Sporthirlap, 1933. október (24. évfolyam, 79-86. szám)

1933-10-02 / 78/a. szám

a Braun passzát. Ez sem segít sokat, mert a 36. percben már újra a fehéringesek rohamoznak, Sindelar Cisart szökteti és a szélső kornert harcol ki. Ugyanő rúgja be is, a hátrahúzódott Toldi ugyan kifejeli a labdát, de az Müller lába elé pat­tan. Szerencsére a jobbösszekötő mellé lő. Választámadásnál Polgár— Kemény—Toldi a labda útja, Toldi ívelten küldi Rökkhöz, de a szélső­nek sincs szerencséje. Ez a lövés is mellé megy. Az osztrákok szebben játszanak és veszélyesebbek is, nem ad nekünk 11-est a bíró Osztrák támadásnál Viertel lök s emiatt Szalay szabadrúgást küld­het, ívelten száll a labda a kapu elé, Polgárt remek helyzetben találja, ám Sesta is ott van, faultolja a magyar centert. A legjobb , a StB Sl­­­I - fel­szerel­ést legolcsóbban szállítja.• Beringer István futballszaküzlete Vili, József­ körút 44 (Saját műhely) Tel.: 461­00 Tiszta 11-es, csak a bíró nincs ezen a véleményen. Most egy kis fölényt harcoltunk ki, külön szerencsénk, hogy Sinde­lar hibáz­ó Sárosi vághatja előre a labdát. Sesta és Avar startol rá, az osztrák hátvéd csúnyán bele is rúg Avarba. Avar ennek ellenére ívelten balra küldi a labdát, de a másik két belső lemarad. Baj van a három tankunkkal. Hengerelésről szó sincs. Újra Sindelar hibáz és Sárosi már szökteti Keményt, veszélyes akció, Braun azonban befutva kor­­nerre szereli a magyar szélsőt. A szögletrúgásnak is Kemény áll neki, de szerencsétlenül mögé rúgja a labdát.. A skót­ rendszer most már vég­leg nem megy, az osztrák csapat ismét visszatér a W-formációhoz. Nem sor hiányzik a mi gólunkhoz Újra mi támadunk, Kemény és Toldi felcseréli egymást, Polgár kapja tőlük a labdát, ő átengedi Rökknek, ám a szélső lövése csak külső hálót ér. Nagy helyzet volt, de ugyanolyan­nal válaszolnak rá az osztrákok. Gisard Sindelar a labda útja, az FUTBALL-.,." cipő piros krómbőrből .» •• •• P meccslabda lSneletM 4Q fkA gumival, gat. gömbölyít .. .. P sokágam! ............ 3.20­11KAI­E A futballfeliMTOlM tzekflxlato .K­EULElH Kertenz­ u. C — Tál.: «2-M Kérjen Árjegyzéke. Kedvező fizetési feltételek osztrák center pompásan engedi át a labdát a lába közt, Schall kapja és igazi gólhelyzetben húsz méter­ről mellé vágja. A 42. percben Szalay faultja miatt szabadrúgáshoz jutnak az osztrákok, de szerencsére Lindelar lesben áll és már száll is a labda az osztrák kapu felé. Az akció vége azonban újra az, hogy Rökk mellé lő. Utána ismét Rökk van frontban. Keménnyel játszik ösz­­sze, az átvágott labdát végül Pol­gár kapná, de a center újra kirí a lassú­ságával, Platzer nyugodtan üthet ki. Most Radakovits—Sindelar— Reggel-Délben-Este­­lmokat ruffenyoeítja, vérkeringést élénkíti, kondiciót javítja ■ iUs­zlv Uóvi VI. «KÓr ZICHY J­E­NŐ­ UTCA 18 Schall—Sindelar—Müller lábán fut végig a labda, de az osztrákok sem szerencsésebbek. Következő pillanatban már Simistik teszi ki Schallt, de a lövés gyenge­­ mellé megy. Most Polgár szalad a labdá­val, Rökknek tolja ki s az jó hely­zetben kapura is lő, ám Platzer kiütéssel ment. A kapu üres, a labda Toldi elé repül, de a balösszekötő elhamarkodja s ívelten fölé küldi. Az osztrákok jobboldali táma­dással igyekeznek előre, amikor a bíró a félidő végét jelzi. Még le sem vonultak a csapatok, amikor Tuschek, az osztrák mara­­ton­ bajnok tiszteletkörét futja a pályán. Feltűnő nagy a