Sporthirlap, 1934. július (25. évfolyam, 53-60. szám)

1934-07-02 / 52/a. szám

2 és Combi jelenik meg, Sternberg­nek kedvez a szerencse, 6 vá­laszt, nappal és enyhe lengedező Méllel hátban. Juventus: Combi — Rosetta, Ditigarte —­ Vargüen L, Monti, Cesarini — Vargh­en II, Seran­­toni, Bores II, Ferrari, Orsi. Újpest: Hári —­ Futó, Stern­berg — Seres, Szűcs, Szalay — Tamássy, Pusztai, Kocsis, Kis, P. Szabó. Az első félidő A 15. percben a nagy szeren­csijel operáló Juventus gólt ér el, Alpesi váratlan leroha­­nás során, határbírói intege­tésen zavarain szabályos, bár kifogáson góllal egyenlít az utolsó percben . Borés indítja el a labdát, Cesa­rini kapja — fekete baszk­ sapka van a fején — passzát kiengedi Orsi. Csak így tovább. Pusztai passzát Monti fogja el. Boréi túlfut a vonalon. Vargh­en II. kiadását a kornersarok felé követve a második percben Kocsis áttör, akasztják. A­­ nyomában érkező R. Szabó bombája Rosetta be­lépő lábát éri és alig csú­szik kapu mellé. "A kornert Combi kiöklözi­ az új­pesti csatárok fejéről, de Szűcs visszavágja a labdát. Caligaris menteni akar és a belépő Kocsis­sal összecsapva rövid ideig a föl­dön fekszik és azután is tapogatja a combját. A bíró feldobja a lab­dát. Orsi lesállását fújja le a bíró. Jelvények, érmek, plakettek, versenydíjak (MS" művészi kivitelben ")) Egyesületeknek árengedmény BOCZÁN GYű­LA Telefonnál-’99 L Szalay késik, Boros szerencsére lesben áll. A közönség harsányan hajrázik. Nagyon változatos a játék. Ide­ges mind a két csapat. Egyelőre pontatlanok a passzok. Nincs Ju­­ventus-helyzet. Csak Monti ad le messziről lövést a 7. percben kapu mellé. Újpest jobbszárnya szoron­gat, míg Ferrari hátra megy segí­teni. A 9. percben remek újpesti tá­madást vezet a Tamássy,Pusztai kettős, Pusztai ballal nagy lövést küld a bal alsó sarokra, Combi vetődik, de kiejti a labdát, Tammásy ott van, visszahúzza a kapu elé és P. Szabó elől az utolsó pil­lanatban ment fejjel Rosetta. A Juventus jobbszárnya meleg helyzettel válaszol. Sternberg Bo­rés elé fejeli a labdát, de sem a center, sem társai nem jutnak lö­véshez a teljes gőzzel korrigáló újpesti védők mellett. A 12. percben a lendületes Ta­mássy akciójából veszedelmesen támad Újpest, de Rosetta a 6-oson bravúrosan tisztáz. Újabb­ újpesti rohamnál Kocsis jól teszi ki Tamássyt, de a beadás a tömörülő védelemben akad el. Boros kiteszi Orsit, aki két lépés­sel bent van a 16-oson, a közön­ség izgul, de fölösleges, a lövés messze elkerüli a kaput. A 15. percben igpuszi ni­’rj, mm Szalayt Vargl­en bokán találja, Szalay elesik, a bíró nem fúj m­int, hogy semmi. Vargl­en beadja, Futó rövid fejessel ment. A labda lepattan Ferrari elé, aki nagyon neki­készül és 18 méterről óriási bombát küld a léc alá, a bal sarok felé. Nem volt nagyon helyezett, de Hóri későn indult a vetődéssel és már nem éri el a labdát. Az új­pestiek reklamálnak, de a bíró nem fogadja el 1*! Heves ellentámadással felel az Újpest a gólra. Tamássy lefut, pontosan talál Pusztai fejére, de a beérkező Kis Gábor már csak kéz­zel éri el a labdát, holott a nyomá­ban érkező P. Szabó még szabályo­san is beleavatkozhatott volna a já­tékba. Hári könnyű labdát kap. A 21. percben Serrantoni fellöki Kis