Sporthirlap, 1926. november (17. évfolyam, 172-188. szám)

1926-11-02 / 172. szám

. T­V • cigaretta- t Januim pap,17 es hüvely I­ seis Dánnal való összemenésből megsérül és mire kiáll, vége jó van a­ félidőnek. Szünet után Hoffmann állt be a bécsi csapatba jobbösszekötőnek, Schramms­­els helyére Schmistek megy. center­­half Madlmayer, bal ball Kirkes lesz, ahg jobbszélsőt Hanel játszik. Ez a félidő teljességgel a pesti csapaté. A bécsi játékosok csak lézengenek a pályán és sokszor annyi erejük sincsen, hogy a labdát továbbítsák. A Ferencváros nem i­est, kihasználja az alkalmat és úgy­szólván egy kapura játszik. A bécsi vé­delem azonban az újabb kornerek egész sorával áll ellent a támadásoknak. A Rapidnak a második félidőben csak egy­szer van kedvező alkalma, de Wessely ebből is kapufát lő. A teljesen kimerült védőjátéko­sok sorra elhibázzák Rázsó cen­terét és Kohut három lépésről harmadszor rúgja be a labdát a bécsiek kapujába. Wessely hosszú szabadrúgása tereli át a játékot, a magyar térfélre, Hu­ber a labda elé fut, azonban elesik s Takács korner árán ment. A 41. percben Rázsó­ Dán össz­­játéka után Stecovitshoz kerül a labda, aki a mérkőzés legszebb gólját lövi. (4:1). A gól után Hoffmann kiszökik, Huber elére fut, mégis az üres kapu mellé ke­rül a labda. A játékot a zöld-fehér csa­tárok ostroma fejezi be. A Ferencváros csapata lelkesen küzdött és játékával sokkal nagyobb teljesítményre is képes lett volna, mint az agyonfáradt Rapid legyőzésére, Huber kevés dolga ellenére KATOMA ARTÚR doktor jogi és közgazdasági szemináriuma Budapest, IX. Ráday­ utca 41. fáz egyetemektől 3 perc­nyire). Telefon: József 105—90. Fiók: Pé23, Basaraalom­ utca 8. Miskolc, Soltész Nagy Kálmán­­utca 7. Előkészítés, jegyzetbérlet, tanácskozás. is kétszer feltűnően hibázott. Takács és Hungler jól szerepeltek ugyan, de rugó­­technikájuk sok kívánni valót hagy maga után. A fedezet,sorban ezúttal Sándor volt a legjobb. Igaz, hogy ő pihenten ját­szott, míg ellenfelei és klubtársai egy nehéz mérkőzéssel a lábukban állottak ki. Obitz jó volt, míg Fuhrmannak so­kat kell javulnia, hogy elérje formáját. A csatársorban Rázsó volt a legjobb. Kohut a legveszélyesebb, Schlosser ter­mészetesen ízelítőt adott nagy tudásá­ból, de természetesen két egymásutáni meccs már sok neki. Ságer egészen jól beleilleszkedett az együttesbe, Stecovits is hasznos tagja a csatársornak, viszont Irán minden igyekezete és egyéni kva­litása mellett sem volt képes eddig asszimilálódni.­­ A Rapid csapatáról ezúttal alig mondhatunk va­lami jót , ezért csak röviden írunk róla. Egyetlen, abszolút jó, minden kritikát kiálló embere Feigl kapuvédő volt, aki nem azonos a bécsi WAC hasonnevű kapusával, hanem az alig 19 éves fiú az ifjúsági csapatból került elő és biz­tos, hogy rövidesen Bécs legelső kapu­védői sorába kerül. Kivüle nincs kit dicsérnünk s ezt a feladatunkat akkorra hagyjuk, amikor a Rapid majd pihen­ten áll ki Budapesten. Legfeljebb csak azt konstatáljuk, hogy az öreg Wesselyn kívül különösebb tehetség alig van a csapatban, azonban mindegyik ért a mesterségéhez. Sí, ródli, korcsolya, vívófelsze­relés leg­olcsóbb WESZELY J.