csend, a megafon a Rákóczi-induló című magyar film slágerét játsza, majd felhangzik maga a Rákóczi-induló is. Szünet Gyenge a játék, ez az általános vélemény. A nézőtéren is. A labadszedő gyerekek rugdosnak a kapu mögött és a magyar tarta­lékok is segítnek nekik, hogy ne jöttek légyen hiába Bécsbe. Az olasz atléták melegítő ruháikban játsza­doznak a futópályán a díszpáholy előtt s a közönség élvezi mókáikat. A magyar öltözőben nagy a nyugalom. Érzi a csapat, hogy a játék még egészen nyílt. Mindkét gólt feltűnő védelmi hibá­ból kaptuk, viszont nekünk is volt néhány nagy helyzetünk. Feltűnő a csend, csak Nádas és Fábián hang­ja hallatszik. Utasítás a második félidőre: — Továbbra is így kell játszani, csak a védők vigyázzanak azokra a kis utcákra, amelyekben az esze­­kötők ki tudnak ugrani és szinte ellenállás nélkül a kapura tudnak rúgni. Rökk külön utasítást kap: —­ Ne fusson túlságos szelebur­­dian a magas labdákra, mert rende­sen rosszul becsüli őket. A fiúk fogadkoznak, hogy feltét­lenül rúgnak gólt a második félidő­ben. Az osztrák öltözőben nem engednek be közönséges halandót, de annyi kiszivárog, hogy Meisl nincs megelégedve a játékkal és a vezetés dacára is bőven osztogatta szigorú taná­csait. Hétfő, 1933 október 2­3 második m­ini: A mi MMMI! Jobban vagyónk, csak eleinte a befejezte nem megy, hogy aztán sárosi le­vágása ellenára a 39. percben Avar fejese ás a 30.-ban Polgár bombája maghozza az egyenlí­­ tést Osztrák támadással indul a má­sodik félidő. A belső kombinációja után jobbra kerül a labda, Müller Cisart szökteti, Kárpáti faulttal akaszt, a bíró nem fúj, nagy a füttykoncert, de nem is volt a do­log nagyon veszélyes. Cisar újabb támadását Kárpáti taccsra szereli. Viertel játszik a középre, a kissé hátra került labdát Smistik bom­bázza a kapura, Korányi belenyúl a lábával és kornerre csúszik a lab­da, a bíró azonban nem veszi észre , ezért szintén füttyöt kap. Az osztrák balszárny támad veszélye­sen, Schall gyenge lövése mellé ke­rül. ■> Élénkülünk Az osztrák fölényt egy szabad­rúgás szakítja meg, majd még egy Schall-lövés és utána remek ma­gyar akció következik. Kemény—Polgár—Rökk—Avar lábán bontakozik ki a szépen fel­épített támadás, Avarnak azonban nem sikerül a lövés, mire Kemény elé passzol s a szél­ső futtában kapu mellé vágja a labdát. (6. perc.) A félidő első magyar támadása eredményt érdemelt volna. Kárpáti újabb támadást indít, Kemény jó labdát ad be Avarnak, akinek most jól jön a labda lábra, de őz így is rosszul találja és a bomba félre megy. Most a jobbszárny is élénkül, Rökköt azonban Radakovic szereli. Toldi rendszet vét a 16-oson, de a szabadrúgásból nem lesz semmi. Schall lesben áll. Most szép magyar támadás indul balról jobbra, de a végén ellaposodik, a labda azonban az osztrák térfélben marad. Most nagyon szépen támadnak a mieink, állandóan mienk a kezdeményezés, egymást követik a remek kombiná­ciók. Csak az a befejezés!... Kárpátitól Polgár, tőle Avar kapja a labdát, nagy bomba, alig mellé, nagy balszerencse ! A nézőtér magyar részének is megjött a hang­ja, úgy zúg a hajrá magyarok, hogy öröm hallgatni. Braun faultja miatt szabadrúgás, Toldi átvágja a labdát a másik oldalra, Avar kiteszi Rökköt, Rökk pompásan lő a kapura, Platzer azonban belenyúlik, kiüti s nagy kavarodást vé­gül is Nausch felszabadító rúgása tisztázza. 