Gábort. Fütyül a nép. A sza­badrúgást Caligaris toppolja és küldi vissza. A 23. percben remek újpesti támadás. Kis Gabi kereszt­­passzával Tamássy szökik, merede­ken kiugratja Kocsist, aki a jobbösszekötő helyéről for­dulásból lő a túlsó sarokra, de a pompás lövés gondolat­tal elkerüli a kapufát. Dombi nem is ment utána. Nagy balszerencse! Szalay előrevágott labdáját Ko­csis fejéről jobbra csúszik és a be­futó, Tamássy rosszul találja. Nagy helyzet volt ez is, így csak a túlsó zászló mellett megy taccsra a lab­da. Serrantoni fütty után taccsra rúgja a labdát. Most a közönség fütyüli ki. Messzire rúgta. Ta­mássy szép labdát dolgoz ki, az át­rohanó Rosetta Kocsist kézzel tolja el. Nagyon finoman csinálta, a bíró nem vette észre. A 28. percben Pusztai remekül kiugrasztja Ko­csist, akinek lövésébe az utolsó pil­lanatban lép bele Rosetta. A labda így is kiperdül és a befutó P. Sza­bó lábára kell dobnia magát Com­binak .Még egyszer elpattan a lab­da és csak a bekkek segítségével kaparítja meg újra a kapus. Irtózatos szerencséje van a Juventusnak! Kocsis fekve marad az eset után, egy darabig sántít is. Vargh­en N­.-t is kifütyüli a közönség, mert szabadrúgásnál Sternberg elé áll. Cesarini felvágja a kiugró Ta­mássyt, már botok is emelkednek, nagy fütty­ koncert közben, a néző­téren. A szabadrúgást kétszer kell rúgni. Mert az olaszok beugrottak. A második szabadrúgást Futó kapu fölé küldi. Szűcs motorként dolgozik. Mindenütt ott van. Egy víz a háta. A 32. percben szélsebes újpesti támadás végén Pusztai kiteszi Kő­rist, a lesízű helyzet biztos gólnak látszik, de Kocsis rosszul találja esté­ben a labdát. Csak gurítani tudja és ez nem okoz különösebb gondot Combinak. A Juventus csatársora folyton lesen áti .Közben a bíró lefújja akkor is, amikor véletlenül nem áll lesben Orsi. Az újpesti passzok sokkal ke­vésbé pontosak,­mint a Juventuséi. Cesarini leveti sapkáját. Seres mel­lett nem nagyon él Orsi. A 40. percben újra szép fejessel­­ hozza helyzetbe Tamássyt Kocsis, de a lövés emberbe megy. Most kissé beszorulunk. A 42. percben Futó labdát rúg, miközben szereli Orsit, kissé bent felejti a lábát, a bíró nyomban fúj. A szabadrúgást Orsi laposan küldi Hárihoz, Seres szerelni akarja a futó Orsit, ő maga bukik, de a sza­­­­badrúgás ellenünk szól. Cesarini Orsit szökteti, aki átjátssza Futót, de lövése Steinbergről kipattan. Orsi beadja, ahol Borés 11. fordu­­­­lásból lő, Hári kapu fölé tolja a lab­­­­dát. Korner után Orsi lő sarokra, de emberről kipattan a labda. Hirtelen változik a játék képe! P. Szabó kapja a labdát félpályán Barna határbíró hibásan lesállást jelez, pedig az egyik bekk jóval mögötte van. P. Szabó rögtön át­vágja a labdát Tamássynak, aki kapura tör, a támadás fut, mert a bíró nem fütyült. Nyilván nem fogadta el Barna beintését. A Juventus-védelem sem állt le. Küzdött tovább. Tamássy a 16-os előtt félmeredek passzt küld élesen, laposan középre, nyilván Kocsis elé akarja tálalni. Kocsis alig éri el a labdát, amelyet az egyik hátra futó olasz kézzel akar útjából elté­ríteni, így is Kocsis nekilövi Com­binak. Barna újra jelez a zászlóval, nyilván az olasz handszer, ami már erősen a 16-oson belül volt és így 11-es járna érte. Közben a pattanó labdát P. Szabó közelről az üres sarokba vágja. A bíró most fütyül és tétován néz. Hol a kapura, hol Barna bíró­ra, hol a feléje rohanó reklamáló J­u­ventus-játékosokra. A bíró és a két csapat körül­veszi Barna határbírót, aki szabályosnak minősíti a gólt, mire a bíró utána megadja. A Juventus elkeseredetten tiltako­zik, hol a határbírót, hol a bírót rángatják az olasz játékosok, de hiába. 