-nél Budapest, IV., Váci­ u. 9 spor­t hírlap mnmnnnnHi KEDD, 1921? NOVEMBER 2. Hungá­ria - Kinizsi (Temesvár) 6:1 (3:1) A kitűnően játszó Hungáriának nem volt ellenfél a teljesen letört Kinizsi Hungária: Kropacsek — Mandl, Kocsis — Rebro (Kővágó), Kiéber, Nádler — Lenkey 11, Molnár, Opata, Tritz, Jeny Kinizsi : Zombory — Steiner 11, Hoksáry — Tessler, Vogl, Steiner I — Tanzer I­, Teleki, Wetzer, Zemler, Tü­nzer I Elsőnapi gyengébb bemutatko­zása után érthető kíváncsiság előzte meg a Kinizsi hétfői játékát, mert azok, akik látták a Kinizsit otthon játszani s akik tanui lehettek Te­mesvár válogatott csapata buda­pesti szereplésének, sehogysem akarták elfogadni reálisnak a va­sárnapi gyenge formát. A hétfői mérkőzésen a Hungária ugyancsak egy nehéz bajnoki meccsel a lábá­ban állt ki a Kinizsi ellen. A pálya abszolút reális, a­ közönség szimpa­tikusan fogadja a csapatot, a bíró kifogástalanul bíráskodott. Minden előfeltétel megvolt tehát ahhoz, hogy a Kinizsi reparálja ez előző napi balsikert, azonban váratlanul még a vasárnapinál is gyengébb teljesítményt produkált. Úgy lát­szik, hogy az a csapat, amely a kora tavasz óta a nehéz mérkőzések egész sorát bonyolította le, egyszerűen máról holnapra letört, olyannyira, hogy ezen csak kiadós pihenéssel lehet segíteni. A csapat olyan gyen­ge, primitív hibákkal teli játékot produkált, hogy a kétnapos teljesít­mény alapján valóban igen nehéz helyzetben van a kritikus,­­ amikor annak igazi képességeit, kívánja megítélni. A fáradtságon kívül kétségtelenül szerepet kell juttatni e megállapításnál a csapat körüli menedzselés hibáinak is. Szép erény az a ma térség, ez azon­ban korántsem jelentheti azt, hogy az amatőrnek több volna megeg­­edve, mint a fizetett profinak. Két olyan nehéz mérkőzés előtt és kö­zött, mint a Hungária és a Ferenc­város elleni, nem engedheti meg magának egy játékos sem azt, hogy" a késő éjjeli órákig nem maradjon, alkoholt fogyasszon és általában ne olyan sportszerűen éljen, amint, azt ilyen alkalommal minden csapatnál megkövetelik. A Kinizsi vezetői és a csapat tagjai számára bizonyára sokáig emlékezetes memento lesz a budapesti kettős vereség, amelynek tanulságait azonban csak saját ja­vukra használhatják fel. A Kinizsi körüli hibák fe­lsorolá­sával természetesen pillanatig sem akarjuk csökkenteni a Hungária győzelmének értékét, mert a Hungária csapata ezúttal való­ban nagyszerűen játszott, lényegesen jobban, mint az előző napon a Vasasok ellen s ha törté­netesen nem elégeli meg túl korán a góllövést és az eredményre való törekvést úgy a Kinizsi ezúttal alig­ha szabadulhatott volna meg tíznél kevesebb góllal. A Hungária kezdi a játékot, de a Kinizsi vezeti az első veszélyes tá­madásokat. A Kinizsit az első tíz percben fölényben látjuk, a Hungá­riát valósággal kapujához szegezik. A Kinizsi ez idő alatt két koráért ér el, amelyet a Hungária védelme csak nehezen tud parírozni A 17. percben Teszler szabad­rúgásából Wetzer szökteti Tan­zer I.