11 perc. Az osztrák balszárnyat Korányi szereli, aztán Háda kap magas, de ártatlan labdát. Újra Smistiknek gyűlik meg a baja Polgárral. A bíró szabadrúgást diktál ellenünk, Háda öklöz, meleg a helyzet, de a bekkek mentenek. Avar szökne ki, de a szöktetést Seszta útközben kitűnő érzékkel fogja el. Korányi—Sárosi—Rökk kombináció alakul ki, a szélső be­adása azonban Platzer zsákmánya. sárosit Smistik lerúgja Sárosiba Smistik belerúg, a cen­­terhall összeesik s nagyon ve­szélyesnek látszik a dolog, Smistik nagyon csúnyán ta­lálta Sárosit és ki is kell vinni a pályáról csapatunk tengelyét, Polgárnak kell hátramennie centerhallba és­­ a 14. percben 10 emberrel játszunk a 2:0-ra vezető Ausztria ellen. Keményen védekezünk Korányi szabadrúgását Seszta rögtön visszaküldi — egészen Hádáig. Azután az osztrák jobb­szárny élénkül. Kárpáti nem tudja tartani szélsőjét. Schall kap labdát, Korányi csak faulttal bírja akasz- Hl Ha fájós lábát Ifjak ben akar JA­ni, rokor cipóit Hagy Sánil.A modern ortop&d. lyjfXJJTS&L eipe6znél készitűssé: V'.Aufich.­AhESaiFucca 3' _________TELEFON: 257-82 tani, de Schall így is átvergődik rajta és a közönség nagyon mérges és tüntet, amikor a bíró nem alkal­mazza az előnyszabályt és szabad­rúgást ad Ausztria javára. Most Viertel ad be jól, a labdára futó Sindelart azonban Bíró akasztja és Sindelar cirkuszi bukfencet csinál. A közönség persze tele tüdővel fütyül. Az osztrák szabadrúgás el­akad a sorfalon, megkönnyebbülés, de a magyar tábor szorongó han­gulata csak a 17. percben enged fel igazán, amikor Sárosi visszatér s a csapat újra teljessé válik. Teljes csapattal újra felülkerekedünk Mindjárt meg is látszik a csapa­ton, hogy visszakapta igazi ten­gelyét, Rökk támad, de a beadást Braun kaparintja el és kezdeménye­zéséből veszélyes baloldali akció in­dul el, amelyet Korányi kornerre fejeléssel tud csak megakasztani. Cisar szögletrúgását Kárpáti kivágja, de Rökk próbálkozását a 19. percben faulttal értéktelenítik. Rögtön utána javít azonban a szél­ső. Jól elmegy és jól centerez Toldi­hoz, akinek rosszul jön lábra s ezért okosan betolja Avar elé, aki előtt nagy helyzet nyílik, de a lövése most is gyenge és rosz­­szul célzott. Nem baj! Sárosi most is reme­kül dobja előre a csapatot. Kárpáti­tól kitűnő keresztlabda száll Avar elé, de a jobbösszekötőnek ma nem megy a lövés, méltatlankodik is a magyar tábor vérmesebb része. Viertelt elengedi Korányi, Háda azonban kifutva láb­bal véd, mint valami harmadik hátvéd. Lindelard Schall-kombinációt Bíró zavar meg, a labda Hádáé. Biró ráesik Müllerre, de a csatárnak nem lesz semmi baja. Rökk foglal­koztatja az osztrák baloldali védel­met. Toldi passza rossz. Majd Biró ad okosan haza Sindelar elől. Kádast ki akarják vezettetni Rökk és Radakovic összecsapása nyomán Ausztria ellen jár szabad­rúgás, Rökk kapja a szabadrúgást és simán elfut, de éles lövése ke­resztben kimegy a kapu mellett. Sárosi és Avar akcióját Braun taccsra szereli. Közben a pálya szé­lén érdekes incidens zajlik le. Nádas kapitány ugyanis Ra­dakovic faultja után felug­rott ülőhelyéről és izgatottan járt fel és alá a pálya szélén s egy rendőr ezért felelős­ségre vonta. Mikor azután a közbiztonság őre megtudta, hogy Nádasnak megvan a jogcíme arra, hogy izgatott le­gyen, elsimul az incidens, elmarad a kivezettetés. Ausztria támad, de öröm­mel látjuk, hogy a magyar módra „tologatósan”, Schall lövése mellé kerül és az igé­nyes