1:1. Kezdés után alig egy-két akció. A bíró a 46. percben lefújja a játé­kot. Izgalmas viták közben vonul le a két csapat. A bíróknak nagy ud­vara van a vitatkozó játékosokból. esi mm ofszájd ? Hendsz? izgalmak tobzódása Rendőrök állják el a lejárato­kat, az olaszok még a folyosón is izgatottan tárgyalják a gólt. Cali­­garis kiabál : — Előbb ofszájd volt, aztán 11-es! Meg kellett volna állítani a játék­ot. Ferrari szembeordít a bíróval. Carcano szerint a bíró kétszer fü­tyült már a gól előtt Caligaris ezt mondja: — Az intésre fújt a bíró, erre mi leálltunk. (Ez nem így volt. Szerk.) Nagy az izgalom és az ordítás. Rendőrök vonulnak be a folyosóra, olyan parázs a hangulat. Tappa­­rone dr., a Juventus főtitkára csi­­títja az olaszokat. Neki is bizony­kodnak a játékosai, hogy a bíró előbb fújt. Barna bíró ezt mondja: — A gól előtt rendszet vetettek az olasz játékosok, ezt is leintet­tem. Zenisek bíró így nyilatkozik: — A határbíró szabálytalansá­got intett, de mert gólhelyzet volt, nem fújtam, hanem kivár­tam. Nem igaz, hogy a gól előtt fütyültem volna. A gól után megkérdeztem a határbírót, hogy miért jelzett és mikor megtud­tam, hogy a védekező kéz köve­tett el hibát, a gólt természete­sen megadtam. Újpestnél a félidőben Tamássy magyarázza, hogy Calligaris kéz­zel ütötte le a labdát, tiszta 11-es volt és Barna is 11-est intett. Rendkívül nagy az elkeseredés Barna Béla ellen. Potya: — A magyar határbíró inti, hogy nem érvényes a gól! Rettene­tes! A játékosok is, rendkívül idege­sek a gól előtti eset miatt. Langfelder buzdítja a fiúkat, hogy csak nyugalom az egyetlen le­hetőség a meccs megnyerésére. Kocsisnak a bokáját ápolják. Minden civil legyőzi, frissíti a játé­kosokat. Bejön a Ferencváros-ve­­zérkar , és buzdítja, biztatja a fiú­kat. Lassan elül az izgalom és meg­nyugodva, készen várják a második félidőt. mm, mi­­ma % Középeurópa Kupa-pályázat Díjak értéke HOO pengő 10. (A Középeuópa Kupa második fordulójának második része) lorin: Juventus—Újpest . . . Kladno, Kladno—Ferencv. . ._____ Bécs: Rapid—Bologna ... _. (A Középeurópa Kupa második forduló­jának első részéből elmaradt és 8-án lejátszandó meccs) Bécs: Admira—Sparta ... • — vagy -i Bécs: Admira—Hungária .______ (Csak kedden dönt a Középeurópa Kupa bizottság a Hungária óvása felől Addig is mindkét lehetséges variációban közöl­jük a meccset, s amelyik megvalósul, az számít természetesen a tipversenyben) Beküldási határidő: ill. 6. Apuja* neve: __________________________________________ Címe:___________________________________________________ A pályázati feltételeket és a díjazást külön közöljük Minden szelvényhez használatlan 10 filléres bélyeget kell mellékelni, de a bélyeget még a sarkával is felragasztani tilos. Külföldieknek 10 magyar fillér értékű használatban levő bélyeget kell mellékelniük