-et, aki a kapujában moz­dulatlanul álló Kropacsek feje fölött a hálóba emeli a labdát. (0:1). A Hungária csapata mintha csak erre várt volna, egyszerre felébred álmosságából s erős ellentámadá­sokkal válaszol A 1I. percben Opata jól szökteti a lényt, aki a balszélső helyéről éles lövéssel menthetetlenül ki­egyenlít; (1:1). A Hungária támadásai most állan­dósulnak. A 22. percben Molnár áttolja a labdát Opatához, akinek a tizen­hatosról leadott éles, magas lövése Zombori feje fölött talál utat a hálóba. (2:1). A Kinizsi a gólra rövid offenzí­­vával válaszol. Zemler lefut, átadá­sából Tanzer éles fejese csak kevés­sel jut a kapu mellé. Nyomban utá­na a Hungária kerül nagy fölénybe. Csatárai szépen és tetszetősen ke­­reszülvitt akciók befejezéseképen hatalmas lövésekkel valósággal ostromzár alatt tartják a Kinizsi kapuját, de a védelem mindent, ment, Lenkey II. lövését pedig Zom­bori csak a kapufa támogatásával tudja parírozni. A 33. percben Jeny jó labdát kap Molnártól s a tizenhatos vonal­b­ól leadott bombája a háló bal felső sarkában akad meg. (3:11. Egy percen belül Tritz egészen, tisz­tára játssza­ Jenyt, a holtbiztos hely­zetben leadott lövés azonban a kapu mellé jut. A 39. percben Molnár la­pos lövését Zombori csak kornerre tudja menteni. A 11. percben Nád­ler feleslegesen a jobboldalra drib­­lizi át magát, ahol Vogl csúnyán belefön, úgy, hogy ki kell vinni a vályúról. Helyére a jobboldalról Rebró megy át balballot játszani, míg jobbfedezetnek Kővágó áll be. A 43. percben Jeny Steiner II. hi­bájából megszökik, éles lapos lövése azonban kapufáról pattan vissza Molnár elé aki azt a kapu fölé lövi. A második félidőben, a Hungária változatlan csapattal áll ki, míg a Kinizsi változtat a Csapatán._ Tán­­zer XI. nem játszik és Bun­di áll be. ő kerül a jobbbal­ helyére, Teszler, el­őremegy jobbösszekötőnek. Teleki balösszekötő Tanzer I. átjön jobb­­szélsőnek és Zemler kimegy a bal­­szélre. A csapat ebben az összetéte­lében sem produkált különbet, mint az első félidőben, sőt talán még gyengébbet. Már az első pillanat­ban Jeng vezet támadást, átadását Opata erősen oldalt fogja és éles szögből leadott lövését Zombori ki­üti Lenkey elé, akinek beadását most Tritz továbbítja kapásból, de Zombori újólag szépen ment. A 4. percben Wetzer a balszélső helyére dolgozza át magát, de beadása hi­bás. Most is csak az első pár perc­­bven nyújt valamit a Kinizsi de az­tán csakhamar teljesen visszaesik. A 9. percben Molnár kitűnő lab­dát ad Lenkeynek, ő laposan beadja. Opata átengedi a labdát és a ráfutó Tritz ügyesen a kapu ellenkező sarkába lövi. (4:1). A 15. percben Tritz magára, vonja az egész védelmet, majd átjátssza a labdát a tisztán álló Opatának, ennek lövését Zombori fogja, kiejti, de a védelem tisztáz. A 16. percben Tritz szökteti Molnárt, Zombori némi késéssel fut a labdára, amelyet Molnár előbb ér el és könnyedén az üres kapuba lő. (5:1). A 18. percben a most már állan­dóvá­ lett. Hungária-támadások kö­zepette Jeny támadása eredményte­len korner­t hoz. Csak ritkán adódik egy-egy Kinizsi-akció. A 21. perc­ben a Hungária belső triójának tá­madásai után Tritz éles lövését Zombori fogja. Majd kornert ér el a Hungária. A 30. percben Tritz 18 méterről hatalmas lövést ad le, amely a felső kapufáról pattan vissza Opata elé, aki nyugodtan a háló­ba helyezi. (6:11 Ezután a Kinizsi változtat a csap­at­­össszállításon, Vogl megy hátra beksének, Steiner II­ lesz a­ center­­half. Tanzer I. besiön a jobbössze­­kötőbe és Teszler a megy a szélre. Ez sem használ, mert s a Hungária tá­madásai továbbra is á­llandóak. A 35. percben Bebró hibás rúgása miatt kornerhez jut a Kinizsi. A 38. perciben Jeny tám­osbdá­sra hoz­­­a Kr­­uert, amelyből Molnár éles, maga­s lövése a kapu fölé megy. A 42. percben Kővágó 18 m.