osztrák közönség bizony ira­mot követel. Müller lövése sem si­kerül s újra magyar támadás jön. Braun megsérul A középmagasan ugró labdáért Kemény a lábával, Braun a fejével nyúl, Kemény cipője keményebb, Braun komolyab­ban megsérül és a közönség erősen fütyül, Braunt kivi­szik. A következő pillanatban már újra támadunk. Toldi szökteti Polgárt, de az lekésik. Majd Pol­gár és Kemény igyekszik, Sesta azonban elveszi a labdát. A túlsó oldalon Cisar megy el remekül, de a centerezése mögé száll. Sindelar szökne. Korányi azonban faultolja s ebből Sindelar 25 méteres sza­badrúgását Háda könnyen védi. Nem volt veszélyes. Most , három percnyi szünet után Braun visszatér s nyomban Sesta nagyon csúnyán belemegy Keménybe. A közönség fütyül. Ki ellen? Sesta ellen? Aligha. A 32. percben Rökköt kor­nerre szerelik. A befelé szálló lab­dát Toldi és Avar is fejelné, de Sesta megint csak ott van s ő marad felül. Osztrák támadás jön s ennél Biró túlélésén játszik haza, olyannyira, hogy Háda nem is tudja fogni a labdát és szögletrúgás lesz az eset vége. Berúgás után Schall céloz, de rosszul. Majd a 33. percben ke­mény faultol s most meg szabad­rúgás jár ellenünk. Nausch lövi, Biró fejelné vissza, de nem éri el. Szerencsére a labda kimegy. sesta... Sesta, Sesta, Sesta... Mindig csak Sesta. Polgár törne ki, de megint csak Sesta az, aki elsodor­ja előle a labdát. A tömzsi hátvéd ugyancsak nagy legény. Majd Rökk futna el, de Radakovics taccsra szerelt. A 34. percben már Müller—Cisar—Sindelar lábán perdül végig a labda. A vége sza­badrúgás, 20 méterről a magyar kapu ellen. Schall áll neki, de a lövés magasan mellé megy. ése US** kereskedőjénél, mert a /S rendelések terrahdjé-­ ben szállítjuk q 3 + t EhT lámpás 7331-es Orion II Band-Pass Európavevő készüléket Különleges csövekkel, különleges ' \ nagy dinamikus hang­/SSH( I szóróval és állomás* (lWii ) nevekre hitelesített —_—__átvilágított skálával, hangerőszabályozóval Ezen készülék teljes feslSffiPríwjjK­W hangerővel, szelektíven WMfi/­ IÁ'.’ Bh hozza Európa minden­­ számottevő álforr­ását *tabott kénponzára P 225.* Wff­fÉ WS WuLüm­h,űjt£iá Oví’W, Orion Izzólámpájáé# ... Sesta faultja nyomán gól! Sárosi és Rökk hozza előre a labdát, ám Avar botorkál és oda az akció. Szerencsére Sesta faultol s így ott maradunk. Toldi 20 mé­terről küldi a szabadrúgást, de a labda a felsorakozott sorfalról szögletre pattan. Kemény megy a zászlóhoz és pompásan csavarja befelé a labdát. Avar teljes lendület- Sportcipő túrára, kirándulásra dúltbox, varrott, ^0 £jrg0| duplatalpú n­ltra.all 33—46. sz.-ig “ “9PI • W Kovácsevics l­lénké IV, Petőfi Sándor­ utca 3 tel megy a levegőbe és éle­sen fejeli le a labdát a bal­sarokba. A 36. percben. 2:1. Platzer oda se szagolt... Az osztrák közönség, amely biz­tosra vette a győzelmet, kissé le­­sajnálóan mosolyog: legyen nekik is egy... Kenn engedünk az iramból A gól feltüzeli a magyar fiúkat. Már jön is a balszárny, Sesta újra ott van, de csak kornerre tud sze­relni. Újra Kemény az, aki beküldi a labdát, a magyar csapat ismétel­ni készül, ám de Platzer most für­gébb, fogja a labdát. Igaz, hogy nem valami biztosan. Úgy látjuk, hogy kiejti, de aztán mégsem ... A következő pillanatban a lendü­letben levő Rökk harcol, azt hiszi, hogy korner, de nem az. A magyar csapat azonban feltartózhatatlan. A régi rossz szokásunknak már wwwwwwwwwwwww IC8" e*«rel 12 li«