Második félidő Az újpesti csatársor mondán támad, a vállerem kit hibát csinál: hát áfáim gál Szünetben mindenki izgatottan vitatja a gólt, de mindenki örül az 1:1-nek A visszatérés után a Mió tapsot kap. Újpest vezeti az első támadást, de ezt hamar szereli Cesarini. Bo­­rellt szöktetik, Stemberg csak kéz­zel tudja elütni a center elől a lab­dát. A szabadrúgást védik. Borell hátulról löki Stemberget, aki oda­fejel Vargh­en elé és ebből meleg helyzet lesz. Ferrari lövése Futó­ban megakad. Tamássy szépen ki­verekszik egy labdát Caligaristól, Kocsis elé passzol, aki 20 méterről nagy erővel lő, de magasan kapu fölé. Serest faultolja Cesarini. Futó szabadrúgása a 3. perc­­ben a 6-os vonal bal sarka elé esik, P. Szabó ráfut és kapásból gyertyát lő. Óriási helyzet volt! Az olaszok hevesen lest reklamál­nak. Seres és Orsi összecsap. Orsi utána rúg a földön fekvő Seresnek, a bíró nem látja és feldobja a lab­dát. A labdáért való harcban Cesa­rini Seresbe lép. A szabadrúgás a Juventus-kapu elé viszi a labdát, ahol Pusztai jobbra fejel és Ta­mássy óriási helyzetből lő kapu mellé. A Juventus folyton reklamál. A lapos játék nincs ínyére az olasz bajnoknak. Szabadrúgást Seres el­enged, Futó már csak kornerre tudja szerelni Orsit. A kornert Futó fejeli ki. Pusztait faultolják a 8. percben, a labda nála marad, de a bíró közben már fújt. A sza­badrúgást Seres irányítja, Dombi nehezen öklözi ki Pusztai feje elől, P. Szabónak nem jön jól lábra a labda, pedig üres a kapu. Kocsist szabálytalanul akasztják, — sokat faultol most a Juventus —, a sza­badrúgás nem vezet eredményhez. Percekig csak vagdalkozás fo­lyik. A játékosok hol a labdát, hol egymást találják. Újpest szo­rongat és a Juventus erőszakos­ságoktól sem riad vissza. Védeke­zés közben Combi lábbal ment Kocsis elől. A 13. percben Seres megrúgja Cesarinit, aki előbb reklamál és amikor a bíró nem fúj, hirtelen hanyat veti magát. Ez a színészi elvetés a közönség­ből füttykoncertet vált ki. Cesa­rini persze játszik simán tovább. A 15. percben Sternberg szé­pen kifejel egy veszélyes labdát, Kis Gabi előre vágja, Kocsis át­­küzdi magát Calligarison, Ta­mássy elé játszik, aki visszaadja neki, Kocsis teljesen tisztán fut kapura, Dombi kétségbeeset­ten kifut, óriási helyzet, üres a kapu és Kocsis fél méterrel a jobb kapufa mellé gurítja a labdát. Kis Gábor a földhöz vágja ma­gát, minden újpesti a fejét fog­ja, a közönség csalódott. Szabadrúgás. Futó megy a so­­kat ígérő labdának, de feláll a fa­­lanksz és ő a kapu és a falanszk mellé lő. A lesből indult Vargh­en fütty után lő, de Hori így is véd és tapsot kap. Az olaszok védekez­nek, csak két csatárjuk van elől. Borés sántít. Orsi ível kellemetle­nül a balszélről a 12. percben, de kapu fölé csúszik a labda. Újpest támad, de hiányzik a fejelő, ke­mény csatár. Avar nevét emlege­tik a tribünön. A 24. percben Se­res fut a labdára, Cesarini elrúgja a labdát és egy pillanattal később Cesarini beletalpal, hogy Seres méterekkel elrepül. Persze elterül a földön, Szűcs nekirohan érthető !z- Nem kell többé­­borotválkoznia Johain Maria Farina .e.em­berdem RUPOIFPLATZ HU­G borotvaszappant használja • (A szörzetet szinte feloldja) ••*** Markovits,fundrássy­ út 81. m­es­s-s?