-re a karíntói rendszet vét, a szabadrúgás rután kavarodás van a Hungária-­kapu előtt, miközben a Kinizsi koridézet­ reklamál, amelyet Klug ugyan nem ad meg, de egy perccel később vá­ratlanul tizenegyest diktál, abban helyzetben, amikor félméternyian és a tizenhatos vonalon belül Kléber k­e­­zére lövik a labdát. A tizenegyesh­oz Tanzer I. áll fel, de élesen a kajár fölé lő. Az utolsó percekben a Ki­nizsit látjuk frontban, miután­ a Hungária már nem ambicionálja a játékot. A győztes Hungária csapata mai játékáért teljes dicsé­retet, és elismerést érdemel, mert nagy gólarányú győzelmét konti­nentális hírű és elismert ellenféllel­­ szemben vívta ki. Kropacsek a gól­nál ugyan hibázott, egyébként azonban teljesen megfelelt, öröm­mel láttuk viszont a csapatba, a Man­dlt, akinek nagy rutinja, játék­­intell­igenem­ jó, és okos helyezkedés­ érzéke még a legnehezebb szituá­­ci­ókban is kisegíti, a közei báróból azonban még mindig nem­­veszi ki eléggé a részét. Kocsis ugyan, jobb volt, mint előző nap, hibát az­onban bőven csinált ezúttal jó. A fedezetsorban Kléber végzett elsőrangú munkát s valósággal lel­ke volt a csapatnak, a védelem­ben és támadásban egyaránt helyén volt. Nádler amíg játszott kielégí­tett. Rebró a­ jobboldalon kiváló volt, a baloldalon már valamivel gyengébb, Kővágó teljesen meg­felelt. A csatársor Opatá­val a centabbén és Lenkey II-vel a jobbszélen lénye­gesen jobbat produkált, min­t az előző napon, volt a t­ám­adásaiban élet és lendületet, a csatárok szokat­lanul sokat és jól lőttek a kaPUba. A két szélső, Lenkey JEL és Jeos­, gyors lefutásokkal és jó beadások­kal operált, a belsők közül Opata csak lassan melegedett t­ele, de, az­után a támadások lelkévé tudottt, lenni. A két összekötő, Molnár ás­ Tritz volt talán még a­ leggyengébb a­­tám­adásonban, de ők is csináltak néhány igen szép és tetszetős, dol­got, csapatáról jóformán semmi jót és, dicsérőt nem mondhatunk. A csa­pat kedvét vesztve, energiátlanul mozgott és semmit sem mutatott az oly híressé vált Kinizsi -támadó ak­ciókból. A csatársornak az első per­cektől elt­ek­intve, nem volt vala­mirevaló akciója. A fedezetsorban Vogl tett, még minden tőle telhetőt s az előző napinál lényegesen job­b játékával kiemelkedett a csapatból, de az­ ő munkája sem volt elegendő ah­hoz, hogy társainak gyenge telje­sítményét korrigálja. A közvetlen védelemben a hátvédek primitív he­­lyezkedési hibáikkal vétették észre, magukat. A kapuban Zombori vé­dett, minden tőle telhetőt, s legfel­jebb az ötödik gólt parírozhatta volna. Bíró: Klug Frigyes.­­ A Kinizsi | Sárcipő 88.000-től ^ Hócipő 160.000-tőL jj Pullover i4©,0©0-től ^ Boskettyű £70.00©-tofi | Kertész II, Andrássy­ út 36. jj Kérjen képes árjegyzéket. • n ■ i mim i i ii­­ tttit •b­rT­'inr inr'T —BrpMBBWMBMBMEWWBWWMBessnanesnasesBrsgs 1 MEGJELENT! S legújabb és legolcsóbb speciális | Vi¥Ó-vkv | 81 It | Bevásárlás '■lóit okvetlen leérté­k­e lapra való hivatkozással Plöki és Haas legrégibb sportü­zlete VI., Andrássy-út M­üg­heimre úgy dilink! TM