatosnál felvágták, Nádler lövése a sorfal között jutott a hálóba. 1:1. Jó iramú mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodás történt. Jó iram gól nélkül ! Győrszentiván-Ács 0:0 Győrszentiván, 1000 néző. Ve­zette : Czobor. Győrszentiván: Csemez — Pozs­­gai, Fertetics I., Sági II. — Szabó, Kopp­ — Göbölös, Fertetics II., Böcz, Zvezdovits, Szentmihályi. Már a 2. percben gólhelyzet alakul ki a vendégek kapuja előtt, Szentmihályi beadását azonban Böcz fö­léfej­eli. Az 5. percben az­ ácsi Richter elől merész vetődés­sel szerzi meg a labdát Csemez. A 17. percben két eredménytelen szöglet jelzi a hazaiak tartós fölé­nyét. A 32. percben Böcz fejese ad munkát az ácsi kapusnak, majd a 37. percben a kifutó ka­pusról Szentmihályi elé pattan a labda, a szélső azonban elhamar-­ kodja a helyzetet, fölélő. A szünet után tovább tart a győrszentivániak fölénye. A 73. percben Koppi kétszer is jó hely­zetbe kerül, de előbb fejjel majd lábbal küldi a léc fölé a labdát. A 77. percben a rendkívül gyors! Richter tör ki, elhúzza a labdát­ a kifutó Csemez mellett is, de­­ kivár, s a befutó védők menteni­­ tudnak. A mérkőzés legnagyobb helyzete volt! A 85. percben Zvez­­dovics lövése ad még munkát a a vendégek kapusának.­­ Jó iramú mérkőzésen a győr­­szentivá­niak támadtak többet, támadósorukban azonban nem volt elég átütő erő. Az ácsiak szórványos támadásai veszélye­sebbek voltak. NB. III. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: V. Vasas — Pusztavám 4:1, Tatai H. — Ajka 4:0. A BAJNOKSÁG: 1. V. Vasas 7 17: 5 10 2. Tatai H. 7 14: 5 10 3. Pápa 7 8: 3 10 4. SVSE 7 15: 7 10 5. Hubertusz 7 19: 6 9 6. Pusztavám 7 13: 9 8 7. M. Vasas 7 11: 8 8 8. Győrszentiván 7 8: 8 8 9. Komárom 7 6:12 8 10. MTE 7 11:16 6 11. Ács 7 7:14 6 12. Petőváza 7 11:14 5 13. Pét 7 14:14 4 14. Fertőd 7 9:22 4 15. V.­AKÖV­­ 7 4:23 4 16. Ajka 7 10:11 3 5 Egy tucat gól... M. Vasas Kibertusz-Veszprémi Mosonmagyaróvár, 600 néző, ve­zette: Halasi A Hubertusz a következő ösz­­szeállí­tásban szerepelt: Földes — Rácz J., Horváth, Cseh — Sági, Orbán — Mozsolits, Rácz L. Schreindler, Nagy Leo­pold. Már a 2. percben gólt ért el a Hubertusz Rácz révén 1:0. Állandó hazai támadások után a 10. perc­ben Rácz újabb gólt ért el 2:0. Negyedórás kiegyensúlyozott játék­ után a 26. percben Rácz hatalmas lövése ismét a hálóba kötött ki­­ 3:0. Mesterhármas! A 28. percben Schreindl­ Sr talált a kapuba 4:0,­ majd a 33. percben szép támadás után Nagy volt eredményes 5:0.­­ A 40. percben Sch­leindler hatal­mas kapufát rúgott, majd a 42. percben Rácz lövésével az ered­mény: 6:0. KSE 12:0 (6:0) Szünet után sem változott a játék képe. A 47. percben tizen­egyesből Horváth volt eredmé­nyes 7:0. A vendégek is vezettek két eredmény­­esen támadást, majd a 70. percben Schreindler nagy lövése újabb gólt hozott 8:0. Négy perc múlva Schreindler, majd a 76. percben Mozsolits lövése már a tizedik hazai gólt eredményezte. A 33. percben Mozsolits szépen fejelte a kapuba Leipo­ld kereszt­­labdáját, majd 3 perccel a befe­jezés előtt Rácz 20 méteres sza­­badrúgásával beállította a vég­eredményt : 12:0. Ritkán látott szellemes, ötletes csatárjátékot mutatott be a ha­zai csapat. Különösen a két ös­szekötő játéka jelentett élményt a nézőknek. A tucat gól ellenére sem játszottak alárendelt szere­pet a veszprémiek. „Nyílt sisak­kal” játszottak, nem álltak be védekezni. Sz. A.